Obecnie rozmawiamy o:

motywacja na diecie

gorący temat

dieta przy cukrzycy

wczoraj o 19:27

dieta i trening

wczoraj o 13:41

motywacja na diecie

wczoraj o 13:10

prawidłowa waga

wczoraj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
|<- <-- 1 2 ... 8 9 10 11 12 ... 14 15 -->
niezweryfikowana
Posty: 702
Ostrzeżenia: 1/5

Sushi Sushi Sushi!!:)

14 gru 2012 - 09:38:52

ja za sushi nie przepadam, ale bardzo lubie patrzeć jak mój brat to robi, mam wrażenie, że to już jakiś rodzaj sztuki, ostatnio kupiłam mu taki zestaw do robienia sushi i był wniewbowzięty, mówię Wam tyle radości,a facet po 30stce :P

Sushi Sushi Sushi!!:)

17 gru 2012 - 21:23:43

Powinniśmy jeść ryby dwa razy w tygodniu, ale niestety często nie jest to możliwe z powodu wysokich cen. My suszymy regularnie, co dowodzi, że sushi jest osiągalne dla śmiertelników http://pyzamadeinpoland.pl/#/pyza-sni-o-sushi

Sushi Sushi Sushi!!:)

17 gru 2012 - 21:27:59

Ja kupiłam taki zestaw a teraz kupuję wszystko osobno- np nori na all... można już za 27 zł kupić 50 listków, ryż też zamawiam, albo idę do moejego rybnego i tam mają nawet w rozsądnej cenie- ocet zamawiam litrowy bo jemy sushi- raz a czasem dwa razy w tygodniu :)

niezweryfikowana
Posty: 572
Ostrzeżenia: 6/5

Sushi Sushi Sushi!!:)

24 mar 2013 - 17:26:13

W Warszawie jak chcecie zjeść dobre sushi to myśle ze spokojnie mozna wybrać sie tutaj http://www.sushitekeda.pl/
chyba jedna z lepszych w stolicy restauracji z kuchnią japońską. Polecam.

niezweryfikowana
Posty: 104
Ostrzeżenia: 7/5

Sushi Sushi Sushi!!:)

05 sie 2013 - 20:24:09

Och jak ja uwielbiam sushi ;) Kuchnia japońska bardzo mi smakuje. Mieszkam w Warszawie i najczęściej ze znajomymi chodzimy do Besuto na Nowym Świecie - serwują tam moim skromnym zdaniem najsmaczniejsze sushi w całej Wawie.
A wiecie, że w poniedziałki i wtorki mają dodatkowe menu? Podają wtedy dania kuchni bug cuisine - czyli z owadów :D Odważyłybyście się spróbować ? :D

Sushi Sushi Sushi!!:)

08 sie 2013 - 15:56:16

Kuchnia japońska jest niesamowita, sushi jest najbardziej dobitnym przykładem, jak bardzo jest smaczna :D Na imieniny dostałam zestaw do sushi, ale póki co, nie wychodzi :(

Sushi Sushi Sushi!!:)

11 sie 2013 - 10:41:23

Ja kupiłem taki zestaw do sushi - http://www.orientdeco.pl/zestaw-do-sushi-quot;yangquot;-dla-jednej-osoby,detal,10,13,53.php czyli miseczka do sosu, talerzyk i pałeczki. Staram się gotować teraz tradycyjne sushi, tak by dobrze smakowało. Trzeba do tego wprawy, bo mi średnio wychodzi :)

Sushi Sushi Sushi!!:)

11 sie 2013 - 10:59:08

Z krewetkami.

Sushi Sushi Sushi!!:)

11 sie 2013 - 11:01:56

ja kupuje w Tesco.Zestaw kosztuje 29 zl wychodzi 35 szt,a zestaw 75 szt kosztuje 59 zl

Sushi Sushi Sushi!!:)

13 sie 2013 - 18:03:54

Dla fanek SUSHI i jedzenia na mieście jest fajne rozwiązanie. Mianowicie ostatnio słyszałam o tak zwanym TASTE CLUB - Klubu miłośników dobrego jedzenia na mieście ! Mają tam wiele zniżek, nawet do 50 % w najfajniejszych knajpkach w całym kraju ! Nie dość, że płacisz mniej, możesz zyskać na rekomendacji ! Szczerze polecam i zostawiam link : www.mytaste.tasteclub.pl

zweryfikowana
Posty: 200
Ostrzeżenia: 3/5

Sushi Sushi Sushi!!:)

23 sie 2013 - 15:46:56

A jadłyście może sushi takie gotowe? W których sklepach (marketach) są najlepsze?

