Obecnie rozmawiamy o:

Biznes

gorący temat

Klimatyzacja w bloku

dzisiaj o 13:12

Dieta pudełkowa czy warto?

dzisiaj o 10:58

usługi stomatologiczne

dzisiaj o 9:25

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
|<- <-- 1 2 ... 10 11 12 13 14 ... 16 17 -->

Wino, jakie polecacie???

24 lis 2010 - 13:54:52

Rzeczywiście, vermuth i wino to dwa zupełnie inne trunki!
Wracając do wątku - polecam Spes Blanc Vin De Table, francuskie niesamowicie aromatyczne wino półwytrawne, cena ok. 20 zł.:)

Wino, jakie polecacie???

26 lis 2010 - 12:40:40

Dużo zależy od tego, na jaką okazję szukasz wina... Czy będzie to niezobowiązujące spotkanie z przyjaciółmi, czy jakaś ważna dla Ciebie okazja, a także to, co będzie podane do jedzenia - można dopasować właściwe wino do odpowiednich potraw.

Wino, jakie polecacie???

26 lis 2010 - 12:49:53

Ja polecam wino EL SOL. Na pewno kojarzycie. ''Wina El Sol to pięć gatunków wina półwytrawnego i półsłodkiego''. Na każdej butelce jest inny kraj: Australia, Włochy, Chile, Kalifornia i Hiszpania. Tak więc do wyboru do koloru. Białe/Czerwone/Różowe. Cena myślę, że odpowiednia bo ok. 20zł, a ja nawet dorwałam na przecenie za 16zł. Butelki też bardzo ładnie się prezentują :)

Wino, jakie polecacie???

26 lis 2010 - 12:52:34

jesli lubisz slodkie to fresco(kosztuje okolo 12zl) a jesli lubisz wytrwane to polecam krew byka(cena okolo 17zl)

Wino, jakie polecacie???

26 lis 2010 - 12:53:16

różowe carlo rossi, wermuty są bardzo dobre-uwielbiam martini, kadarka jest dość tania a dobra:)

Wino, jakie polecacie???

26 lis 2010 - 12:53:17

a ja polecam ROZOWE WINA pije sie lekko schlodzone lub z typowo po francuzku z 2 kostkami lodu...slodkie lub pol slodkie..np carlo rossii

Wino, jakie polecacie???

26 lis 2010 - 12:55:58

Różowe Carlo Rossi jest świetne :)

Wino, jakie polecacie???

26 lis 2010 - 12:56:01

Quintana z Biedronki, ja uwielbiam, czerwone, półsłodkie. 18zł.

Wino, jakie polecacie???

30 lis 2010 - 13:54:33

Jeśli chodzi o różowe wina, ze swojej strony polecam Black Tower Rose :) http://winezja.pl/wino/black-tower-rose
delikatne, owocowe... cud!

zweryfikowana
Posty: 1.422
Ostrzeżenia: 2/5

Wino, jakie polecacie???

30 lis 2010 - 14:05:44

Wy tu chyba dobrego wina nie piłyście skoro polecacie to co polecacie. Ja uwielbiam wina białe, różowe, czerwonego pić nie mogę :( (półwytrawne lub wytrawne). Słodkie wino to nie wino, to napój winopodobny, ale wiem wiem baby się tym zapijają. Prawdą jest to, że dobre wino kosztuje, ale mnie udało się znaleźć kilka gatunków w umiarkowanej cenie, które są naprawdę smaczne. Po pierwsze jęsli lubicie lekkie, kobiece wina z atrakcjami (bąbelkami) polecam frizzante (koniecznie bardzo dobrze schłodzone) niestety w Polsce nie wiedzieć czemu drogie, ja przywożę z Włoch w bardzo przyzwoitej cenie. Chianti również smaczne i średnia kategoria cenowa, polecam. Mój faworyt to verduzzo (smakowite). Oczywiście z ulepków polecam dobre stare i mocne jak diabli Porto.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 1.287

Wino, jakie polecacie???

30 lis 2010 - 14:08:03

Cytat
Ashleyy
Cin&Cin słodkie wina.



Są to wina vermutowe więc ciężkie .... no jak ktoś lubi ... ja osobiście nie przepadam :-)
Quitana faktycznie jest dobra. Lubię półsłodkie ... ale polecam też Imiglikos greckie (czerwone i białe). W przestepnej cenie coś koło 16 zł.
Quitana faktycznie jest dobra. Lubię półsłodkie ... ale polecam też Imiglikos greckie (czerwone i białe). W przestepnej cenie coś koło 16 zł.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-11-30 14:10 przez calypso.

Wino, jakie polecacie???

30 lis 2010 - 14:09:51

U mnie od dawna numer jeden to Witosha...bułgarskie gronowe wino, cena ok 18zl...(nie wiem czy ci taka odpowiada) jest przepyszne i dosyc mocne jak na wino...zawiera chyba 17,5%alko.....jest to naprawdę najlepsze wino jakie piłam zarówno białe jak i czerwone, niby jest słodkie, ale ma taki "złamany" ten smak nutką goryczy...sama nie wiem, jak go opisać...po prostu trzeba spróbować:) innego nie kupuję:)





Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-11-30 14:14 przez agrafka_27.

Wino, jakie polecacie???

30 lis 2010 - 14:11:16

carlo rossi różowe ;)

Wino, jakie polecacie???

30 lis 2010 - 14:13:14

Cytat
sabinabb
REWELACYJNE JEST WINO carlo rossi różowe!! półsłodkie! kosztuje jakies 20zł a jest naprawde bombowe. Zawsze jak u nas jest jakas domówka to z dziewczynami pijemy to winko a faceci wiadomo wóde :)



POPIERAM, winko Carlo Rossi jest rewelacyjne!

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

kolacja dla dwojga romantycznieeee