Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Coś słodkiego z niczego?

16 maj 2014 - 18:05:37

Ja proponuje mufinki!;D

2 szklanki mąki
pół szkl. cukru
2 łyżeczki proszku do pieczenia
pokrojone w kostkę czekolada mleczna (opcjonalnie)
1,5 łyżeczki kakao
pół szklanki oleju
1 łyżka mleka
1 jajko

Mieszamy sypkie składnki ze sypkimi, mokre z mokrymi. Do suchych wlewamy mokre i mieszamy ;D

Coś słodkiego z niczego?

07 cze 2014 - 22:37:24

Zamrożone banany zblendowane z kakao. Ja używam karobu, jest zdrowszy i ma mniej kalorii, a smak lodów czekoladowych. A na ciepło to zblendowany banan z awokado i kakao, lub karobem. Smakuje jak budyń lub pudding czekoladowy.

Coś słodkiego z niczego?

19 lip 2014 - 20:11:18

Zebra z mikrofalówki w 3 minuty. Składniki:
4 łyżki mąki
4 łyżki cukru
1/8 łyżeczki proszku do pieczenia
1 łyżka kakao
1 łyżeczka rozpuszczalnej kawy
1 jajko
3 łyżki mleka
3 łyżki oleju
1/4 łyżeczki aromatu pomarańczowego
1/2 łyżeczki masła do wysmarowania miski
W misce mieszamy mąkę, cukier i proszek do pieczenia. W drugiej misce roztrzepujemy jajko, mleko i olej oraz aromat. Obie miski łączymy i dokładnie mieszamy. Ciasto dzielimy na dwie równe części. Do jednej dodajemy łyżkę kakao i łyżeczkę kawy. Dokładnie mieszamy. Ciasta lejemy naprzemiennie (jasne, ciemne, jasne...itd.) na środek (tylko na środek!) wysmarowanej masłem miski. Gotową zebrę wstawiamy na 3 minuty do mikrofalówki na największą moc. Po tym czasie sprawdzamy ciastko patyczkiem. Jeśli jest suchy, ciasto jest gotowe. Jemy od razu lub zostawiamy chwilę do ostygnięcia. Smacznego!

Coś słodkiego z niczego?

15 sie 2014 - 22:30:14

wiórki kokosowe połączone z ubitym białkiem i sokiem z cytryny
upieczone w formie "kleksów" pyszotka!

niezweryfikowana
Posty: 1.802
Ostrzeżenia: 1/5

Coś słodkiego z niczego?

05 wrz 2014 - 13:11:23

Cytat
dorocinka782156695
cukier sobie zjedz ;D a tak poważnie to nie mam pojęcia ja tam wolę już przetestowane słodycze ;-)

Coś słodkiego z niczego?

26 wrz 2014 - 11:20:03

Ja lubię sobie czasem podjeść brązowy cukier:)

Coś słodkiego z niczego?

08 paź 2014 - 21:58:49

Polecam Murzynki czyli czekoladowe babeczki. Wykonanie razem z pieczeniem to zaledwie 20 minut. Przygotowanie ich jest banalnie proste, a są na prawdę pyszne.
http://www.niebojem.pl/murzynki/



zweryfikowana
Posty: 598
Ostrzeżenia: 3/5

Coś słodkiego z niczego?

16 lis 2014 - 14:31:42

z niczego i błyskawicznie, to ciasto czekoladowe z mikrofalówki ;)
4 łyżki mąki, 4 łyżki cukru (ja daję mniej), 2 łyżki kakao, 1/4 łyżeczki proszku do pieczenia, 4 łyżki, 4 łyżki oleju, 1 jajko

najpierw wymieszać suche składniki, potem dodać mokre, wymieszać i piec 3-4 minuty w mikrofalówce ;)

niezweryfikowana
Posty: 341
Ostrzeżenia: 5/5

Coś słodkiego z niczego?

27 lis 2014 - 08:12:36

Słyszałam o tych ciastkach z mikrofalówki, ale tak mi się to średnio widzi. Chociaż taki przepis chętnie wypróbuję taki który nie jest z 'tytki', bo wiem że winiary czy inna firma wypuściły na rynek.

Coś słodkiego z niczego?

17 sty 2015 - 22:33:32

kryzysowa czekolada :D

[moderacja - nieopłacona reklama]



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-02-11 11:51 przez moderator.

Coś słodkiego z niczego?

20 sty 2015 - 12:26:19

Nieźle :) Bardzo smakowicie wygląda.

Coś słodkiego z niczego?

05 lut 2015 - 16:05:14

Czekolada własnej roboty ;)

Do małego rondelka wrzucasz ćwiartkę margaryny, ze 3-4 łyżki cukru (można mniej więcej zależy jak słodkie chcesz), cukier waniliowy (ew. olejek waniliowy bądź śmietankowy), 2-3 łyżki kakao (mniej więcej zależy jak mocno kakaowe chcesz), 1-2 łyżki mleka, dodatkowo orzechy włoskie wcześniej obłupane i pokruszone (najlepiej zmielone) lub 1-2 łyżki miodu.

To wszystko podgrzewać na małym ogniu ciągle mieszając aż powstanie gładka masa (ja mieszam metalową trzepaczką i nie ma grudek kakao), uważać żeby się nie przypaliło i nie gotowało zbyt długo bo się nie zsiądzie.
Gotową czekoladę można zjeść samą, z naleśnikami, bułką.. Szybki i niedrogi przepis na własnej roboty czekoladę gdy nie ma pod ręką czekolady ze sklepu.
Polecam!

niezweryfikowana
Posty: 341
Ostrzeżenia: 5/5

Coś słodkiego z niczego?

06 lut 2015 - 15:20:15

Została mi z wczoraj z obiadu kasza jaglana, więc dzisiaj zrobiłam z niej placuszki. Kaszę należy zblenderować, następnie zmiksować z dwoma łyżkami mąki (dałam żytniej), połową szklanki mleka, jednym jajkiem oraz cynamonem. Placuszki muszą być jak gęsta śmietana. Potem dodałam jabłuszka pokrojone w małą kostkę i smażyłam na oleju z orzechów laskowych.

Coś słodkiego z niczego?

23 mar 2015 - 15:30:33

W domowym zaopatrzeniu z pewnością znajdziemy rodzynki, więc jeśli najdzie nas ochota na coś słodkiego to możemy z nich skorzystać.

www.ros-sweet.pl



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-03-23 15:31 przez rossweet.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Thermomix