Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 6
Ostrzeżenia: 1/5

co na dietytyczny obiad?

14 gru 2015 - 13:13:11

Z nieba mi spadłście:)

co na dietytyczny obiad?

14 gru 2015 - 15:46:47

kurczak, kuskus, warzywa na patelnię ;)
dla poszczących bez kurczaka :D

co na dietytyczny obiad?

10 lut 2016 - 15:16:13

kasze ! każda kasza z warzywkami super

co na dietytyczny obiad?

24 lut 2016 - 18:29:42

Warzywa gotowane na parze (np. brokuł) do tego ziemniaczki młode i pierś z kurczaka w sosie czosnkowym (jogurt naturalny/bądź śmietana bez tłuszczu + czosnek + przyprawy według uznania) i obiad gotowy ;)

co na dietytyczny obiad?

26 lut 2016 - 14:20:35

Jeśli ma być dietetycznie to może coś z rybą. Jest ona bardzo ważnym elementem zdrowej diety. Warto znać kaloryczność poszczególnych ryb i wybrać te odpowiednie w diecie. Oczywiście najlepiej zrezygnować z tuczących dodatków takich jak panierka czy sos. Ewentualnie zastąpić je zdrowszą wersją. Często robionym przeze mnie posiłkiem jest curry z rybą i warzywami. Do jego zrobienia potrzebne są brokuły, marchewki, łosoś, kolendra, pasta czerwona curry. Całość podawana jest z ryżem. Mi najlepiej smakuje z ryżem basmati.

niezweryfikowana
Posty: 341
Ostrzeżenia: 5/5

co na dietytyczny obiad?

09 kwi 2016 - 20:27:23

A sięgacie czasami po komosę ryżową? Albo kaszę bulgur? Ja szczególnie tę drugą uwielbiam.

niezweryfikowana
Posty: 9
Ostrzeżenia: 1/5

co na dietytyczny obiad?

11 kwi 2016 - 16:50:36

ja polecam rybkę zasmażaną na maśle (mało rzecz jasna) + smażone jabłka - naprawdę dobre. Przyprawy - zioła prowansalskie, odrobina pieprzu ziołowego

co na dietytyczny obiad?

27 kwi 2016 - 16:16:03

Szpinak jest pycha i bardzo zdrowy. Można go wrzucić do sałatki albo podsmażyć na patelni i wymieszać z serem feta. Pycha!

zweryfikowana
Posty: 52
Ostrzeżenia: 1/5

co na dietytyczny obiad?

03 maj 2016 - 22:21:19

Oj teraz mamy tak wiele możliwości i za to kocham wiosnę! Sałatki, sałatki i jeszcze raz sałatki lub coś lekkiego z makaronem razowym. Często gotuje wieczorem i zabieram pudełka do pracy. A zdarza się również, że na lunch wybieram się do miejsca w stylu salad story, gdzie dostane zdrowy i naturalny posiłek ze świeżych składników. Unikam sztuczności, nafaszerowanych złymi rzeczami sosów i przetworzonych produktów.

co na dietytyczny obiad?

08 maj 2016 - 20:23:17

O, sałatki z salad story też kocham:) Hawajska - niebo w gębie.

Cytat
Gustinka
A sięgacie czasami po komosę ryżową? Albo kaszę bulgur? Ja szczególnie tę drugą uwielbiam.
Bulgur kupiłam ostatnio i będę próbować, płatki quinoa jakoś mi nie podchodzą.

niezweryfikowana
Posty: 341
Ostrzeżenia: 5/5

co na dietytyczny obiad?

14 maj 2016 - 21:49:27

Ja mam na myśli komosę w formie kaszy, a nie płatek. Moim zdaniem jest bardzo dobra.

niezweryfikowana
Posty: 90
Ostrzeżenia: 2/5

co na dietytyczny obiad?

17 maj 2016 - 13:19:45

Łosoś zrobiony na parze lub w piekarniku zawinięty w folię aluminiową. Łosoś skropiony cytryną i posypany koperkiem. Pycha.

niezweryfikowana
Posty: 13
Ostrzeżenia: 4/5

co na dietytyczny obiad?

25 lip 2016 - 12:50:32

A u mnie dzisiaj dietetyczny obiadek, bo robię karpia po żydowsku według przepisu z http://dobreryby.pl/przepisy/karp-po-zydowsku ;) Od czasu do czasu trzeba sobie pojeść coś dobrego ;) A na jutro planuje upichcić sobie zupę wiśniową (ale nie będę zaklepywać, bo śmietana jest mega kaloryczna) ;);)

co na dietytyczny obiad?

27 lip 2016 - 13:50:01

Pewnie nie uwierzysz, ale prawdziwy domowy rosół to danie nie tylko smaczne, ale i wbrew pozorom zupełnie nietuczące. Kurczaka, którego użyjesz do ugotowania wywaru możesz śmiało upiec w piekarniku, poza posiłkiem na 2-3 dni(dla przynajmniej dwóch osób wystarczy) otrzymasz przepyszny, energetyczny obiad. Generalnie najważniejsze to jeść nie więcej niż potrzebuje żołądek. Słyszałaś o ''jedzeniu oczami''? Spróbuj je zasłonić a okaże się, że porcja do jakiej większość z nas przywykła okaże się nawet o dwa razy za duża w stosunku do potrzeb! :)

niezweryfikowana
Posty: 341
Ostrzeżenia: 5/5

co na dietytyczny obiad?

29 lip 2016 - 10:13:44

Grillowany kurczak, fasolka szparagowa i pesto z pietruszki. Zdrowo i smacznie.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Ciasta wigilijne