Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Coś słodkiego z niczego?

16 mar 2016 - 19:47:02

poszukaj w necie "ciasto z mikrofali" :)

zweryfikowana
Posty: 639
Ostrzeżenia: 1/5

Coś słodkiego z niczego?

19 mar 2016 - 16:28:44

Ciasto z mikrofali? To nie dla mnie! Przeciez mozna kupic gotową masę typu taka nasuwa mi się na mysl z helio, bo mialam ostatnio i biszkopt pieczesz i koniec, a nie chemie jesc z proszku.

Coś słodkiego z niczego?

30 mar 2016 - 21:01:11

Zwykle kiedy mam ochotę na coś słodkiego, to wsypuję do salaterki kakao, dodaję do tego miodu i, w zależności od tego, co akurat mam - trochę oleju kokosowego lub mleka albo jogurtu, maślanki etc, poczym mieszam do czasu, aż utworzy się jednolita masa (łyżeczka do mieszania musi być mocna, żeby się nie wygięła :)), a wtedy dodaję do niej to, co mam w zależności od potrzeby chwili - a to jakieś wiórki kokosowe, a to rodzynki, orzechy, pestki słonecznika, etc. Nadaje się toto też jako dodatek do ciasta albo masa do smarowania pieczywa.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-03-30 21:02 przez xena4.

niezweryfikowana
Posty: 341
Ostrzeżenia: 5/5

Coś słodkiego z niczego?

09 kwi 2016 - 20:28:36

A robicie czasami ciasta z kaszy jaglanej? Ja już piekłam brownie, a w planach mam napoleonkę.

niezweryfikowana
Posty: 21
Ostrzeżenia: 6/5

Coś słodkiego z niczego?

19 kwi 2016 - 13:30:30

Cytat
Gustinka
A robicie czasami ciasta z kaszy jaglanej? Ja już piekłam brownie, a w planach mam napoleonkę.

Nie a masz jakis przepis?

niezweryfikowana
Posty: 15
Ostrzeżenia: 2/5

Coś słodkiego z niczego?

31 maj 2016 - 09:53:45

Ciasto w kubku z mikrofali jest najlepsze :D mąkę, mleko, olej, kakao, cukier i proszek do pieczenia (albo sodę) zawsze się ma w domu pod ręką.

Coś słodkiego z niczego?

09 cze 2016 - 19:57:10

1. Gofry (jeśli nie mamy gofrownicy, zawsze można przysmażyć na patelni) - 2 jajka, 2 szklanki mąki, 1/2 szklanki oleju, 1 3/4 szklanki mleka, 5 łyżek cukru, 1 łyżeczk proszku do pieczenia, 1/2 łyżeczki soli, cukier waniliowy lub budyń waniliowy.

2. Samemu można zrobić budyń - 2 łyżki mąki ziemniaczanej, 1 łyżka mąki pszennej, 1 żółtko, 2 szkalnki mleka, cukier (tutaj absolutna dowolność), cukier waniliowy, łyżka masła, wiórki kokosowe.

3. Nasze polskie naleśniki ;-)

4. Omlety - 1/4 szklanki mleka, 2 jajka, ok. 4, 5 łyżek mąki pszennej, cukier waniliowy, można dodać banan, gruszkę, jabłko i zblendować.


Acha, ja jeszcze robiłam coś w rodzaju jogurtu czekoladowego - jogurt naturalny (ew. śmietana 12%), kakao, cukier albo miód, kilka kropel cytryny.
:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-06-09 19:59 przez olivkazp.

niezweryfikowana
Posty: 39
Ostrzeżenia: 5/5

Coś słodkiego z niczego?

15 cze 2016 - 14:28:20

Ja jak mam ochotę na coś słodkiego to po prostu idę do sklepu i kupuje sobie czekoladę :)
Wczoraj zrobiłam sobie taki relaksujący wieczór z ksiązką, lampką wina i z czekoladą mleczną Wedla, ktora jest moją ulubioną ( od zawsze praktycznie). Zjadłam praktycznie całą tabliczkę ale początek tygodnia zaczął się bardzo przyjemnie. Dzisiaj planuje upiec muffiny bo mąż mnie o nie męczy praktycznie od tygodnia.


niezweryfikowana
Posty: 81
Ostrzeżenia: 1/5

Coś słodkiego z niczego?

16 cze 2016 - 15:15:41

koktajl bananowy :)

zweryfikowana
Posty: 334
Ostrzeżenia: 1/5

Coś słodkiego z niczego?

21 cze 2016 - 11:58:12

Ja zawsze mam ukryte na czarną godzinę babeczki dr. oetkera :P Aby je zrobić trzeba mieć tylko trochę oleju i jajko. Na poprawę humoru nie ma nic lepszego ;) .


niezweryfikowana
Posty: 39
Ostrzeżenia: 5/5

Coś słodkiego z niczego?

21 lip 2016 - 13:17:23

super



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-07-21 13:17 przez chances.

niezweryfikowana
Posty: 341
Ostrzeżenia: 5/5

Coś słodkiego z niczego?

29 lip 2016 - 10:12:44

Ja nie robię nigdy słodkości z takich gotowych opakowań. Jak chcę coś na szybko, to piekę murzynka. Zawsze mam do niego składniki w domu.

niezweryfikowana
Posty: 574
Ostrzeżenia: 9/5

Coś słodkiego z niczego?

08 sie 2016 - 09:51:24

Ja ostatnio często robię lody wodne. Nie sa to jednak lody takie jakie znacie ze sklepów. Za tymi sklepowymi nie przepadam bo są niedobre oraz jest to sama chemia. Domowe lody wodne robie z naturalnego soku. Dzieki temu można je jeść bez wyrzutów sumienia,ze pójdzie Wam w boczki. Poza tym są o wiele smaczniejsze. Jestem na diecie. Lody to jedna z tych rzeczy, których nie potrafiłam sobie odmówić. Akurat takie lody wodne są polecane dla odchudzających się. W przeciwieństwie do typowych lodów mlecznych, które mają dużo kalorii....

W sieci jest sporo dobrych przepisów na takie deserki.
http://zdrowacukiernia.pl/przepis-lody-wodne/



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-08-31 06:46 przez andraa.

Coś słodkiego z niczego?

10 sie 2016 - 20:36:00

Ja jak mam chęć słodkie to gotuję chwilę ugotowany wcześniej ryż z mlekiem kokosowym i bananem :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Ciasta na Wielkanoc