Sushi Sushi Sushi!!:)

27 sie 2013 - 14:33:12

taki piekny wątek a ja nic o nim nie wiedziałam!muszę nadrobić, gdyż sushi to moja miłość. nie kupuję żadnych zestawów, robię w domu z tego co kupie oddzielnie w sklepach. Najlepszy ryż jaki wypróbowałam jest z tesco, kosztuje niecałe 8 zł za 400 g., z tego wychodzi mi zwykle od 10 do 12 rolów. jadam z łososiem, surimi, ogórkiem, avocado i marchewka, bardziej standardowe. próbowałam z innymi różnościami, ale jednak te biją je na głowę- jak dla mnie. noi obowiązkowo- dużo białego serka typu almette, uwielbiam jego smak w połączeniu z sushi, nadaje im takiej delikatności, mmm! łosoś niezły jest w biedronie, kawałek którego ja zużywam naraz połowę kosztuje ok. 13 zł. surimi tez z tesco, tanie i dobre:) sos sojowy najbardziej lubię z Tao Tao, teraz mam z House of Asia i też jest niezły, oczywiście jasny. co do glonów próbowałam już wielu opcji, prasowane i takie ,,pomarszczone", solone i jeszcze inne, łącznie z różnościami które brat mojego chłopa przywoził z delegacji z wietnamu, i jak dla mnie- po raz kolejny tescowe- z house of asia właśnie, bija je wszystkie;) nie są gumowate i fajnie się zwijają:) Nasze wasabi w paście, takie w tubkach nie różni się od tego dalekowschodniego, każde jest niezłe. Składniki warto zamawiac w necie w większych ilościach, wychodzi taniej i nei odczuwa się upływu gotówki za każdym razem jak się sushuje. Jaa ostatnio jadłam w niedzielę, a teraz już znowu mam ślinotok, mogłabym je jeść codziennie:P

Sushi Sushi Sushi!!:)

27 sie 2013 - 14:36:05

ja sushi jadłam tylko na ciepło ;p

Sushi Sushi Sushi!!:)

27 sie 2013 - 14:43:51

tullia co do ryżu to się zgodzę, z Tesco jest dobry, ale jednak lepsze są inne, ja np. ostatnio jem Okomesan, a wcześniej Homai (ten pierwszy jest drobniejszy) i kupowany przez internet (jak zresztą wszystko co do sushi kupuję, z rzeczy, które mogą poleżeć) wychodzi taniej niż z tesco.
A co do sosu sojowego, to ten z Tao Tao jest okropny! Taka woda, nic treściwego, moim zdaniem Kikkoman bije wszystkie inne na głowę.
Polecam też spróbować do środka dać pędy bambusa, tykwę (pyyyycha), albo tuńczyka z puszki takiego w kawałkach, albo surowego łososia. Ja też próbowałam z tuńczykiem surowym, ale łosoś chyba ma bardziej wyrazisty smak. Kiedyś też próbowałam z węgorzem, no niebo w gębie, ale to już drogie jest.
A od almette lepszy jest chyba serek philadelphia, i dodaj sobie do tego sałaty i pora pociętego - fajnie chrupie :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-08-27 14:44 przez skasna.

Sushi Sushi Sushi!!:)

27 sie 2013 - 14:48:23

Cytat
kashashyna
A jadłyście może sushi takie gotowe? W których sklepach (marketach) są najlepsze?

Ja zazwyczaj gotowe sushi kupuje w Piotrze i Pawle. Bardzo dobre. Mój luby nie przepada za sushi więc zawsze takie gotowe dla siebie kupuje. Ale też zastanawiam się nad zestawem.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

paszteciki wigilijne