Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

menu na urodziny

14 cze 2010 - 22:43:00

Cytat
ms23
Ja polecam nowe sałatki z knora:) A do grila najlepiej sałetkę Szefa:) Wszystko napisane na opakowaniu, bardzo proste w wykonaniu i przepyszne! (mniam aż sama nabrałam ochoty:)) Pozdrawiam

A co to w ogole za sałatki?
pierwsze slysze, a reklamy jeszcze nie widzialam^^ az dziwne, bo lubie takie nowinki ;D

menu na urodziny

14 cze 2010 - 22:47:43

mam ten sam problem hehe:P ale ja zrobie duzo przekąsek jakis zeby je zapchac hehe jakies winko, drinki koktajle owocowe:) z grilla szaszlyki, hamburgery,karkowka:)

menu na urodziny

14 cze 2010 - 22:52:21

jak chodzi o grila to proponuję: tradycyjnie kiełbaske śląską ;P , szaszłyki ale drobiowe :) , baaardzo chudą karkóweczkę ;)
mozesz jeszcze np. zawinąc kiełbaske w sreberko razem z pokrojoną cebulą i ją popieprzyc ;) wtedy sie fajnie udusi ;) bedzie pyszna :)
ahaa i zeby nie jesc zwykłego chleba to proponuję zrobic masło czosnkowe (masło, wyciśnięty czosnek, bazylia, sól) i smarowac kanapki i kłasc na grilla :) pyyycha :) u mnie sie tym zajadamy :P

menu na urodziny

14 cze 2010 - 23:00:24

aaa jeszcze mi sie przypomnialo ze ostatnio jadlam cos pysznego z grilla:) a mianowicie w sreberko zawinieta podsmazona cebulka,kielbaska i niepodsmazona kaszanka to zawinac na grilla i pychotka:) nie wiem dokladnie czy takie byly skladniki ale jestem na 99% pewna ze tak:P

menu na urodziny

14 cze 2010 - 23:04:37

Grzanki z grila mniammm:)

menu na urodziny

14 cze 2010 - 23:03:33

jestescie kochane :)
urodziny dopiero 12 lipca,ale juz sie nie moge doczekac przygotowania tych smakolykow :D

menu na urodziny

15 cze 2010 - 13:59:32

dowiem sie czegos o tych salatkach z knorr?? ^^

menu na urodziny

15 cze 2010 - 14:27:39

Cytat
compl
dowiem sie czegos o tych salatkach z knorr?? ^^

nie pomoge, bo nie probowalam jeszcze ;D

menu na urodziny

15 cze 2010 - 14:31:06

PROSTA PYSZNA SALATKA DO GRILLA

BROKULY WRZUCASZ DO WRZĄTKU NA 2 MIN
GOTUJESZ JAJKA I DZIELISZ NA 8
KROISZ POMIDORY I OGORKI JAK LUBISZ
CZERWONA CEBULE W PIÓRKA
SER FETA W KOSTECZKE
DO TEGO ROBISZ SOS CZOSNKOWY


SYPIESZ DO WIELKIEJ MICHY, NIE MIESZAJ BO ZEPSUJE SIE EFEKT I POLEWASZ SOSEM

ILOSCI SKLADNIKOW WEDLE UZNANIA (ALE ZAWSZE IDZIE TEGO MASA :)))

menu na urodziny

15 cze 2010 - 14:33:13

jakieś sałatki, skrzydełka, szaszłyki ; )

menu na urodziny

15 cze 2010 - 23:21:56

a jakies drinki na upalne wieczory? :)

menu na urodziny

15 cze 2010 - 23:41:53

wszyscy tutaj z mięsem, więc ja zaproponuje coś z "trawy" ;-)

prosta i szybka sałatka:
-winogrono, ser zółty, czosnek, majonez, sól, pieprz
ser kroimy w kostkę, winogrono (albo np brzoskwinie z puszki) na pół. wrzucamy do michy, dodajemy posiekany czosnek (albo taki granulowany), majonez, sól i pieprz do smaku.
sałatka nr 2 (trochę bardziej czasochłonna)
- pieczarki, natka pietruszki, duuużo czosnku, ryż, majonez, orzechy włoskie, sól, pieprz.
pieczarki gotujemy i później kroimy, ale nie za drobno. natkę siekamy. gotujemy ryż i czekamy aż wystygnie. wrzucamy do michy składniki, dodajemy orzechy włoskie (w zależności jak kto lubi- ja wolę, gdy są trochę większe, ale mogą być drobniej posiekane). dużo czosnku, sól i pieprz.

szaszłyki warzywne
warzywa jakie kto lubi. ja używam przeważnie cukinię, bakłażana, paprykę, pieczarki
marynata- zioła do grilla kamisa, bazylia, tymianek, pieprz cayenne, papryka słodka, świeży posiekany lubczyk, olej, sos sojowy- wszystko mieszamy ( w zależności od osobistych preferencji dodajemy przypraw), dodajemy warzywa i zostawiamy na jakąś godzinę, żeby marynata trochę "przeżarła" warzywa.

i coś fajnego:
jeżeli znajdziecie ładne szparagi to proponuję szparagi z sosem musztardowo-truskawkowym ze szczypiorkiem
szparagi gotujemy.
sos: musztarda, olej, ocet, cukier- mieszamy wszystko i tak jakby ucieramy. nie podam dokładnych proporcji, bo zawsze robię "na oko". kroimy truskawki na małe kawałki, szczypiorek siekamy, wrzucamy wszystko do sosu musztardowego, dodajemy sól i pierz.
szparagi polewamy sosem.

