Obecnie rozmawiamy o:

Studia online

gorący temat

sklep detailingowy

14 minut temu

kosmetyki samochodowe

58 minut temu

dresy na ulice

godzinę temu

wyposazenie gastronomi

wczoraj o 21:40

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Sushi Sushi Sushi!!:)

09 mar 2016 - 17:06:22

Lubię sushi

Sushi Sushi Sushi!!:)

20 mar 2016 - 12:41:16

Ja często robię w domu sushi sama. Wychodzi dużo taniej. Szczególnie wtedy, kiedy spodziewamy się gości, zrobienie zestawu 120szt wychodzi niecałe 50zł. Na pierwszy raz też kupiłam zestaw, ale więcej już nie kupowałam. Taniej wychodzi kompletować składniki osobno. Poza tym sama decyduje jakiej firmy kupuję na przykład ryż oraz jaki rodzaj nori-w zestawach zawsze dają to samo- szkoda. W marketach na ogół wychodzi drogo skompletowanie takiego zestawu. Tanie składniki i świeżą rybkę można kupić w KuchnieŚwiata. Mają też swoje konto na allegro (sklep ten sam, natomiast ceny o połowę niższe). Ja od dawna zaopatruję się u nich, robię większy zapas i mam na kilka imprezek/kolacji.

niezweryfikowana
Posty: 41
Ostrzeżenia: 3/5

Sushi Sushi Sushi!!:)

21 mar 2016 - 15:52:46

Hej :) Dołączam do miłośników sushi! :)Uwielbiam je! Chciałabym się nauczyć robić i nie wiem czy pojść na jakiś kurs czy youtube na początek wystarczy?

Sushi Sushi Sushi!!:)

06 maj 2016 - 13:09:06

Sama póki co nie próbowałam jeszcze zrobić sushi, ale wszystko przede mną :) A jeśli chodzi o susharnie w Warszawie to polecam sushiberry. Dajcie znać gdzie w stolicy można jeszcze zjeść dobre sushi :)

Sushi Sushi Sushi!!:)

26 sie 2016 - 21:02:22

:)



Zmieniany 4 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-09-16 13:54 przez Emirates777.

niezweryfikowana
Posty: 12
Ostrzeżenia: 5/5

Sushi Sushi Sushi!!:)

14 paź 2016 - 12:41:29

Aaaj narobiłyście mi smaka na sushi!

niezweryfikowana
Posty: 57
Ostrzeżenia: 7/5

Sushi Sushi Sushi!!:)

21 paź 2016 - 10:36:22

Mi również :) Ogólnie bardzo lubię sushi. ale do restauracji chodzę rzadko z uwagi na koszt tego jedzenia, który co jak co ale nie jest taki tani Postanowiłam przygotować sobie sushi w domu . Nie wiedziałam co mi wyjdzie ale wyszło całkiem smacznze. Za drugim razem nawet lepsze niż za pierwszym. W zasadzie jedyny duży koszt to na początku kiedy trzeba zakupić wszystkie skladniki i akcesoria. Potem jedynie dokupujecie łososia :)

Wychodzi 3 x taniej niż w restauracji.

niezweryfikowana
Posty: 3
Ostrzeżenia: 1/5

Sushi Sushi Sushi!!:)

24 lis 2016 - 14:27:20

Też sama robię sushi w domu, ale niestety nie dorównuje smakiem temu z restauracji. Na razie robiłam je 3 razy, więc jeszcze sporo prób przede mną :) Pierwsze 2 z gotowego zestawu, musiałam dokupić tylko rybę, a ostatnio sama kompletowałam składniki. Cenowo wyszło podobnie, bo zestawy kupiłam w promocji, ale tak na dłuższą metę na pewno bardziej opłaca się kupować wszystko osobno. Muszę tylko znaleźć dobre źródło ryby, na razie nie chciałam używać surowej i wykorzystałam wędzonego łososia i warzywa.

Sushi Sushi Sushi!!:)

30 sty 2017 - 17:28:52

Fe paskudztwo nie

Sushi Sushi Sushi!!:)

31 sty 2017 - 09:08:49

Witajcie,

w kwestii sushi nie mam zbyt dużego doświadczenia, jednak co mogę powiedzieć, to że najlepsze są te bez ryby - wersja warzywna. Smakują naprawdę rewelacyjnie. Lekki posmak ryby dają płaty nori i jest to w zupełności wystarczające.

W kwestii robienia go jednak coś powiedzieć mogę, ponieważ pomimo małego doświadczenia jadam tylko takie zrobione samemu. Na początku robiłem je tradycyjnie - zawiajanie, takie zwykłe z matą, jest moim zdaniem zbyt uciążliwe. Jasne, pewnie po jakimś czasie dojdzie się do jako takiej wprawy, ale zajmuje to za dużo czasu.
Znalazłem więc urządzenie, kupiłem je i sprawdziłem na sobie żeby nie być gołosłownym. Zdziwiłem się niezmiernie, ponieważ nie spodziewałem się, że będzie to tak bardzo pomocne. W związku z tym, że problem z zawijaniem sushi rozwiązuje koncertowo (w moim przypadku czas zawijania skróciło prawię o połowę) postanowiłem sprzedać parę sztuk. Poniżej link do aukcji:

http://allegro.pl/sushi-roller-bazooka-bazuka-szybko-i-latwo-i6693996835.html

I opinia jednego z klientów z poprzedniej aukcji (allegrowicz worthar, prawdziwy człowiek :)):

"Dobry Wieczór
Bazooka była prezentem, ale obdarowany jest zachwycony i teraz częściej się z żoną bawią się sushi. Najbardziej uciążliwa czynność, czyli rolowanie sushi, jest teraz banalnie prosta. Jedynie musieli robić troszkę bardziej "lepiący" ryż robić niż lubi jego żona, ale to dla niego żaden problem;-)
A obsługę klienta oceniam WZOROWO.
Pozdrawiam i życzę miłego wieczoru"

Mam nadzieję, że pomoże to trochę Państwu w poznawaniu sushi.
Serdecznie pozdrawiam i życzę miłego dnia :)

Sushi Sushi Sushi!!:)

01 mar 2017 - 10:57:19

Najistotniejsze to świeża ryba. W Japonii o nią nie trudno skoro wszędzie tam mają wodę. Co do Polski, to muszę powiedzieć, że nie wiem czy bezpiecznie jest jeść ten przysmak w lokalach w których jest mały ruch...


--
automat smt

Sushi Sushi Sushi!!:)

13 maj 2017 - 07:22:12

mialam 2 podejscia i 3go juz nie będzie. Bylo ohydne! Ten ryż mi rósl w buzi i sie kleil. A smak? fuuuuuuuuuuuu

niezweryfikowana
Posty: 4
Ostrzeżenia: 1/5

Sushi Sushi Sushi!!:)

13 maj 2017 - 14:03:47

a co potrzeba do sushi ? Bo chętnie bym zrobiła :)

Sushi Sushi Sushi!!:)

13 maj 2017 - 23:04:39

Musze w koncu spróbować tego dobrodziejstwa ;)

Sushi Sushi Sushi!!:)

25 maj 2017 - 07:12:55

z tego co wiem nie jest takie super smaczne
podobno mówią że szkodliwe żeby nie jeść
chodzi o surowiznę.
ale jeśli o mnie chodzi to to szczerze mi nie za bardzo odpowiada

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Ciasta na Wielkanoc