Obecnie rozmawiamy o:

dieta organizacja

gorący temat

dieta przy cukrzycy

wczoraj o 19:27

motywacja na diecie

wczoraj o 18:53

dieta i trening

wczoraj o 13:41

motywacja na diecie

wczoraj o 13:10

prawidłowa waga

wczoraj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Wino, jakie polecacie???

03 gru 2010 - 09:37:03

Cytat
katjusza85
Wszystko zależy od okazji i potrawy, do której chcemy podać wino.:)
Ja bym jeszcze dodała że dużo zależy od gustów pijącego. Często bardzo dobre wino dla niewsmakowanej osoby będzie smakowało jako kwaśne, a te winopodobne cin cin i inne włoskie badziewie będzie uchdziło za super wino, bo słodkie. Nie doradzam, bo sama lubię wina typu chadornnay, z Chile lub ostatnio z RPA. Chociaż każdy rejon winiarski ma swoje najlepsze wino. Powiedziała bym to kwestia gustu i wyrobienia pijącego.

Wino, jakie polecacie???

03 gru 2010 - 09:39:38

APELIA czerwone pół słodkie kosztuje cos koło 40zł jest cudowne...

Wino, jakie polecacie???

03 gru 2010 - 09:41:08

Sofia Sakar półsłodka - polecam:)

Wino, jakie polecacie???

03 gru 2010 - 09:41:02

właśnie, tez kiedys piłam z biedronki jakieś wino i było bardzo dobre. Ci&cin jak najbardziej ;) ja lubię strasznie carlo rossi- różowe i jeszcze takie inne, ale nazwy nie pamietam, ale za chwilę zerknę ;)

Wino, jakie polecacie???

03 gru 2010 - 09:45:15

polecam Carlo Rosi, niedrogie a dobre, do wyboru trzy kolory.

Wino, jakie polecacie???

03 gru 2010 - 09:48:36

nazwa mi uleciała ale z biedronki polecam wino brzoskwiniowe pyszny słodki smak no i cin cin jest extra mój nr jeden to martinii rosso :)

Wino, jakie polecacie???

07 gru 2010 - 09:04:04

Cytat
kela
Cytat
katjusza85
Wszystko zależy od okazji i potrawy, do której chcemy podać wino.:)
Ja bym jeszcze dodała że dużo zależy od gustów pijącego. Często bardzo dobre wino dla niewsmakowanej osoby będzie smakowało jako kwaśne, a te winopodobne cin cin i inne włoskie badziewie będzie uchdziło za super wino, bo słodkie. Nie doradzam, bo sama lubię wina typu chadornnay, z Chile lub ostatnio z RPA. Chociaż każdy rejon winiarski ma swoje najlepsze wino. Powiedziała bym to kwestia gustu i wyrobienia pijącego.

Jeśli korzystamy z reguły "piję, co lubię", to zgadzam się z całą stanowczością.:) mi natomiast chodziło raczej o sztukę łączenia różnych potraw z odpowiednim rodzajem wina - tutaj artykuł, może ktoś z niego skorzysta.:)))

Wino, jakie polecacie???

30 wrz 2011 - 14:06:18

Witam. Potrzebuje jakies tanie biale wino podobne do martini bardzo prosze o poomoc:)

Wino, jakie polecacie???

30 wrz 2011 - 14:13:08

Wermut Martini:)

Wino, jakie polecacie???

08 kwi 2013 - 19:13:38

Witam:)
Cin Cin i podobne to oczywiście nie wino a wermut. czyli bardzo słodki włoski wynalazek pomiędzy winem i likierem. podobnym dziwnym przesłodzonym wynalazkiem jest likier campari. jeśli chodzi o to jakie wino polecacie dla kobiet to musimy rozróżniać wermuty od win słodkich. bo te sangrie i sangrity, słodkie jak cukiernica to wina:) wermut często stosuje się do drinków bo jest mimo smaku - teoretycznie wytrawny, lub pół słodki (zależy jak jest podpisane na etykiecie).

Wermuty polecam ze spritem i plasterkiem limonki.

niezweryfikowana
Posty: 15
Ostrzeżenia: 1/5

Wino, jakie polecacie???

09 kwi 2013 - 20:21:08

Wino piję dość często, co jest zasługą mojego chłopaka, który badzo interesuje się winiarstwem. KOsztowałam już np. IRONSTONE OLD VINE ZINFANDEL, DOMAINE SEGUELA BLANC D'ALEXIS, bułgarskiej sophie czy też Nimbus Syrah. Jednak ze wszystkich win bardzo smakowało mi Tamaya Malbec

Wino, jakie polecacie???

09 kwi 2013 - 20:23:37

carlo rossi

Wino, jakie polecacie???

09 kwi 2013 - 20:24:49

kadarka :D

Wino, jakie polecacie???

09 kwi 2013 - 20:27:55

Carlo Rossi-rozowe!!

Wino, jakie polecacie???

09 kwi 2013 - 20:28:18

Mam dwa ukochane: Barefoot i Witosha, oba okolo 20zl:)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

pomozecie?