Obecnie rozmawiamy o:

kosmetyki samochodowe

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Coś słodkiego z niczego?

28 lut 2011 - 20:02:03

Cytat
dorocinka782156695
cukier sobie zjedz ;D a tak poważnie to nie mam pojęcia ja tam wolę już przetestowane słodycze ;-)

hahaha;D no cukier też coś słodkiego;D

Coś słodkiego z niczego?

28 lut 2011 - 20:02:24

A w ogóle dziewczyny też tak macie, ze dopada was nagle taki silny glod na slodkie i zadna sila nie jest w stanie was powtrzymac?

Coś słodkiego z niczego?

28 lut 2011 - 20:07:42

Bezy się łatwo robi ;p i są baaaaaaaaaardzo słodkie ;)
Ja mam codziennie niedosyt słodyczy ;p głównie czekolady...

Coś słodkiego z niczego?

28 lut 2011 - 20:12:49

no ja kurde wlasnie tez, proboje z tym walczyc, ale sie jakos nie daje...:-( sklonnosci do tycia nie mam, wiec pod tym wzgledem jest ok, ale boje sie o zeby i ostatnio zaczelam uzywac ksylitolu do slodzenia, wybralam mniejsze zlo...

Coś słodkiego z niczego?

28 lut 2011 - 20:17:44

Ja dzisiaj sobie sprawiłam takie pyszności :)))



Coś słodkiego z niczego?

28 lut 2011 - 20:20:25





właśnie je zrobiłam, jest pyszne... :)

Coś słodkiego z niczego?

28 lut 2011 - 20:20:25

karmelki :)

Coś słodkiego z niczego?

28 lut 2011 - 20:24:10

Cytat
Sumaya
no ja kurde wlasnie tez, proboje z tym walczyc, ale sie jakos nie daje...:-( sklonnosci do tycia nie mam, wiec pod tym wzgledem jest ok, ale boje sie o zeby i ostatnio zaczelam uzywac ksylitolu do slodzenia, wybralam mniejsze zlo...
jeżeli chodzi o słodzenie to polecam różnego rodzaju słody. ja używam ich zazwyczaj do cist zamist cukru, bo nie słodze herbaty ani kawy:)

Coś słodkiego z niczego?

28 lut 2011 - 20:25:52

pyszne trufle
skladniki :
ciastka oreo
czekolada
serek homogenizowany albo np. philadephia

a tutaj link jak zrobic :




i zdjecie :





Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-02-28 20:27 przez szyna00.

Coś słodkiego z niczego?

28 lut 2011 - 20:29:32

ja robie sobie galaretke z owocami a jak zaszaleje to i bita smietana sie znajdzie;p

Coś słodkiego z niczego?

28 lut 2011 - 20:32:11

ciasto z mikrofalówki ! serce

zweryfikowana
Posty: 435
Ostrzeżenia: 2/5

Coś słodkiego z niczego?

28 lut 2011 - 20:45:18

jak się robi kogel mogel.
bo zapomniałeem . :(



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-02-28 20:49 przez bobo1706.

niezweryfikowana
Posty: 1.304
Ostrzeżenia: 4/5

Coś słodkiego z niczego?

13 mar 2011 - 11:33:59

ludzie polewa jest tak ciężka na żołądek!

Coś słodkiego z niczego?

13 mar 2011 - 11:40:21

Cukier + smietana= pyszne domowe cukierki. Tylko trzeba z pol godziny gotowac na malym ogniu:P
Pycha ale niestety kaloryczne:/.

Coś słodkiego z niczego?

13 mar 2011 - 12:10:26

tzw. "stefankę":
http://czympachnieuzakow.blox.pl/resource/stefanka2.jpg
1 litr mleka, szklanka cukru, niecała kostka margaryny - to wszystko wrzucamy do garnka i na wolnym ogniu gotujemy aż do wrzenia, następnie dodajemy szklankę kaszy mannej i ciągle mieszamy aż kasza zgęstnieje. Następnie dodajemy 3 łyżki kakao, oraz rodzynki, mieszamy i gotowe :) Można podawać z herbatnikami.

Pączki z serka homogenizowanego -

1 jajko, szklanka mąki, 1 serek homogenizowany (najlepiej Jana), 1 łyżka proszku do pieczenia.
Wszystko razem wymieszać, ciasto rozwałkować, foremką (czyt. szklanką) wycinać ciasto, inna foremką, mniejszą (czyt. zakrętka od soku w kartoniku) wycinać dziurki w środku, wrzucać do garnka z rozgrzanym olejem, smażyć z obu stron, można posypać cukrem pudrem itp.

