Obecnie rozmawiamy o:

motywacja na diecie

17 minut temu

dieta i trening

dzisiaj o 13:41

motywacja na diecie

dzisiaj o 13:10

prawidłowa waga

dzisiaj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Witam! Czy zna któraś z Was przepis na ciasteczka chińskie z wróżbą? Chodzi mi o jakiś sprawdzony przepis! W necie jest tego trochę, ale boję się robić.. bo chciałabym żeby na pewno wyszły! ;)
Proszę o pomoc!

podbijam:) tez sie chetnie dowiem:D

w Niemczech sa takie ciasteczka do kupienia:)lecz przepisu nie znam..ale podobijam:)

Chyba będę zmuszona jednak zrobić z jakiegoś przepisu z internetu.
Chyba, że znajdzie się jakaś dziewczyna co robiłaaa ;)

Ja robiłam, też przepis z internetu, powiem że trzeba troche uwazać nie można dać dużo mąki bo będą z kamienia. i wazne aby cienko rozwałkować. Przepisu niestety nie pamiętam...

Może ktoś jeszcze robił te ciasteczka?

możesz je zrobić z gotowego ciasta francuskiego. wtedy tylko wykrawasz krążki wkładasz karteczki do środka i sklejasz porządnie i dokładnie brzegi. karteczki zwiń na ołówku w rulonik i wtedy je włóż w ciasto.wierzch możesz posmarować roztrzepanym jajkiem, aby ciasteczka szybciej się zarumieniły. Ciastka możesz też udekorować np. lukrem. piec 10 minut w 180 stopniach.

lub

Składniki

125g mąki pszennej
40 g cukru pudru
1 duże jajko
szczypta soli
szczypta przyprawy do piernika
olej do smażenia

mąkę mieszasz ze wszystkimi sypkimi składnikami. Dodajesz jajko i zagniatasz ciasto – może być trochę twarde. Wałkujesz (na cienki placek) na blacie oprószonym mąką i wykrawasz szklanka kółka; na środku każdego z nich kładziesz pergamin z wróżbą, następnie składasz ciastka na pół i zaginasz końce do siebie.Potem smażysz je na złoty kolor na rozgrzanym oleju ( tak jak faworki). ten przepis jest na ok 15 sztuk.

moje wróżbowe mądrości:
Pieniądze szczęścia nie dają, Ty przekonasz się, że tak nie jest. Czeka Cię wygrana!
Ktoś z Twoich bliskich oczekuje od Ciebie wsparcia. Rozejrzyj się wokół.
Ojoj, ktoś tu chyba zapomniał o tym, co najważniejsze. Koniecznie wygospodaruj więcej czasu dla najbliższych.
W przyszłym roku powiększy Ci się rodzina! Gratulacje!
Koniecznie zapisz się na gimnastykę albo basen. Twoje ciało woła o odrobinę ruchu!
Małe dzieci, mały kłopot – duże dzieci, duży kłopot. Wkrótce się o tym przekonasz.
Nawet najlepsza tarcza nie ochroni Cię przed plotką.
Jeśli okazja wzywa Cię po imieniu, nietaktem byłoby nie odpowiedzieć
Miłość daje życie - ale również je odbiera.

i wiele innych znajdziesz albo u siebie w głowie albo na quiz.ownia.pl/chinska-wrozba



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-06-08 10:27 przez anioleeek22.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Snikers ;)