Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Sushi Sushi Sushi!!:)

02 sty 2014 - 17:07:27

czy kupujecie surowego łososia w biedronce i go używacie ? jesli tak, to marynuje sie go jakoś wcześniej ???

Sushi Sushi Sushi!!:)

02 sty 2014 - 17:11:53

Cytat
Raisaa
czy kupujecie surowego łososia w biedronce i go używacie ? jesli tak, to marynuje sie go jakoś wcześniej ???
Ja kupuję w sklepie, w którym codziennie albo co drugi dzień dowożą świeżego łososia. I nie, nie marynuję go, jem go surowego :)

Sushi Sushi Sushi!!:)

08 kwi 2014 - 20:37:34

Szanowni użytkownicy i czytelnicy niniejszego forum!
Jesteśmy profesjonalnymi kucharzami sushi, więc uprzejmie zachęcamy do korzystania z naszych porad podczas samodzielnego przygotowywania powyższego przysmaku! Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania i wyjaśnimy różne problemy, bądź pomożemy uprościć wszystko to, co na dzień dzisiejszy wydaje się być, lub jest trudne. Jako kucharze posiadamy wieloletnie doświadczenie, natomiast jako samodzielna marka działamy od kilku lat. Aktualnie rozwijamy pewien „mobilny” projekt, dlatego w zamian za porady zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą i wsparcie nas komentarzami, polubieniami i udostępnieniami naszego profilu na facebooku
( https://www.facebook.com/pages/Fushigi-Sushi/101193743286597 ).
Posiadamy bogatą i chyba najbardziej konkurencyjną cenowo ofertę w kraju. Oprócz tradycyjnych zamówień realizujemy:
- cateringi
-wszelkiego rodzaju imprezy okolicznościowe, również z opcją live-cooking, body sushi itp
- sprzedajemy w atrakcyjnych cenach wysokiej jakości produkty do sushi (z których sami korzystamy)
- szkolenia w przygotowywaniu sushi
Wkrótce powstanie nowa, aktualna strona internetowa, a także blog poświęcony w całości sushi!
Jeszcze raz uprzejmie i niezobowiązująco zachęcamy do skorzystania z naszych porad:
odpowiemy na wszystkie wiadomości na FB
więcej danych dostępnych na naszym profilu
https://www.facebook.com/pages/Fushigi-Sushi/101193743286597
Serdecznie pozdrawiamy i dziękujemy za poświęconą uwagę!
Zespół Fushigi



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-04-08 20:41 przez fushigisushi.

Sushi Sushi Sushi!!:)

08 kwi 2014 - 20:44:54

Nie cierpię Sushi ! :/

Sushi Sushi Sushi!!:)

08 kwi 2014 - 20:45:16

Drogo ci wyszło, polecam nie kupować zestawu, a osobno składniki, wtedy wyjdzie ci cała kopa sushi, mi pół kilo ryżu i paczki nigiri wychodziło jakieś 100 sztuk-tj obiad na 6 osób.

Na początek zainwestuj w ocet ryżowy, sproszkowane wasabi, sezam, ryże, nigiri, sos sojowy, majonez(jako klej), a składniki typu ogórki, łosoś, ser filadelfia, awokado, kiszona rzepa na bieżąco.

Mnie koszt sushi po którym razie wynosił jakieś 10-15 zł na osobę.

Cytat
Raisaa
czy kupujecie surowego łososia w biedronce i go używacie ? jesli tak, to marynuje sie go jakoś wcześniej ???

Nie kupujcie takich paczkowanych ryb z marketów!!! One nie są świeże... ludzie pochorujecie się(oby nie).
Łosoś ma być świeży, tak samo tuńczyk, najlepiej zamówić w jakimś zaufanym sklepie rybę w całości i samemu wyfiletować( wydobyć polędwicę z tuńczyka, a z łososia środkowy boczny płat), aby mieć pewność, że owa ryba ma góra 1 dzień, wtedy można jeść na surowo i potraktować ją marynatą.