Weź jabłka, wybierz ze środka pestki, dodaj trochę dżemu, bakalii, cukru (co masz), zawiń jabłka w folię i upiecz w piekarniku.

Talarki jabłek na słodko

* jabłka 3 szt
* masło 4 łyżki
* cukier 3 łyżeczki
* cynamon 1-2 łyżeczek
Jabłka umyć, odciąć główki i pokroić w talarki. Rozgrzać masło i dodać cukier i smażyć talarki - posypać każdy i z dwóch stron cynamonem.Smażyć do miękkości.

pancakes z jabłkami
http://kotlet.tv/wp-content/uploads/2010/08/pancakes-apple2.jpg
Składniki

* 2 jajka
* 2 szklanki mąki
* 2 szklanki mleka (niepełne)
* 80 g rozpuszczonego masła
* 4 łyżki cukru
* 2 łyżeczki proszku do pieczenia
* 2 jabłka
Jabłka obieram i kroję w plasterki.W misce mieszam dokładnie mąkę, jajko, proszek do pieczenia, mleko i masło.
Potem dodaję jabłka i mieszam.Na suchą albo dosłownie lekko posmarowaną tłuszczem patelnię, wlewam porcje ciasta (tak by w każdym były kawałki jabłek) i smażę na średnim ogniu. Jak pojawią się dziurki/bąbelki i wierzch się zetnie to obracam na drugą stronę i smażę aż będą rumiane.

Gorące czekoladowe kubki. Chocohotopots
http://lh6.ggpht.com/_hdrVJ5o38Mc/TFR9S9dmY9I/AAAAAAAACeU/WkAfRlH2PeY/chocohotopot_thumb%5B1%5D.jpg
Składniki

* 125 g masła lub masła roślinnego
* 140 g czekolady (najlepiej gorzkiej)
* 2 jajka
* 120 g cukru
* 2 łyżki mąki
W rondelku podgrzewam masło, dodaje czekoladę i podgrzewam, aż się rozpuści. Odstawiam by przestygła.Białka ubijam z cukrem na sztywną pianę.Dodaję żółtka, masę czekoladową i mąkę. Mieszam.Nakładam porcje ciasta do foremek i wstawiam do nagrzanego do 200°C piekarnika. Piekę ok. 15 minut. Jeśli będziecie piec dłużej, to będą bardziej suche, mniejsze babeczki można krócej, ok. 12 minut.

Turecki przysmak
http://kotlet.tv/wp-content/uploads/2010/01/turkish-delight2.jpg
Składniki

* 3/4 szklanki cukru
* 3 łyżki mąki kukurydzianej (ew. ziemniaczanej)
* 1/2 szklanki wody
* 4-5 łyżek soku malinowego
* 1 łyżeczka octu
* cukier puder do obtoczenia
Wlewam wodę i wsypuję cukier. Na średnim ogniu doprowadzam do rozpuszczenia się cukru, a następnie daję mu chwilkę zawrzeć.
Teraz dodaję mąkę i mieszam bardzo dokładnie.Dolewam sok, ocet i mieszam jeszcze chwilkę wciąż trzymając na ogniu. Musi troszkę powrzeć, ale nie za dużo !Jak troszkę przestygnie to przekładam do foremki wyłożonej folią przezroczysta lub wysmarowanej masłem. Moja forma ma 15 x 15 cm. Wstawiam do lodówki aż zastygnie.Wyjmuję z lodówki, kroje w mała kosteczkę i obtaczam w cukrze pudrze, podaję natychmiast. Gdy dłużej leży to cukier puder moczy się, można wtedy znowu obtoczyć.

Lekkie słodkie pianki z kakao
http://kotlet.tv/wp-content/uploads/2009/11/lekkie-pianki2.jpg
Składniki

* 1 białko
* 4 łyżki cukru
* 1,5 łyżeczki żelatyny
* 1 łyżka wrzątku
* mniej niż 1/2 szklanki mleka (patrz przepis)
* kakao (do obtaczania pianek)
żelatynę rozpuszczam we wrzątku i mieszam, aż będzie bez grudek.Białko ubijam z cukrem na sztywną pianę.Do żelatyny dodaję tyle mleka, aby dało w sumie pół szklanki, mieszam i dolewam to do ubitej piany.
Następnie wykładam mały pojemniczek (ja ok 15 x 15 cm) ale może być mały rondelek, folią spożywczą (pozwoli to wyjąc deser) i wlewam zawartość.Wyjmuję z lodówki po ok 2 h. I kroję w małe kostki (moje miały po niecałe 4 cm). Każdą kostkę obtaczam w gorzkim kakao (bez problemu się przylepia). Układam na talerzyku i podaje.Najlepsze tego samego dnia. Wstawiam do lodówki aż się zetnie. Około 2h.






przepisy z kotlet.tv zawsze mi się udają i smacznego życzę


Cytat
bobo1706
jak się robi kogel mogel.
bo zapomniałeem . :(

Składniki:
* 2 żółtka (lub więcej)
* cukier
* Dodatki:
* kakao może być kawa rozpuszczalna

Sposób przygotowania:
* 2 żółtka dać do szklanki, posypać 4 łyżeczkami cukru. Jeśli chcą Państwo z kakaem dodać 1 kopiatą łyżeczkę kakao. Zmiksować I GOTOWE!!!

