Obecnie rozmawiamy o:

zakładanie ogrodu

gorący temat

polecany dentysta

49 minut temu

elektryka sklep

55 minut temu

wakacje last minute

godzinę temu

Budowa domu

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

rosół !?

04 paź 2010 - 12:23:07

lejdis chce zrob ic rosol , ale w internecie są strasznie dziwne przepisy ;|

normalnie z porcji rosołowej , powiedzcie co musze dodac jak juz ugotuje ta porcje ? marchew cebule ?

i ile to gotowac ? kostke rosołową - jaką ?

rosół !?

04 paź 2010 - 12:26:54

porcja rosołowa , ze 2 marchewki i pietruszki (obrane i pokrojone wzdłuż(, 1 małą cebule (w opalsterki) i troche soli, gotowac około godziny, półtora
można dodać 1 kostke rosołową

rosół !?

04 paź 2010 - 12:27:15

matko i córko rosół gotuj przez dwie godziny na małym ogniu będzie pyszniutki....dodaj marchewk, pietruchę.seler.por
a cebulkę podpiecz na palniku potem zdejmi spaloną skórkę i dodaj na koniec gotowania na 15 minut
cebulka poprawia smak i kolor pysznego rosołku

rosół !?

04 paź 2010 - 12:30:09

dziękuję . to ile sie w koncu gotuje , godzine czy 2 ?

rosół !?

04 paź 2010 - 12:31:03

ja gotuję 2 godzinki,wtedy smak jest lepszy


ojjjj wczoraj miałam rosołek pycha:)

rosół !?

04 paź 2010 - 12:32:14

najlepszy na chorobę , a misia coś łapie chce mu niespodzianke zrobic :)

rosół !?

04 paź 2010 - 12:32:37

Bierzesz duży garnek, wlewasz do niego wodę, zagotowujesz. Wkładasz porcję rosołową do tej gotującej się wody, dodajesz kostkę (albo 2 jak dużo zupy) drobiową - firma bez znaczenia, liść laurowy, 2 ziarnka ziela angielskiego, 2-3 ziarnka pieprzu. Przekładasz na najmniejszy palnik, robisz mały ogień. W tym czasie obierasz - 2 marchewki, 2 pietruszki, pół selera, pół pora. Ja nie daję cebuli tylko pora właśnie. Wszystkie warzywa myjesz, wkładasz do zupy, dajesz najmniejszy ogień - ma tylko tak delikatnie "pykać" przez ok.1,5-2 h.Pilnuj żeby Ci zupa nie wyparowała :) Po tym czasie próbujesz - możesz dodać soli, ale nie jest to konieczne bo kostki są słone. Możesz też dodać troszkę wegety,jak kto lubi, ja nie daje. Jeśli zupa jest żółta i dobra w smaku. Woila! udało Ci się :) powodzenia

rosół !?

04 paź 2010 - 12:32:48

ja gotuję godzinę mięsko (porcję rosołową) w osolonej wodzie i 20min. przed końcem gotowania wrzucam włoszczyznę.
sól i pieprz do smaku, albo przyprawę do zup :)

rosół !?

04 paź 2010 - 12:33:53

gotuj tak dlugo zeby warzywa zrobily sie miekkie :) i tyle

rosół !?

04 paź 2010 - 12:34:36

sinus trzeba zebrać burzyny !!!
bo rosół nie będzie klarowny!!!

rosół !?

04 paź 2010 - 12:35:21

najlepiej gotowac ok. 2 godz na tycim ogniu zeby tylko bulgał...wtedy jest czysciutki i pyszny...ja robie z porcji drobiowej i zawsze maly kawaleczek wołowiny...oczywiscie warzywa, por, seler, marchew, pietrucha, cebulka przypalona na ogniu, czosnek, do tego daje same lodyzki kopru PYCHA

zweryfikowana
Posty: 3.372
Ostrzeżenia: 1/5

rosół !?

04 paź 2010 - 12:36:47

porcja rosołowa, kawałek wołowiny, włoszczyzna,przyprawy ja potem to gotuję przez 2 godziny pod koniec dodaję pietruszkę i magi w liściach jak się rosół ugotuje to te magi wyciągam rosół jest przepyszny !



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-10-04 12:39 przez egrewagra.

rosół !?

04 paź 2010 - 12:41:53

Ja wlewam wodę wkładam porcję i gotuję na bardzo mam ogniu , wrzucam do tego warzywa - marchew por , seler pietruszka , czosnek ( tak troszeczkę) kostka winiary pieprz ziarnisty ziele angielskie i liść laurowy To wszystko gotuję na malutkim ogniu - Pyyyycha :)

rosół !?

04 paź 2010 - 12:50:05

mięsko myjesz i wkładasz do ZIMNEJ wody. Zagotowujesz. Jak to porcja rosołowa to gotujesz tak mhm 30 min. Dodajesz ziele angielskie i liścia laurowego. Jak wypłyną takie szumowiny to je ściągasz. Dodajesz obraną marchewkę i pietruszkę. Małą cebule obierasz i przypiekasz nad ogniem. Po jakich 40 minutach od zagotowania wrzucasz warzywka. Możesz dodać jedną kostkę rosołową do smaku [ja dodaje z lubczykiem]. Do tego na ostatnie 10 min lubczyk i przyprawiam pieprzem i solą do smaku.


Opcja z gotowaniem kurczaka w rosole trwa jakies 20 min dłużej jeśli go chcesz potem upiec w piekarniku ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-10-04 12:51 przez emaergieo.

zweryfikowana
Posty: 664
Ostrzeżenia: 1/5

rosół !?

04 paź 2010 - 13:09:46

Nigdy nie gotuje się rosołu w taki sposób, że zagotowujesz wodę, a potem wkładasz mięso! Nastawiasz porcję w garku na ogniu. W międzyczasie obierasz po prostu włoszczyznę taką jak jest w pęczkach na straganie czyli marchew, pietruszka, seler i por (można dodać ziele angielskie z 2 ziarenka, ale ja nie dodaję) cebuli przypieczonej też nie dodaję, bo por daje wystarczający smaczek podobny do cebuli. Kiedy mięso zacznie się gotować możesz zabrać tzw. szumowiny i wrzucasz te wszystkie umyte warzywa i gotujesz na małym ogniu z dodatkiem soli (nie za dużo) ok. 2 godzin właśnie. Jak wszystko będzie miękkie i ugotowane, to przyprawiasz wg. gustu. Ja dodaję trochę pieprzu, wegety i maggi w płynie. Na koniec posiekana natka, jeśli lubisz.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Z czym lubicie jeść placki ziemniaczane ????????