Jeśli nie macie możliwości kupić naprawdę świeżej rybę(widać po śluzie, oczach) to lepiej wybrać łososia wędzonego na zimno(nie paczkowanego, tylko ze stoiska na wagę)lub tuńczyka w puszcze. Nie będzie to prawdziwe sushi, ale też smaczne.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-04-08 20:52 przez askasu.

Sushi Sushi Sushi!!:)

09 kwi 2014 - 01:07:23

Cytat
askasu
Jeśli nie macie możliwości kupić naprawdę świeżej rybę(widać po śluzie, oczach) to lepiej wybrać łososia wędzonego na zimno(nie paczkowanego, tylko ze stoiska na wagę)lub tuńczyka w puszcze. Nie będzie to prawdziwe sushi, ale też smaczne.
A kto powiedział, że "prawdziwe" sushi to tylko z rybą surową? Tak w ogóle takie sushi o jakim tutaj rozmawiamy czy jak dziewczyny na zdjęciach pokazują, to jest europejskie / amerykańskie sushi. Japończycy jedzą głównie np. nigiri.

A co do wędzonego, to sądzę, że nie ma co się bać tych hermetycznie paczkowanych wędzonych :)

Sushi Sushi Sushi!!:)

26 maj 2014 - 10:08:10

sushi to coś co tygryski lubią baardzo bardzo

Sushi Sushi Sushi!!:)

26 maj 2014 - 20:18:07

Uwielbiam sushi! ja ze znajomymi raz na jakiś czas chodzimy do chińskiej restauracji na szwedzki stół (płacisz raz i jesz do woli) i zazwyczaj zjadam solidną ilośc sushi :)
Robiłam równiez z koleżankami w domu ze 3 razy i teraz sama kupiłam wszystko, ale osobno, nie w zestawie i muszę dokupić tylko rybę i paluszki krabowe, no i jakiegoś ogórk, avokado.

Sushi Sushi Sushi!!:)

28 maj 2014 - 14:20:58

cały czas mylicie NORI Z NIGIRI

Sushi Sushi Sushi!!:)

01 cze 2014 - 11:00:15

Uwielbiam kuchnie orientalną zwłaszcza ulubioną restauracje w Krakowie Mekong ;) nie jadłam jeszcze sushi ale różne inne dziwne potrawy
to bardzo wyrazista i zdrowa kuchnia pełna smaków

Sushi Sushi Sushi!!:)

10 lip 2014 - 14:32:47

:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-07-10 14:33 przez aagacia.

niezweryfikowana
Posty: 34
Ostrzeżenia: 3/5

Sushi Sushi Sushi!!:)

22 sty 2015 - 12:38:31

A ja polecam pojechać do Japonii i tam zjeść sushi. To co u nas sprzedają to tania podróba. Mi ta podróba smakowała, ale jak zjadłam prawdziwe już na miejscu... to tutaj już nie kupie :P

zweryfikowana
Posty: 598
Ostrzeżenia: 3/5

Sushi Sushi Sushi!!:)

23 sty 2015 - 11:56:17

Uwielbiam sushi, w domu robię sama, głównie z ryb wędzonych, bo jakoś surowe boję się dać dzieciom, a syn 8-letni również lubi :) Kilka dni temu wzięłam udział w konkursie, nie wiem czy widziałyście na robimysushi.pl/nagrody do wygrania są warsztaty i pokazy sushi i zestawy: miseczka + pałeczki, trzeba wymyślić hasło reklamowe.

Sushi Sushi Sushi!!:)

26 sty 2015 - 23:22:24

Tez uwielbiam sushi ale nie miałam jeszcze okazji sama robić w domu :P może w końcu się to zmieni.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Weselne menu. Jakie dnia chcielibyście wiedzieć na stole?