Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 1.737
Ostrzeżenia: 1/5

Imprezka

18 mar 2011 - 09:36:13

Witam dziewczyny :) jutro przygotowuje siostrze mała imprezkę urodzinowa na ok 8osob. I nie wiem co przygotować do jedzenia aby było kolorowo smacznie i fajnie by było gdyby też nie drogo... Z pewnościa będzie tort :) myślałam że takim głownym daniem będzie lasagna ale nie wiem czy wszyscy lubią... Jak myslicie? Jakie jeszcze macie pomysły? Jakieś przekąski? Za każda radę bardzo dziękuję... :):)

Imprezka

18 mar 2011 - 09:39:23

sałatka z gyrosem nie znam osoby ktora nie lubi :) jakies ciacho np. sernik mlodziez lubi slodycze :P

zweryfikowana
Posty: 2.899
Ostrzeżenia: 1/5

Imprezka

18 mar 2011 - 09:41:50

Cytat
Paulina1865
sałatka z gyrosem nie znam osoby ktora nie lubi :) jakies ciacho np. sernik mlodziez lubi slodycze :P
'gyrosowa' to bardzo dobry pomysł jest . jakieś chipsy , kanapki (koreczki) .

Imprezka

18 mar 2011 - 09:42:26

na przekąski to może jakieś koreczki owocowe, lub warzywno-mięsne? nieśmierrtelne paluszki, krakersy itp:) lasange, mysle ze dobry pomysl, albo jakas zapiekanka, w necie mnostwo przepisow jest:P

Imprezka

18 mar 2011 - 09:46:47

Cytat
MaszaGudicz
Zamów firmę cateringową. Ja tak robię przy większych imprezach.
Twoja wypowiedz mnie powaliła

Imprezka

18 mar 2011 - 09:48:12

ba! salatka z gyrosem - szybka i smaczna mmmmmmm :) albo jażynowa. Coś na cieplo pewnie ;) Może kup barszcz czerwony a do tego krokiety ;)) Paluszki czipsy :) no i na koniec moze przygotuj lody z NIEBIESKĄ galaretką :) kolorowo i smacznie


zakochałam się w niebieskiej galaretce :) jest mega śliczna :D

http://forum.szafa.pl/39/3160332/3160368/_subject_.html#msg-3160368 help

Imprezka

18 mar 2011 - 09:54:18

Cytat
MaszaGudicz
Zamów firmę cateringową. Ja tak robię przy większych imprezach.


padłam ;/

Imprezka

18 mar 2011 - 09:55:06

Zależy ile przeznaczasz pieniążków na tą imprezkę. :) Dokładnie dziewczyny dobrze tutaj mówią sałatka gyros, taka a`la kebab, jest bardzo smaczna i wcale nie taka aż droga, do niej ja np postawiłabym w małej miseczce sos czosnkowy i jakiś jeszcze zrobiony samemu, jeżeli będziesz chciała dam przepisy :) do tego myślę że chipsy. Ja tam jeszcze kupuję kupne frytki wrzucam do frytkowicy, chwila moment i są bez żadnego grzebania.
Tutaj jedna z koleżanek napisała że koreczki owocowe też niezła sprawa. Kiedyś zrobiłam sałatkę z owoców tropikalnych, z papai ok5zł, pomarańcze teraz 3 coś za 5sztuk w biedronce bo tyle wchodzi na kg., granat 2 sztuki, kiwi i co tylko chcesz koszt około 20zł i jest cała micha, jak postawiłam to tak chwila moment i jej nie było.
łee to jeszcze raz ja niebieska galaretka jest git świetny pomysł Paati91 :) nie pomyślałam, może tak jak koleżanka tutaj pisze lody z tą galaretką, albo kup barwnik niebieski do napoju jakiegoś bezbarwnego gazownaego o niewiem sprite albo cuś podobnego dolać troszkę niebieskiego plasterek cytryny i wszystkich mile zaskoczysz :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-03-18 10:04 przez CapricceChatte.

Imprezka

18 mar 2011 - 10:00:42

Cytat
MaszaGudicz
Zamów firmę cateringową. Ja tak robię przy większych imprezach.

