Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Co do tortilli ?

12 lut 2011 - 09:37:16

Ja daje najpierw ser zolty i daje na patelnie ta tortille zeby sie roztopil. Potem daje kurczaka zrobionego w przyprawch i smazonego z papryka. Salate lodowa i robie sos(tylko najlepiej zeby przynajmniej pol godzny postal zeby sie smaki polaczyly) jeden bieluch i maly jjogurt naturalny mieszamy 2zabki(zreszta kazdy da ile lubi) czosnku rozgniatamy i dodajemy, scieramy na tarce ogorka zwyklego i mieszamy. Pycha!

Co do tortilli ?

13 lut 2011 - 01:01:24

Ser pokrojony w kostkę, pomidor, ogórek, może być też papryka;]. Najlepiej jeszcze jakimś sosem wysmarować te placki, wtedy nie są takie suche:).

Co do tortilli ?

14 lut 2011 - 10:15:05

Ja daje sałatę lub kapuste pek. i ogórek zielony plus pomidor, do tego sos czosnkowy lub meksykański.

Co do tortilli ?

14 lut 2011 - 10:18:09

PAPRYKA, CEBULA, POMIDOR, OGOREK, PRZYPRAWY, JAKIS SOS.. MOZE CZOSNKOWY ALBO POMIDOROWY ;P

Co do tortilli ?

14 lut 2011 - 10:18:23

ryżyk
warzywa na patelnię - jakie kto lubi
przyprawy
kurczak podsmażony, krojony w cienkie paseczki lub kosteczkę

lub
ananas + kiełki na patelnię + przyprawa do smaku
można to tez zawinąć w ciasto francuskie - pychota

Co do tortilli ?

15 lut 2011 - 15:57:44

Ja czasami robię tortille meksykańskie, farsz robię z podsmażonego mięsa mielonego, fasoli czerwonej, kukurydzy, papryki i pomidorów z puszki. Wychodzi po prostu pysznie, na ostro i łagodnie.

Co do tortilli ?

15 lut 2011 - 16:00:07

ja nie lubię wymyślanych jakiś.. filet z kurczaka w panierce daję, sos słodko-kwaśny, pekińską kapustę, mój tata daje sobie np. czerwoną fasolę, pomidora :) co kto lubi :)

Co do tortilli ?

15 lut 2011 - 16:02:22

pekińska,pomidor,ogórek,i sos koperkowy lub czosnkowy ja robię tak dwie łyżki majonezu na mały jogurt naturalny i dodaje dwie lub 3 kostki knorr koperek lub czosnek albo i to i to to już sobie smak musisz dopasować kostkami bo ja np lubię bardzo przyprawione :)

Co do tortilli ?

15 lut 2011 - 16:03:41

ja daje kurczaka, salate(lub posiekana kapuste jakw kebabach), fete, oliwki,pomidor, kukurydze, cebulke hm i to chyba wszystko :P aa no i sos :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-02-15 16:08 przez hannahxunicorn.

Co do tortilli ?

15 lut 2011 - 16:03:56

ja daje kurczaka, salate(lub posiekana kapuste jak w kebabach), fete, oliwki, kukurydze, cebulke hm i to chyba wszystko :P aa no i sos :)

Co do tortilli ?

15 lut 2011 - 16:04:07

szybki przepis na 'nadzienie' :
- usmaż pokrojone filety z kurczaka w kostke z przyprawa do kebabu i gyrosu na olivie z olivek.podczas gdy kurczak sie smazy pokroj 1 papryke,1 lub 2 pomidory bez srodkow i pestek,1 cebule i dodaj do tego 1 puszke kukurydzy
-kurczaka przeloz do malego garnka,przykryj i odstaw
-dolej olivy na patelnie i wrzuc na nia warzywa
-przygotuj sos czosnkowy:
1 jogurt naturalny maly
1 plaska lyzeczka oregano
1 plaska lyzeczka majeranku
3 zabki czosnku
4 lyzeczki majonezu
sól do smaku

warzywa powinny smazyc sie ok 15-20 min. tzn nie wiem bo zawsze na oko robie:)

teraz poloz na tortilli lisc salaty,dodaj kurczaka,warzyw i sosu,zawin i smacznego :)

Co do tortilli ?

15 lut 2011 - 16:05:31

Słyszałam, że do tortiji można dodać różne składniki...co się chce :)

Co do tortilli ?

15 lut 2011 - 16:10:27

Cytat
Vendie
Słyszałam, że do tortiji można dodać różne składniki...co się chce :)
tak.bo tortilla to nie cale danie,tylko sam placek.a tortilla z tym co jest w srodku to burrito. i to tortilla na ten placek mowi sie tylko w ameryce lacinskiej ,bo pierwotna tortilla to nic innego jak ziemniaki,cebula,jajka,jakies warzywa i nawet mieso smazone na patelni.ale zeby odroznic je od siebie placek tortilla to tortilla a ta druga tortilla to tzw. tortilla española.

Co do tortilli ?

15 lut 2011 - 16:13:47

sałata.. jaką lubisz.. ale najlepiej lodowa, papryka, pomidor, cebula, ogórek wszystkie warzywa jakie lubisz :)) kiedyś w szkole( tech. gastro) dawaliśmy jeszcze do środka frytki (: naprawdę dobrze maskowało.. no i oczywiście sos.. najlepiej czosnkowy, tzatziki ( prosto zrobić tzatziki - kupujesz przyprawę prymat 'tzatziki' wsypujesz to do śmietany 18%( ten większy kubeczek) (1:1) mieszasz i masz gotowy sos - wcale nie trzeba dodawać startego ogórka- dip rewelka):).. chyba, że che Ci się bawić z czosnkowym :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-02-15 16:15 przez dziobaczka.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

PRIMARK Brema