Obecnie rozmawiamy o:

dresy na ulice

gorący temat

Sklep internetowy

27 minut temu

Biznes

31 minut temu

tabernakula sklep

51 minut temu

zakupy internetowe

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

MARCEPAN CZY MASA LUKROWA

24 lis 2010 - 09:16:23

Jak w temacie zastanawiam się się czy tort lepiej udekorować marcepanem czy masą lukrową chodzi mi o tort który będzie cały udekorowany którymś z tych "materiałów", coś takiego jak na zdjęciu.



MARCEPAN CZY MASA LUKROWA

24 lis 2010 - 09:20:05

Marcepan daje więcej możliwości zdobniczych, można z niego zrobić praktycznie dowolny trójwymiarowy wzór:) Z lukrem gorzej; ale chyba marcepan na cały tort wyjdzie znacznie drożej (o ile te kwestie są też dla Ciebie ważne...;)).

MARCEPAN CZY MASA LUKROWA

24 lis 2010 - 09:34:16

Cytat
leia
Marcepan daje więcej możliwości zdobniczych, można z niego zrobić praktycznie dowolny trójwymiarowy wzór:) Z lukrem gorzej; ale chyba marcepan na cały tort wyjdzie znacznie drożej (o ile te kwestie są też dla Ciebie ważne...;)).
właśnie sprawdzałam na allegro jaka jest różnica w cenie i tak na prawdę nie wielka. Tylko właśnie chodziło mi o to z czego łatwiej wykonać . No i na pewno marcepan jest lepszy, niż lukier. Uwielbiam marcepan.
Dzięki za informacje. pozdrawiam.

MARCEPAN CZY MASA LUKROWA

24 lis 2010 - 09:36:28

Cytat
cocolina
Cytat
leia
Marcepan daje więcej możliwości zdobniczych, można z niego zrobić praktycznie dowolny trójwymiarowy wzór:) Z lukrem gorzej; ale chyba marcepan na cały tort wyjdzie znacznie drożej (o ile te kwestie są też dla Ciebie ważne...;)).
właśnie sprawdzałam na allegro jaka jest różnica w cenie i tak na prawdę nie wielka. Tylko właśnie chodziło mi o to z czego łatwiej wykonać . No i na pewno marcepan jest lepszy, niż lukier. Uwielbiam marcepan.
Dzięki za informacje. pozdrawiam.

No ja też jestem za marcepanem bo jest bardziej plastyczny niż lukier :) Pozdrawiam :)

MARCEPAN CZY MASA LUKROWA

24 lis 2010 - 09:39:05

http ://fotoforum.gazeta.pl/72,2,777,79590247,79590247,0.html po http spacja dziewczyny to jest super przepis z ktorego moja kumpela robi tego typu torty..rozne super cuda jej wychodza :) Masa jest rewelacyjna moze nie jest to marcepanowa,ale bardzo plastyczna .No i niedroga.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-11-24 09:39 przez adkawi.

MARCEPAN CZY MASA LUKROWA

24 lis 2010 - 09:41:26

Jeśli nie jest dużo droższy to brałabym marcepan!:) Bardzo łatwo się formuje, można go barwić na sto sposobów i przede wszystkim jest bardzo smaczny:) Będzie pasował chyba do każdego smaku tortu. Kiedyś byłam w szwajcarskim sklepie firmowym oferującym ozdoby marcepanowe... głowa mała co z tej masy można zrobić - cudeńka:)


PS

Wielkie dzięki za przepis! Może kiedyś spróbuję taką masę zrobić - wprawdzie nie jadam żelatyny, ale może agar da podobny efekt:]



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-11-24 09:43 przez leia.

MARCEPAN CZY MASA LUKROWA

24 lis 2010 - 09:47:33

wybiorę marcepan bo
1 jest przepyszny
2 0,5kg kosztuje 30zł (myślałam że więcej)
3 na pewno masa jest dużo słodsza a nie chodzi o to żeby się zasłodzić
4 też właśnie pomyślałam że jest bardziej elastyczny i łatwiej będzie uformować i wymieszać z barwnikiem
5 po prostu uwielbiam marcepan ( nie wyobrażam sobie mojej choinki bez cukierków marcepanowych ha ha ha, ale to tak poza tematem)

MARCEPAN CZY MASA LUKROWA

24 lis 2010 - 10:02:07

No to fakt, ja mogę się marcepanem opychać godzinami:P

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

kolacja dla dwojga romantycznieeee