Dla 8 osób rzeczywiście warto ;p

Ja bym zrobiła pizzę i np nuggetsy plus frytki i sałatka ;)
Owoce też fajny pomysł :)
Ja akurat sałatki gyros nie znoszę ;p

Imprezka

18 mar 2011 - 10:08:56

ja znam przepis na pyszne sałatki:

1) Z SUSZONYMI POMIDORAMI:

- usmazona piersc z kurczaka (pokrojona na kawaleczki oczywiscie)
- makaron ugotowany (najlepiej te z falbanka z boku)
- suszone pomodory (sa do kupienia w sloiczku badz pudeleczku) razem z tym olejem ktory z nimi jest
- 2 zabki czosnku
- pol kilo pieczarek podsmazonych na patelni
- bazylia, oregano dla smaku (nawet sporo trzeba tego wsypać, nie ma co załowac - czym wiecej tym smaczniejsza salatka)

no i te wszystkie skladniki mieszasz ze sobą :) TA SALATKA NAJLEPIEJ SMAKUJE NA GORĄCO ( wiec przed podaniem wstaw do mikrofali na 1,5 min)

2) Z PIERSI KURCZAKA Z PEKINKA

- piersc z kurczaka podsmazona na patelni
- kapusta pekinska (trzeba ja drobno posiekac na paski najlepiej cienkie takie)
- groszek
- majonez

wszystko wymieszac i wstawic na pol godzinki do lodowki zeby troche nasiakly skladniki, no i to wszystko :) pyszne i tanie!!

SMACZNEGO!! :D jakbys ktoras wyprobowala z tych salatek daj znac czy smakowalo hehe :*



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-03-18 10:57 przez Eweliiinka.

Imprezka

18 mar 2011 - 10:11:08

Hmm na imprezkę zawsze sprawdzą się paluszki, jakieś dobre napoje, kolorowe przekąski, sałaka owocowa, lody itp. ;)

Imprezka

18 mar 2011 - 10:19:56

ja robiłam sałatkę z krewetkami, smaczna i tania:
1 główka sałaty lodowej
1 ogórek
3 pomidory
koperek
1 cebula
5 ząbków czosnku
ser favita z biedronki (taki jak feta)
sos ogrodowy(z biedronki) wymieszany z olejem i łyżeczka octu
no i podsmażone na patelni krewetki
wszystko wymieszać i jeść. można do tego upiec tosty ja żeby było szybciej to kupuje bagietkę, kroję na kromki smaruję masłem i na ok 5-10 minut do piekarnika wkładam
Zamiast krewetek można dodać podsmażony boczek, czynkę czy nawet parówki
ewntualnie zapiekanki. możesz wszystko przygotować wcześniej i tylko podgrzać.
potrzebujesz
bagietkę
masło
ser żółty
pieczarki,
papryka czerwona
cebula
koncentrat
przyprawy wedle uznania
farsz :
pieczarki cebulę i paprykę kroisz (najlepiej w cienkie pół krążki i paski) podsmażasz na patelni (tzn podduszasz) dodajesz koncentrat i przyprawy do smaku. bagietkę kroisz na kromki smarujesz masłem , nakładasz farsz posypujesz zółtym serem i do piekarnika az ser się rozpuści. też pychotka do tego keczup lub sos jakiś



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-03-18 10:27 przez paulina_bliznieta.

Imprezka

18 mar 2011 - 10:23:24

Cytat
MaszaGudicz
Zamów firmę cateringową. Ja tak robię przy większych imprezach.
8 osób to wieksza imprezka? u mnie większa oznacza 50:-) a i tak wszystko robimy sami. Proponuję jakąś sałatkę- raczej wszyscy lubia np jarzynową:-)

Imprezka

18 mar 2011 - 10:23:35

krokiety i barszczyk tez dobra sprawa. Polecam krokiety z pieczarkami i serem pychota:), kotleciki mielone-tylko takie mniejsze :)gyros też fajny pomysł no i standardowo chipsy paluszki:)

Imprezka

18 mar 2011 - 10:25:06

Moze zrob duuuuzo kolorowych kanapek (z szynka, serkiem zoltym, pomidorem, ogorkiem, rzodkiewka) i do tego cos na cieplo - wlasnie np. ta lasagne + przekaski typu chipsy, paluszki. Powinno byc ok :) Udanej imprezki!

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

obrazki na torcie