Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

rosół !?

04 paź 2010 - 12:23:07

lejdis chce zrob ic rosol , ale w internecie są strasznie dziwne przepisy ;|

normalnie z porcji rosołowej , powiedzcie co musze dodac jak juz ugotuje ta porcje ? marchew cebule ?

i ile to gotowac ? kostke rosołową - jaką ?

rosół !?

04 paź 2010 - 12:26:54

porcja rosołowa , ze 2 marchewki i pietruszki (obrane i pokrojone wzdłuż(, 1 małą cebule (w opalsterki) i troche soli, gotowac około godziny, półtora
można dodać 1 kostke rosołową

rosół !?

04 paź 2010 - 12:27:15

matko i córko rosół gotuj przez dwie godziny na małym ogniu będzie pyszniutki....dodaj marchewk, pietruchę.seler.por
a cebulkę podpiecz na palniku potem zdejmi spaloną skórkę i dodaj na koniec gotowania na 15 minut
cebulka poprawia smak i kolor pysznego rosołku

rosół !?

04 paź 2010 - 12:30:09

dziękuję . to ile sie w koncu gotuje , godzine czy 2 ?

rosół !?

04 paź 2010 - 12:31:03

ja gotuję 2 godzinki,wtedy smak jest lepszy


ojjjj wczoraj miałam rosołek pycha:)

rosół !?

04 paź 2010 - 12:32:14

najlepszy na chorobę , a misia coś łapie chce mu niespodzianke zrobic :)

rosół !?

04 paź 2010 - 12:32:37

Bierzesz duży garnek, wlewasz do niego wodę, zagotowujesz. Wkładasz porcję rosołową do tej gotującej się wody, dodajesz kostkę (albo 2 jak dużo zupy) drobiową - firma bez znaczenia, liść laurowy, 2 ziarnka ziela angielskiego, 2-3 ziarnka pieprzu. Przekładasz na najmniejszy palnik, robisz mały ogień. W tym czasie obierasz - 2 marchewki, 2 pietruszki, pół selera, pół pora. Ja nie daję cebuli tylko pora właśnie. Wszystkie warzywa myjesz, wkładasz do zupy, dajesz najmniejszy ogień - ma tylko tak delikatnie "pykać" przez ok.1,5-2 h.Pilnuj żeby Ci zupa nie wyparowała :) Po tym czasie próbujesz - możesz dodać soli, ale nie jest to konieczne bo kostki są słone. Możesz też dodać troszkę wegety,jak kto lubi, ja nie daje. Jeśli zupa jest żółta i dobra w smaku. Woila! udało Ci się :) powodzenia

rosół !?

04 paź 2010 - 12:32:48

ja gotuję godzinę mięsko (porcję rosołową) w osolonej wodzie i 20min. przed końcem gotowania wrzucam włoszczyznę.
sól i pieprz do smaku, albo przyprawę do zup :)

rosół !?

04 paź 2010 - 12:33:53

gotuj tak dlugo zeby warzywa zrobily sie miekkie :) i tyle

rosół !?

04 paź 2010 - 12:34:36

sinus trzeba zebrać burzyny !!!
bo rosół nie będzie klarowny!!!

rosół !?

04 paź 2010 - 12:35:21

najlepiej gotowac ok. 2 godz na tycim ogniu zeby tylko bulgał...wtedy jest czysciutki i pyszny...ja robie z porcji drobiowej i zawsze maly kawaleczek wołowiny...oczywiscie warzywa, por, seler, marchew, pietrucha, cebulka przypalona na ogniu, czosnek, do tego daje same lodyzki kopru PYCHA

zweryfikowana
Posty: 3.372
Ostrzeżenia: 1/5

rosół !?

04 paź 2010 - 12:36:47

porcja rosołowa, kawałek wołowiny, włoszczyzna,przyprawy ja potem to gotuję przez 2 godziny pod koniec dodaję pietruszkę i magi w liściach jak się rosół ugotuje to te magi wyciągam rosół jest przepyszny !



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-10-04 12:39 przez egrewagra.

rosół !?

04 paź 2010 - 12:41:53

Ja wlewam wodę wkładam porcję i gotuję na bardzo mam ogniu , wrzucam do tego warzywa - marchew por , seler pietruszka , czosnek ( tak troszeczkę) kostka winiary pieprz ziarnisty ziele angielskie i liść laurowy To wszystko gotuję na malutkim ogniu - Pyyyycha :)

rosół !?

04 paź 2010 - 12:50:05

mięsko myjesz i wkładasz do ZIMNEJ wody. Zagotowujesz. Jak to porcja rosołowa to gotujesz tak mhm 30 min. Dodajesz ziele angielskie i liścia laurowego. Jak wypłyną takie szumowiny to je ściągasz. Dodajesz obraną marchewkę i pietruszkę. Małą cebule obierasz i przypiekasz nad ogniem. Po jakich 40 minutach od zagotowania wrzucasz warzywka. Możesz dodać jedną kostkę rosołową do smaku [ja dodaje z lubczykiem]. Do tego na ostatnie 10 min lubczyk i przyprawiam pieprzem i solą do smaku.


Opcja z gotowaniem kurczaka w rosole trwa jakies 20 min dłużej jeśli go chcesz potem upiec w piekarniku ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-10-04 12:51 przez emaergieo.

zweryfikowana
Posty: 664
Ostrzeżenia: 1/5

rosół !?

04 paź 2010 - 13:09:46

Nigdy nie gotuje się rosołu w taki sposób, że zagotowujesz wodę, a potem wkładasz mięso! Nastawiasz porcję w garku na ogniu. W międzyczasie obierasz po prostu włoszczyznę taką jak jest w pęczkach na straganie czyli marchew, pietruszka, seler i por (można dodać ziele angielskie z 2 ziarenka, ale ja nie dodaję) cebuli przypieczonej też nie dodaję, bo por daje wystarczający smaczek podobny do cebuli. Kiedy mięso zacznie się gotować możesz zabrać tzw. szumowiny i wrzucasz te wszystkie umyte warzywa i gotujesz na małym ogniu z dodatkiem soli (nie za dużo) ok. 2 godzin właśnie. Jak wszystko będzie miękkie i ugotowane, to przyprawiasz wg. gustu. Ja dodaję trochę pieprzu, wegety i maggi w płynie. Na koniec posiekana natka, jeśli lubisz.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Z czym lubicie jeść placki ziemniaczane ????????