Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Wino, jakie polecacie???

19 kwi 2013 - 10:31:47

Ja raczej nie marudzę i lubię wino Merlot ;) Poza tym, dobre wina i bardzo duży wybór oferują internetowe sklepy z alkoholem. Ceny są w porządku, także warto czegoś poszukać.

Wino, jakie polecacie???

19 kwi 2013 - 10:41:00

Polecam Muscat białe 15 procentowe francuskie
Carlo Rossi różowe
Cin Cin ale z nim raczej nie przesadzać bo jest słodkie ;)
Fresco

niezweryfikowana
Posty: 6
Ostrzeżenia: 1/5

Wino, jakie polecacie???

03 maj 2013 - 15:34:11

Moim ulubionym winem jest od lat Tamaya Merlot. Ma ciekawy smak, jest delikatne i dobrze współgra z większością moich ulubionych potraw.

niezweryfikowana
Posty: 15
Ostrzeżenia: 1/5

Wino, jakie polecacie???

08 maj 2013 - 19:07:13

Nie jestem wielkim znawcą win- nie kieruję się marką, ale smakiem. Większośc moich znajomych chwali sobie np. Carlo Rossi- mi osobiście nie smakuje. Lubię wina wyraziste, które zapadają w pamięci. Moim ulubieńcem jest La Rosa Don Reca Cuvee

Wino, jakie polecacie???

19 wrz 2013 - 08:49:13

Na takie większe okazję, mogę polecić to wino: http://www.cudatoskanii.pl/rosso-di-montalcino-doc-tenuta-fanti-2007.html, świetnie pasuje do kolacji włoskich, z makaronem, sosem itd. Na romantyczną kolację - idealne. A tak do chipsów i filmu to proponuje wspomniane carlo rossi.

niezweryfikowana
Posty: 10
Ostrzeżenia: 1/5

Wino, jakie polecacie???

16 lut 2018 - 22:52:50

Bardzo duży wybór win jest w sklepie http://wineavenue24.pl/pl/wino-czerwone Kupowałam jakiś czas temu na kolację walentynkową, wino czerwone właśnie w tym sklepie internetowym. Razem z partnerem byliśmy bardzo zadowoleni ze smaku. Jakość win naprawdę bardzo dobra asortyment ogromny jest w czym wybierać

Wino, jakie polecacie???

06 sie 2018 - 19:09:33

Jak dla mnie najlepiej wybierać z półki portugalskie, chilijskie i włoskie. Jak kto lubi. Kiedyś gruzińskie i mołdawskie, ale dziś za ciężkie.

Wino, jakie polecacie???

06 sie 2018 - 19:31:44

Hugo dostępne w Aldi, białe lekkie winko super słodkie

Wino, jakie polecacie???

07 sie 2018 - 18:35:55

A ja robię swoje i wszyscy znajomi twierdzą że lepszego nie pili:) Żadnej chemii, żadnej siarki, nie dość że nazajutrz nie boli po nim głowa to jeszcze ma witaminy z bardzo dużej ilości owoców:) Moim zdaniem żadne kupne wino nie będzie się umywało do domowego, gdzie wiadomo że owoce są idealnie przebrane, umyte i przede wszystkim jest ich dużo, nie jest później rozcieńczane wodą z cukrem ani konserwowane, a moc i słodkość samemu można sobie wyregulować według własnych upodobań:) Nie wspomnę już o kwestii oszczędności, a jak się ma samemu dostęp do darmowych owoców np ma się jakiś duży ogród czy sad to już w ogóle tylko koszt cukru trzeba doliczyć.Choć w sezonie owoce są tanie i nawet jak się kupuje to drogo nie wychodzi czego nie można powiedzieć o winach kupnych, jeśli nie chce się pic "siarkowanych sikaczy"... Najlepsze w życiu jakie mi wyszło to było malinowe ze świeżych malin, bo był rok że obrodziły na działce bardzo i nie daliśmy rady tego przejeść, nie było też już miejsca aby mrozić. Było lekko musujące i lekkie, półsłodkie. Mocne z typu deserowych wychodzi z czarnej porzeczki, jak ktoś lubi białe to można zrobić z jabłek, gruszek lub mix, albo nawet z rodzynek i ryżu. Zrobienie domowego wina jest bardzo proste, można robić prawie ze wszystkich owoców, nawet niespożytych kompotów:) W zasadzie kilka godzin roboty a jak się nastawi większy balon to winka starczy spokojnie do kolejnych zbiorów i to za parę złotych dosłownie:)

Wino, jakie polecacie???

07 sie 2018 - 20:01:19

Ja polecam wina Mogen David tzn są moje ulubione,
piękny bukiet
ALKOHOL: 11% WAGA: 750 ML.
Są to wysokiej jakości wina produkowane z winogron odmiany Concord.
Wino ma głęboki rubinowy kolor i piękny przezroczysty kolor. Smak jest przyjemny z długim zapachem. Idealny do jedzenia tego samego, a także w potrawach mięsnych. Wyprodukowane i rozlane w Stanach Zjednoczonych.



Wino, jakie polecacie???

08 sie 2018 - 09:05:47

Dokładnie można super wina tam trafić, w tym nawet czasem moje ulubione Porto :D

niezweryfikowana
Posty: 63
Ostrzeżenia: 1/5

Wino, jakie polecacie???

07 maj 2019 - 10:39:33

Ja wuielbiam prosecco. jak sięgam po wino, to tylko po to.

niezweryfikowana
Posty: 22
Ostrzeżenia: 1/5

Wino, jakie polecacie???

30 maj 2019 - 16:16:43

Szczerze to nie probowalam. Jest dostepne w jakichs wiekszych sklepach?

niezweryfikowana
Posty: 63
Ostrzeżenia: 1/5

Wino, jakie polecacie???

12 cze 2019 - 13:03:20

Pewnie, nawet w mniejszych. Ja kupuję je zwykle w Biedronce albo w osiedlowym monopolowym.

niezweryfikowana
Posty: 78
Ostrzeżenia: 4/5

Wino, jakie polecacie???

17 lip 2019 - 14:47:43

Czy można gdzieś znaleźć wino domowej roboty?

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

tymbark