Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

WALENTYNKI!!!:) kolacja..

31 sty 2011 - 14:13:20

Cytat
Shivaree
Mogę Wam polecić przepis na pyszną pieczeń. Jest bardzo prosta do zrobienia, w winie, smakuje bosko i wygląda bardzo wykwintnie. Myślę, że to będzie lepsza opcja niż nuggets'y :)

podasz przepis? :)

WALENTYNKI!!!:) kolacja..

31 sty 2011 - 14:15:59

podbijam;p

WALENTYNKI!!!:) kolacja..

31 sty 2011 - 14:17:07

Cytat
koras
Cytat
claudia171
Nugettsy z kurczaka z Knorra :) i do tego saletke grecka
szczyt romantyzmu i finezji...
Cytat
Hathor90
ja planuje usmazyc krewetki na masle z ziołami, do tego wino i jeszcze szukam jekiegos pomysłu na deser:)
ja dzisisaj zrobiłam rafaello i wyszło pycha:) mogę podac przepis jak chcesz.

rafaello umiem robic i mam przepis;), na walentynki myslałam o czyms bardziej orginalnym
myslałam zeby wyciac srodek z ananasa, pokroic miasz, do tego pokroic jeszcze banany, awokado, kokos i dodac całe truskawki, i do wydrązonego ananasa wlac ciepła rozpuszczona na parze czekolade z dodatkiem mleka i zeby te owoce maczac w tym:)
ale nie wiem czy ananas nie bedzie przeciekał



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-01-31 14:21 przez Hathor90.

WALENTYNKI!!!:) kolacja..

31 sty 2011 - 14:26:00

Cytat
Hathor90
Cytat
koras
Cytat
claudia171
Nugettsy z kurczaka z Knorra :) i do tego saletke grecka
szczyt romantyzmu i finezji...
Cytat
Hathor90
ja planuje usmazyc krewetki na masle z ziołami, do tego wino i jeszcze szukam jekiegos pomysłu na deser:)
ja dzisisaj zrobiłam rafaello i wyszło pycha:) mogę podac przepis jak chcesz.

rafaello umiem robic i mam przepis;), na walentynki myslałam o czyms bardziej orginalnym
myslałam zeby wyciac srodek z ananasa, pokroic miasz, do tego pokroic jeszcze banany, awokado, kokos i dodac całe truskawki, i do wydrązonego ananasa wlac ciepła rozpuszczona na parze czekolade z dodatkiem mleka i zeby te owoce maczac w tym:)
ale nie wiem czy ananas nie bedzie przeciekał
nie powinien przeciekać, jeżeli go dobrze wydrążysz:) a mi nie chodziło o ciasto rafaello, tylko o kulki:)

WALENTYNKI!!!:) kolacja..

31 sty 2011 - 14:28:51

Cytat
koras
Cytat
Hathor90
Cytat
koras
Cytat
claudia171
Nugettsy z kurczaka z Knorra :) i do tego saletke grecka
szczyt romantyzmu i finezji...
Cytat
Hathor90
ja planuje usmazyc krewetki na masle z ziołami, do tego wino i jeszcze szukam jekiegos pomysłu na deser:)
ja dzisisaj zrobiłam rafaello i wyszło pycha:) mogę podac przepis jak chcesz.

rafaello umiem robic i mam przepis;), na walentynki myslałam o czyms bardziej orginalnym
myslałam zeby wyciac srodek z ananasa, pokroic miasz, do tego pokroic jeszcze banany, awokado, kokos i dodac całe truskawki, i do wydrązonego ananasa wlac ciepła rozpuszczona na parze czekolade z dodatkiem mleka i zeby te owoce maczac w tym:)
ale nie wiem czy ananas nie bedzie przeciekał
nie powinien przeciekać, jeżeli go dobrze wydrążysz:) a mi nie chodziło o ciasto rafaello, tylko o kulki:)

ooo kulek nigdy nie robilam:)
to poprosze przepis na priv:D

niezweryfikowana
Posty: 336
Ostrzeżenia: 1/5

WALENTYNKI!!!:) kolacja..

31 sty 2011 - 14:48:26

łał Walentynki nad morzem. Od dawna chciałam się wybrać zimą nad morze. Sama się zastanawiam czy nie odwiedzić w walentynki Primavera Spa w Jastrzębiej Górze, bo mają tam szereg ciekawych zabiegów. Jeśli jednak chodzi o szybko obiad to myślę, że jednak makaron jest najbardziej błyskawicznym daniem. W same walentynki jednak wybrałabym się na waszym miejscu do dobrej restauracji.