i jeszcze jeden dodatek do mięsa.
składniki:
-makaron (najlepiej małe "muszelki";), seler naciowy, pomidorki koktajlowe, mozzarella bądz ser mozzarellopodobny ;-) (ale ten z wody)
seler czyścimy, obieramy z zewnętrznej strony kroimy w miarę drobno, pomidorki kroimy na pół/ ćwiartki, mozzarellę kroimy w kostkę. robimy marynatę: olej/oliwa, bazylia, sól, pierz, pieprz cayenne/papryka ostra (ja wolę na ostro :-)), posiekany czosnek albo granulowany. wrzucamy do marynaty składniki, odstawiamy na na dłuższy czas. seler musi być w miarę miękki i przesycony smakiem marynaty.
gotujemy makaron, odcedzamy, wrzucamy do jakiejś miski, dodajemy resztę składników (makaron musi być ciepły, na tyle, żeby mozzarella się "rozpuściła";). mieszkamy, NIE PODGRZEWAMY! podajemy jako letnią przekąskę.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-06-16 00:14 przez dorothy28.

menu na urodziny

15 cze 2010 - 23:48:19

Grill? Szaszłyki, mięcho + warzywka, kurczak z grilla albo ryba z grilla z warzywami (filet z ryby kupisz w każdym markecie albo rybnym :)), kiełbaski, jak sobie wolisz.
Do tego sałatka grecka, pieczywo czosnkowe albo pieczywo z masłem czosnkowym (pieczywo oczywiście podpieczone na grillu ;)), albo pomidory z ogórkiem i śmietaną, do grilla pasują. A jeżeli coś bardziej konkretnego to sałatka ziemniaczana, też fajna sprawa. Do tego oczywiście piwko i jest zajoo :)
Zazdroszcze urodzin latem, ja mam w grudniu, mogę siedzieć na imprezie owinięta w koc, jeść lody o smaku piernika i pić grzane piwo imbirowe/wino :P

Cytat
dorr
aaa jeszcze mi sie przypomnialo ze ostatnio jadlam cos pysznego z grilla:) a mianowicie w sreberko zawinieta podsmazona cebulka,kielbaska i niepodsmazona kaszanka to zawinac na grilla i pychotka:) nie wiem dokladnie czy takie byly skladniki ale jestem na 99% pewna ze tak:P

no to moja mama robi tak: kaszanke wywala na sreberko, podsmaża na patelni boczek i cebulkę, kładzie na kaszanke, smaruje wszystko odrobiną musztardy, zawija sreberko i na grilla. Pychaaa :)
Ale wiem że nie każdy lubi kaszanke więc nie proponowałam.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-06-15 23:51 przez inoue.

menu na urodziny

16 cze 2010 - 11:55:51

Cytat
dorothy28
wszyscy tutaj z mięsem, więc ja zaproponuje coś z "trawy" ;-)

prosta i szybka sałatka:
-winogrono, ser zółty, czosnek, majonez, sól, pieprz
ser kroimy w kostkę, winogrono (albo np brzoskwinie z puszki) na pół. wrzucamy do michy, dodajemy posiekany czosnek (albo taki granulowany), majonez, sól i pieprz do smaku.
sałatka nr 2 (trochę bardziej czasochłonna)
- pieczarki, natka pietruszki, duuużo czosnku, ryż, majonez, orzechy włoskie, sól, pieprz.
pieczarki gotujemy i później kroimy, ale nie za drobno. natkę siekamy. gotujemy ryż i czekamy aż wystygnie. wrzucamy do michy składniki, dodajemy orzechy włoskie (w zależności jak kto lubi- ja wolę, gdy są trochę większe, ale mogą być drobniej posiekane). dużo czosnku, sól i pieprz.

szaszłyki warzywne
warzywa jakie kto lubi. ja używam przeważnie cukinię, bakłażana, paprykę, pieczarki
marynata- zioła do grilla kamisa, bazylia, tymianek, pieprz cayenne, papryka słodka, świeży posiekany lubczyk, olej, sos sojowy- wszystko mieszamy ( w zależności od osobistych preferencji dodajemy przypraw), dodajemy warzywa i zostawiamy na jakąś godzinę, żeby marynata trochę "przeżarła" warzywa.

i coś fajnego:
jeżeli znajdziecie ładne szparagi to proponuję szparagi z sosem musztardowo-truskawkowym ze szczypiorkiem
szparagi gotujemy.
sos: musztarda, olej, ocet, cukier- mieszamy wszystko i tak jakby ucieramy. nie podam dokładnych proporcji, bo zawsze robię "na oko". kroimy truskawki na małe kawałki, szczypiorek siekamy, wrzucamy wszystko do sosu musztardowego, dodajemy sól i pierz.
szparagi polewamy sosem.

i jeszcze jeden dodatek do mięsa.
składniki:
-makaron (najlepiej małe "muszelki";), seler naciowy, pomidorki koktajlowe, mozzarella bądz ser mozzarellopodobny ;-) (ale ten z wody)
seler czyścimy, obieramy z zewnętrznej strony kroimy w miarę drobno, pomidorki kroimy na pół/ ćwiartki, mozzarellę kroimy w kostkę. robimy marynatę: olej/oliwa, bazylia, sól, pierz, pieprz cayenne/papryka ostra (ja wolę na ostro :-)), posiekany czosnek albo granulowany. wrzucamy do marynaty składniki, odstawiamy na na dłuższy czas. seler musi być w miarę miękki i przesycony smakiem marynaty.
gotujemy makaron, odcedzamy, wrzucamy do jakiejś miski, dodajemy resztę składników (makaron musi być ciepły, na tyle, żeby mozzarella się "rozpuściła";). mieszkamy, NIE PODGRZEWAMY! podajemy jako letnią przekąskę.
o tak! szaszlyki warzywne tez swietny pomysl :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Obiad!?