Na jedno żółtko przypadają 2 łyżeczki cukru !

Kogel-mogel inaczej

Żółtka oddzielamy od białek.Do białek dodajemy cukier(ilość zależy od tego jak kto lubi) i szczyptę soli(sól po to,aby białka się szybciej ubiły).Ubijamy na sztywną pianę Do żółtek dodajemy cukier i cukier waniliowy i ucieramy,aż cukier nie będzie wyczuwalny
Utartymi żółtkami polewamy ubite białka

Kawka w kożuszkiem

Składniki:

* 1 łyżeczka kawy rozpuszczalnej
* 1/2 łyżeczki kawy Inki
* słodzik, ja użyłam słodziku w pudrze Sweeti Gold – 1/2 łyżeczki
* odrobinę ziemnej przegotowanej wody

Do filiżanki wsypujemy kawę, słodzik i zalewamy wodą. Bierzemy mały widelczyk i ucieramy (ok 3 do 5 min) jak kogel mogel aż do połączenia się składników i powstania gęstej pianki. Kiedy uzyskamy pożądany efekt zalewamy naszą filiżankę wrzątkiem. Na powierzchni powinniśmy mieć piękną piankę :) oczywiście jak ktoś lubi dodać mleko.
Jeżeli w domu posiadacie „mikser/blender” do kawy zamiast męczyć się widelczykiem wystarczy użyć miksera :D polecam takie urządzenie bardzo przydatna rzecz, jeżeli często podejmuje się gości

http://www.mondocaffe.pl/wpress/testy/lapavoni_espresso_plus/kawa_rdy2.jpg
http://x.garnek.pl/ga927/81245339041d2fa6135662a3/cos_slodkiego_na_dobranoc.jpg

Lane faworki
6 łyżek mąki
1/2szkl mleka
2 jajka
3/4kg smalcu do smażenia (albo olej)
cukier puder i cukier waniliowy do posypania
Z mąki, żółtek i mleka wyrobić ciasto o konsystencji trochę gęściejszej niż na naleśniki. Dodać ubitą pianę z białek i delikatnie wymieszać. W niedużym garnku rozgrzać tłuszcz. Lać ciasto wąskim strumyczkiem. Zrumienione od spodu ciasto odwrócić. Usmażone faworki odsączyć z nadmiaru tłuszczu na sitku lub ręczniku kuchennym. Posypać cukrem pudrem wymieszanym z cukrem waniliowym.


Ciasteczka kokosowe-kokosanki

4 białka kurze
25 dag wiórek kokosowych
pół szklanki cukru
parę kropel esencji waniliowej

Białka ubić z cukrem na sztywną pianę. Dodać wiórki kokosowe i esencję waniliową. Wszystko dokładnie wymieszać. Blachę natłuścić tłuszczem, obsypać mąką. Formować kuleczki z masy i układać na blasze. Wstawić do nagrzanego piekarnika i piec w temp. 170 st. około 15 minut.

ptasie mleczko

Białka (u mnie niecałe 4)
czubata łyżka żelatyny
odrobina gorącej wody
łyżka kakao
cukier/słodzik do smaku

Żelatynę rozpuszczamy w wodzie i studzimy.
Białka ubijamy na pianę ze szczyptą soli i substancją słodzącą. Dodajemy żelatynę. Połowę masy wylewamy do wybranej formy i wstawiamy do lodówki.
Do pozostałej masy dodajemy kakao, dokładnie mieszamy. Przelewamy na masę z lodówki, która w tym czasie powinna już lekko stężeć.

http://1.bp.blogspot.com/-e_DiJ3WyHuY/ToAfdmC5jSI/AAAAAAAAAcM/xIcqjzqOp5k/s1600/DSC07072.JPG

http://1.bp.blogspot.com/-UnDKOgcZ3DQ/ToAfarsBq9I/AAAAAAAAAcI/NfAoEq3f6Ho/s1600/DSC07067.JPG



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-10-24 16:55 przez anioleeek22.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

dlaczego...?