Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

pomysly na dobre salatki

30 gru 2010 - 13:16:35

Cytat
angelus86
Cytat
1eve9
Cytat
angelus86
Cytat
1eve9
Cytat
angelus86
A coś na bazie makaronu? (Uwielbian włoską kuchnię)

ale to nie sałatka co napisze

tortellini :)
makaron, pieczarki, ser zolty, sos i kurczak -- chyba jutro sobie zrobie;p

A ta sałatka, która wcześniej podałaś, z z kurczakiem w curry; por ma być ten ze słoiczka?

nie nie. por kroisz w talarki i musisz podsmazyc zeby się zeszklila, wkladasz do tego usmazona piers (posypana curry, vegata , pieprzem )w kawaleczkach, kukurydze z puszki, i dodajesz majonez. jest mega! warto sprobowac, jadłam to na babskim wieczorze u kumpeli i naprawde polecam

I chyba na tą się skuszę. Ewentualnie jeszcze na tą z makaronu ryżowego.

Dzięki dziewczyny! Jesteście bardzo pomocne!


to zycze smacznego:));*

pomysly na dobre salatki

30 gru 2010 - 13:17:57

Cytat
angelus86
A coś na bazie makaronu? (Uwielbian włoską kuchnię)

makaron rurki całe opakowanie ugotować aldente, nie przelewać zimną wodą . Tuńczyk w oleju, zielone pesto, oliwki zielone połączyć lekko podsmażyć ( nie zadługo). Połączyć z makaronem i gotowe. smaczne na gorąco i na zimno właśnie jako sałatka. można posypać żółtym serem

Mam swietny przepis na sałatkę ale trochę drogo wychodzi za to jest jej baaardzo dużo..... zawsze robię na święta...
*1 duża kapusta pekińska- posiekać
*2 podwójne piersi z kurczaka pokroić w kostkę przyprawić przyprawą do gyrosa ( całą wsypać i zalać olejem roślinnym) zostawić w lodówce na kilka godzin by kurczak przeszedł przyprawami, usmażyć ostudzić i dodać do sałatki razem z olejem
*1 puszka kukurydzy
* 1 puszka groszku
* 1 zupka chinska łagodna ( zalać niepełną szkl. wrzącej wody i przykryć by makaron nasiąknął i przeszedł tymi przyprawami co sa w zestawie,Jak jest jeszcze woda to ją odlać a do sałatki dać tylko makaron)
* 1 zupka chińska ostra ( przyrządzić tak jak wyżej)
* 1 słoiczek papryki konserwowej
* 6 jajek ugotowanych na twardo
* majonez+ muszt chrzanowa+ pieprz = sos zrobić do sałatki i przyprawić pieprzem do smaku- soli nie trzeba.

pomysly na dobre salatki

30 gru 2010 - 13:19:43

ja robię grecką i drugą z makaronem ;) nie każdy lubi oliwki wiec dodaje mniej. ;)

pomysly na dobre salatki

30 gru 2010 - 13:20:31

Cytat
mario7358
Ja lubię grecką mniam oraz często robię na imprezy:

starty ser żółty, kukurydza, ananas pokrojony i majonez.. mniam, można też dodać kurczaka (zależy kto co lubi)

ja dodaje tez czosnek:)

pomysly na dobre salatki

30 gru 2010 - 13:24:00

Jeżeli chodzi o sałatkę z makaronem to polecam 2:

- z kurczakiem
- z tunczykiem

Do pierwszej potrzebujemy:
makaron(najlepiej kokardki), ser feta, ser żółty, papryka, ogórek kiszony, kukurydza, pierś z kurczaka, troche musztardy i troche majonezu, sól, pieprz do smaku. Wszyscy moi znajomi zajadają się tą sałatką więc polecam :)
Gotujemy makaron, kroimy paprykę, ser feta, ser żółty, ogórka kiszonego w kostkę. Kroimy pierś z kurczaka również w kostkę możemy troszkę ponacierac te kawałki przyprawą do kurczaka albo tylko solą. Smażymy. Później wszystkie skladniki ze sobą mieszamy i do tego robimy sos majonezowo musztardowy który składa się z ok.4 stołowych łyzek majonezu i jednej płaskiej łyżeczki musztardy. Sos dodajemy do reszty sałatki, dodajemy sol i pieprz do smaku. Wszystko dokładnie mieszamy i gotowe:)

