Obecnie rozmawiamy o:

operacja oczu

gorący temat

Syfilis?

wczoraj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

wczoraj o 15:49

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

rosół !?

05 paź 2010 - 22:55:45

A żeby drobiowy był bardziej swojski to można dorzucić podroby, wątróbkę, żołądki....

zweryfikowana
Posty: 3.549
Ostrzeżenia: 1/5

rosół !?

05 paź 2010 - 23:00:07

wiem ze niektórzy nie są stworzeni do gotowania albo z innych przyczyn nie umieją... ale dla mnie to takie zabawne ze rosołu się nie umie ugotować :) ale to tak pokojowo zabawne bo wiem ze wiele osób nie potrafi i w porządku. mimo wszystko rozbawiło mnie :) pozdrawiam

rosół !?

05 paź 2010 - 23:00:33

oj smaka mi narobiłaś:) je wrzucam porcję rosołową, marchewkę, pietruszkę,por, seler, liście magi i bulionetkę drobiową knorr

rosół !?

05 paź 2010 - 23:00:53

wskazówka:żeby w rosole nie było tych funfolów to porcje rosołową włóż już do wrzącej wody. Rosołek będzie czyściutki.

rosół !?

05 paź 2010 - 23:05:11

to ja chyba was zdziwię, bo wkładam mięsko lub kości kulinarne na noc do zimnej wody. potem zmieniam wodę i jeszcze raz płuczę i wstawiam do zagotowania. bez warzyw i przypraw. jak się zagotuje to odlewam wodę. ma to na celu uniknięcie tych szumowin i rosołek jest piękny i klarowny. poza tym jak wszystkie z was dodaje warzywa i obywa się bez kostki rosołowej

rosół !?

05 paź 2010 - 23:10:29

Cytat
lamia123
sinus trzeba zebrać burzyny !!!
bo rosół nie będzie klarowny!!!
burzyny sie nie zrobia jak umyjesz dobrze wszystkie skladniki, to jest poprostu brud z miesa!!!!!!!!

gotuj mieso przez 2 godziny na najmniejszym ogniu 20 minut przed skonczeniem czasu dodaj 2marchewki 2 pietruszki, selera, pory i rosol masz gotowy:) kostki nie musisz jak masz dobrze ugotowane skladniki:)

rosół !?

05 paź 2010 - 23:15:04

Cytat
kleo23
to ja chyba was zdziwię, bo wkładam mięsko lub kości kulinarne na noc do zimnej wody. potem zmieniam wodę i jeszcze raz płuczę i wstawiam do zagotowania. bez warzyw i przypraw. jak się zagotuje to odlewam wodę. ma to na celu uniknięcie tych szumowin i rosołek jest piękny i klarowny. poza tym jak wszystkie z was dodaje warzywa i obywa się bez kostki rosołowej

ja tez tak robię - najpierw obgotowuję mięso i odlewam wodę, potem warzywa, kostkę dodaję pop pewnym czasie, żeby wszystko nią nie przesiąkło. Aha i nie, nie jest to żaden brud zmięsa, tylko ścięte białko.

rosół !?

05 paź 2010 - 23:21:27

jakas czesc kurczaka, seler, pietrucha, marchew, liscie pora i selera(jesli chcesz) i sól,pieprz. Gotowac ok godziny i mozna dodac kostke rosolowa.

rosół !?

05 paź 2010 - 23:26:36

Cytat
lamia123
sinus trzeba zebrać burzyny !!!
bo rosół nie będzie klarowny!!!
tak, to ważne!!

Reszta dokładnie jak opisała lamia123!!

ale smaka narobiłyście!

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

dobre pierogi