Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

MARCEPAN CZY MASA LUKROWA

24 lis 2010 - 09:16:23

Jak w temacie zastanawiam się się czy tort lepiej udekorować marcepanem czy masą lukrową chodzi mi o tort który będzie cały udekorowany którymś z tych "materiałów", coś takiego jak na zdjęciu.



MARCEPAN CZY MASA LUKROWA

24 lis 2010 - 09:20:05

Marcepan daje więcej możliwości zdobniczych, można z niego zrobić praktycznie dowolny trójwymiarowy wzór:) Z lukrem gorzej; ale chyba marcepan na cały tort wyjdzie znacznie drożej (o ile te kwestie są też dla Ciebie ważne...;)).

MARCEPAN CZY MASA LUKROWA

24 lis 2010 - 09:34:16

Cytat
leia
Marcepan daje więcej możliwości zdobniczych, można z niego zrobić praktycznie dowolny trójwymiarowy wzór:) Z lukrem gorzej; ale chyba marcepan na cały tort wyjdzie znacznie drożej (o ile te kwestie są też dla Ciebie ważne...;)).
właśnie sprawdzałam na allegro jaka jest różnica w cenie i tak na prawdę nie wielka. Tylko właśnie chodziło mi o to z czego łatwiej wykonać . No i na pewno marcepan jest lepszy, niż lukier. Uwielbiam marcepan.
Dzięki za informacje. pozdrawiam.

MARCEPAN CZY MASA LUKROWA

24 lis 2010 - 09:36:28

Cytat
cocolina
Cytat
leia
Marcepan daje więcej możliwości zdobniczych, można z niego zrobić praktycznie dowolny trójwymiarowy wzór:) Z lukrem gorzej; ale chyba marcepan na cały tort wyjdzie znacznie drożej (o ile te kwestie są też dla Ciebie ważne...;)).
właśnie sprawdzałam na allegro jaka jest różnica w cenie i tak na prawdę nie wielka. Tylko właśnie chodziło mi o to z czego łatwiej wykonać . No i na pewno marcepan jest lepszy, niż lukier. Uwielbiam marcepan.
Dzięki za informacje. pozdrawiam.

No ja też jestem za marcepanem bo jest bardziej plastyczny niż lukier :) Pozdrawiam :)

MARCEPAN CZY MASA LUKROWA

24 lis 2010 - 09:39:05

http ://fotoforum.gazeta.pl/72,2,777,79590247,79590247,0.html po http spacja dziewczyny to jest super przepis z ktorego moja kumpela robi tego typu torty..rozne super cuda jej wychodza :) Masa jest rewelacyjna moze nie jest to marcepanowa,ale bardzo plastyczna .No i niedroga.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-11-24 09:39 przez adkawi.

MARCEPAN CZY MASA LUKROWA

24 lis 2010 - 09:41:26

Jeśli nie jest dużo droższy to brałabym marcepan!:) Bardzo łatwo się formuje, można go barwić na sto sposobów i przede wszystkim jest bardzo smaczny:) Będzie pasował chyba do każdego smaku tortu. Kiedyś byłam w szwajcarskim sklepie firmowym oferującym ozdoby marcepanowe... głowa mała co z tej masy można zrobić - cudeńka:)


PS

Wielkie dzięki za przepis! Może kiedyś spróbuję taką masę zrobić - wprawdzie nie jadam żelatyny, ale może agar da podobny efekt:]



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-11-24 09:43 przez leia.

MARCEPAN CZY MASA LUKROWA

24 lis 2010 - 09:47:33

wybiorę marcepan bo
1 jest przepyszny
2 0,5kg kosztuje 30zł (myślałam że więcej)
3 na pewno masa jest dużo słodsza a nie chodzi o to żeby się zasłodzić
4 też właśnie pomyślałam że jest bardziej elastyczny i łatwiej będzie uformować i wymieszać z barwnikiem
5 po prostu uwielbiam marcepan ( nie wyobrażam sobie mojej choinki bez cukierków marcepanowych ha ha ha, ale to tak poza tematem)

MARCEPAN CZY MASA LUKROWA

24 lis 2010 - 10:02:07

No to fakt, ja mogę się marcepanem opychać godzinami:P

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

kolacja dla dwojga romantycznieeee