Do drugiej potrzeba:
makaron( też kokardki), tuńczyk z puszki, ser żółty, cebula, kukurydza majonez, sol pieprz do smaku i ew. oliwki jeżeli ktoś lubi ( ja osobiście dodaje bo wyostrzają smak)
Gotujemy makaron. Ugotowany przekladamy do miski. Do niego dodajemy odsączonego tuńczyka. Cebulke kroimy drobniutko, nie za dużo. Dodajemy do tunczyka.Dodajemy kukurydze. Ścieramy ser żółty na grubych oczkach, dodajemy majonez, sól, pieprz i ewentualnie oliwki, mieszamy i gotowe :)

Jak spodobają Ci sie przepisy to pisz do mnie to podam Ci mniej wiecej proporcje :)

pomysly na dobre salatki

30 gru 2010 - 13:25:07

makaron jakis drobniutki, ogorek swiezy, koperek i paluszki krabowe surimi - smakuja jak zmielona rybka - salatka pyszna i tania

pomysly na dobre salatki

30 gru 2010 - 13:23:55

makaron jakis drobniutki, ogorek swiezy, koperek i paluszki krabowe surimi - smakuja jak zmielona rybka - salatka pyszna i tania a i majonez na koniec

pomysly na dobre salatki

30 gru 2010 - 13:28:14

Szybka i smaczna to szynka por kukurydza majonez

pomysly na dobre salatki

30 gru 2010 - 13:27:57

Dziewczyny a ja bym chciała zrobić sałatkę owocową. Wiecie co najlepiej dodać aby była najpyszniejsza? :D



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-12-30 13:31 przez Nisylen.

pomysly na dobre salatki

30 gru 2010 - 13:29:29

ja mam 2 super sprawdzone salatki :))
jedna:
salata lodowa na spod, na to usmazona piers z kurczaka(pokrojona w male kawalki) na to starte nagrubych oczkach ogorki kiszone, polane sosem czosnokowym i na to slonecznik
najlepsza salatk anormalnie:):)
druga:

brokuly, ser feta w kostke, sosem czosnkowym polac i na to uprazone platki migdalowe. niebo w gebie!
salatka grecka tez pycha :))

udanego sylwka :P

pomysly na dobre salatki

30 gru 2010 - 13:29:38

Ja uwielbiam te 2 :

-Jajka,por,kawałki tuńczyka,kukurydza+majonez i śmietana

-Zupki błyskawiczne (Vifon,używa się tylko tego makaronu,zamoczonego wcześniej w przyprawach z opakowania),podsmażony kurczak,por,kukurydza,pieczarki+majonez.

Pychotka:)

pomysly na dobre salatki

30 gru 2010 - 13:32:44

Cytat
stopshop
sałatka z zupek chińskich:) Nie droga a dobra:)
robilam na swieta: zupki chinskie,kukurydza,jajka, pieczarki i majonez:)

pomysly na dobre salatki

30 gru 2010 - 13:36:26

z paluszkami krabowymi:
kukurydza
papryka
paluszki krabowe
por
dodajesz śmietanę z przyprawami -mmmmmm. Robiłam na święta - rodzinka zeżarła w ciągu jakichś 15 minut i pytali o jeszcze. a robi się błyskawicznie

pomysly na dobre salatki

30 gru 2010 - 14:01:14

ja lubie te :)

SAŁATKA Z ZUPEK CHIŃSKICH
2 zupki kurczak Curry z Vifona (zalac makaron z przyprawami wrzatkiem, poczekac az wchlonie wode, nadmiar odlac)
papryka pokorojona w kostke
puszka kukurydzy
czerwona cebula
wedzone piersi z kurczaka, badz jakas wedlina drobiowa (też w kostke)
natka pietruszki (może być suszona)
majonez
sol i pieprz do smaku

SAŁATKA Z PIECZARKAMI I SEREM FETA
0,5kg pieczarek (udusic z pieprzem i sola)
pol kostki sera Feta
czerwona cebula
natka pietruszki
majonez

No i oczywiscie z Gyrosem, Grecka, z selerem, kukurydzą i ananasem ale te przepisy juz były :) mniam

pomysly na dobre salatki

30 gru 2010 - 14:04:37

Sałatka z zupek chińskich pycha
skład:2 piersi z kurczaka,4zupki chińskie ostre,kapusta pekińska,słoecznik łuskany prazony,2 papryki,kukurydza i majonez:)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

przypaliłam!!! i to wszystko przez szafę....:D