WALENTYNKI!!!:) kolacja..

31 sty 2011 - 17:47:35

Cytat
katka28
łał Walentynki nad morzem. Od dawna chciałam się wybrać zimą nad morze. Sama się zastanawiam czy nie odwiedzić w walentynki Primavera Spa w Jastrzębiej Górze, bo mają tam szereg ciekawych zabiegów. Jeśli jednak chodzi o szybko obiad to myślę, że jednak makaron jest najbardziej błyskawicznym daniem. W same walentynki jednak wybrałabym się na waszym miejscu do dobrej restauracji.

my w walentynki jedziemy do Międzyzdroi:) i juz mi mój zapowiedział ze zaprasza na kolacje i spacer brzegiem morza:))

niezweryfikowana
Posty: 107
Ostrzeżenia: 1/5

WALENTYNKI!!!:) kolacja..

02 lut 2011 - 14:14:26

Mam chwilę czasu, więc wklejam przepis, który obiecałam. :))

Potrzebne Wam będą:

- szynka surowa lub karkówka (wybierzcie wielkość adekwatną do ilości osób, które będą ją jadły :)) - pamiętajcie tylko, że mięsko skurczy się podczas pieczenia, i to sporo
- 6-7 liści laurowych
- ok. 20 goździków
- wino czerwone wytrawne lub półwytrawne
- łyżka miodu (najlepszy byłby pitny, ale jeśli nie macie, to zwykły też się idealnie nada - jeśli używacie pitnego potrzebne będzie jeszcze pół łyżeczki cukru)
- pół łyżeczki tymianku
- 4 małe kwaśne jabłka
- 6 kulek ziela angielskiego
- soli "na oko"
- łyżeczka przyprawy do piernika
- 2 ząbki czosnku

Składników jest dużo i to jest jedyna trudność w przygotowaniu tej pieczenie. Reszta idzie gładko.

Szynkę obmyjcie, natnijcie ją w romby. W szczelinach które powstały zróbcie nacięcia i włóżcie tam czosnek i goździki. Możecie już włożyć pieczeń do brytfanki.

Jabłka obmyć, wyciąć gniazda nasienne, pokroić na ćwiartki, obłożyć nimi mięso. Wlać ok. 0,5 litra wina. Wsypać liście laurowe, ziele, tymianek. Wierzch pieczeni posypać przyprawą do piernika (połączenie nieco dziwne, wiem, ale naprawdę jest pyszne) i posmarować łyżką miodu rozrobionego z odrobiną wody (no chyba, że macie pitny, wtedy nie trzeba rozcieńczać). Wstawić do piekanrika rozgrzanego do 150 stopni i piec do czasu, aż skórka zrobi się chrupiąca i brązowa. Pod koniec pieczenia lekko posolić. Można podawać z puree ziemniaczanym lub z jakimś pysznym wiejskim chlebem. Paluchy lizać.

Opcja dla zaawansowanych:

Możecie zrobić lekki sos grzybowy do pieczeni. Podaję przepis:

- ok. 30 suszonych grzybów (takich mały kawałeczków, wiecie o co mi chodzi)
- 10 suszonych śliwek
- 2 łyżki mąki
- 3 łyżki masła
- 1 łyżka śmietany
- kostka rosołowa
Grzyby namaczacie ze śliwkami, kiedy napuchną siekacie dość drobno. Wrzucacie do ciepłej wody razem z kostką rosołową. Trzeba to troszeczkę podgotować. Mąkę podsmażacie na maśle (klasyczna zasmażka, myślę, że wiecie o co chodzi ;)). Dodajecie do gotujących się grzybów. Jeszcze łyżka śmietany, przyprawy wg uznania i gotowe.

Myślę, że warto się trochę pomęczyć (chociaż przygotowanie jest proste) bo efekt jest niesamowity. Zawsze gdy przyrządzam tę pieczeń moim gościom są zachwyceni i myślą, że gotowałam to godzinami. Tymczasem przygotowanie zajmuje pół godziny, a gdy mięso jest w piekarniku można już robić się na bóstwo :))

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Ciekawe przepisy :)