Obecnie rozmawiamy o:

operacja oczu

gorący temat

Zapalenie pęcherza

8 minut temu

transportery taśmowe

godzinę temu

sprawdzony stomatolog

godzinę temu

sklep detailingowy

dzisiaj o 9:17

kosmetyki samochodowe

dzisiaj o 8:33

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 756
Ostrzeżenia: 2/5

Ciasto Shrek

25 kwi 2010 - 15:14:24

trudność: łatwe
czas: 30-60 min


SKŁADNIKI:

* Biszkopt:
* 5 jaj
* 5 łyżek cukru
* 5 łyżek mąki pszennej
* 2 łyżki mąki ziemniaczanej
* 1 łyżeczka proszku do pieczenia
* 2 łyżki oleju
* kilka kropel wybranego aromatu do ciast
*
* Masa Shrek'a I:
* Duża butelka Pysia zielonego (kiwi+jabłko+banan)
* 3 budynie śmietankowe (lub 2 duże)
*
* Masa Shrek'a II:
* 400 mln śmietanki deserowej 30%
* 1 galaretka agrestowa lub kiwi
*
* 2 paczki okrągłych biszkoptów
* 2 galaretki agrestowe lub kiwi
*

PRZYGOTOWANIE:

Biszkopt: Białka jajek ubić na sztywną pianę, pod koniec dodając cukier, wymieszać z żółtkami, aromatem (ja dałam cytrynowy) i olejem. Następnie małymi porcjami dodawać mąkę i cały czas mieszać. Biszkopt piec w nagrzanym piekarniku w temperaturze 180' przez 25-30minut. Masa Shrek'a I: Budynie rozpuścić w 1,5 szklanki napoju. Reszte Pysia zagotować. Dodac budynie i jeszcze raz zagotować. Gorącą masę rozprowadzić na wystudzonym biszkopcie. Na przestudzonej masie ułożyć Delicje. Masa Shrek'a II 1 galaretkę rozpuścic w 3/4 szklanki gorącej wody. Pozostawic do lekkiego stęchnięcia. Ubić śmietanę. Pod koniec powoli wlewać galaretkę i ubijać. 2 galaretki rozpuścić w 800ml gorącej wody i pozostawić aby lekko stężały. Nastepnie wylac na masę. Pacek wstawic do lodówki lub trzymac w chłodnym miejscu. SMACZNEGO! :)



Ciasto Shrek

25 kwi 2010 - 15:18:41

Ja już nie chce eksperymentować z ciastami na bazie jakiekogolwiek soku kubuś czy pysio,zrobiłam kubusiowy torcik i jakoś mi nie podszedł zdecydowanie bardziej wolę biedronkę xD

Ciasto Shrek

25 kwi 2010 - 15:15:45

mniam:)

Ciasto Shrek

25 kwi 2010 - 15:21:09

Cytat
olagdansk
trudność: łatwe
czas: 30-60 min


SKŁADNIKI:

* Biszkopt:
* 5 jaj
* 5 łyżek cukru
* 5 łyżek mąki pszennej
* 2 łyżki mąki ziemniaczanej
* 1 łyżeczka proszku do pieczenia
* 2 łyżki oleju
* kilka kropel wybranego aromatu do ciast
*
* Masa Shrek'a I:
* Duża butelka Pysia zielonego (kiwi+jabłko+banan)
* 3 budynie śmietankowe (lub 2 duże)
*
* Masa Shrek'a II:
* 400 mln śmietanki deserowej 30%
* 1 galaretka agrestowa lub kiwi
*
* 2 paczki okrągłych biszkoptów
* 2 galaretki agrestowe lub kiwi
*

PRZYGOTOWANIE:

Biszkopt: Białka jajek ubić na sztywną pianę, pod koniec dodając cukier, wymieszać z żółtkami, aromatem (ja dałam cytrynowy) i olejem. Następnie małymi porcjami dodawać mąkę i cały czas mieszać. Biszkopt piec w nagrzanym piekarniku w temperaturze 180' przez 25-30minut. Masa Shrek'a I: Budynie rozpuścić w 1,5 szklanki napoju. Reszte Pysia zagotować. Dodac budynie i jeszcze raz zagotować. Gorącą masę rozprowadzić na wystudzonym biszkopcie. Na przestudzonej masie ułożyć Delicje. Masa Shrek'a II 1 galaretkę rozpuścic w 3/4 szklanki gorącej wody. Pozostawic do lekkiego stęchnięcia. Ubić śmietanę. Pod koniec powoli wlewać galaretkę i ubijać. 2 galaretki rozpuścić w 800ml gorącej wody i pozostawić aby lekko stężały. Nastepnie wylac na masę. Pacek wstawic do lodówki lub trzymac w chłodnym miejscu. SMACZNEGO! :)

no i? ;|

Ciasto Shrek

25 kwi 2010 - 15:22:55

No i jemy ;p

Ciasto Shrek

25 kwi 2010 - 15:25:15

ciasto shrek jest bardzo pyszne... nie lubie bardzo słodkich ciast i to spełnia ten warunek..

Cytat
Cos_
bardziej wolę biedronkę xD
moze coś więcej o tej biedronce jakieś ciasto? dobrze zrozumiałam?

Ciasto Shrek

25 kwi 2010 - 15:23:34

No to super ;DDD
Mam już pomysł na torta urodzinowego ;)

Ciasto Shrek

25 kwi 2010 - 15:28:02

ciasto biedronka to takie, do którego zamiast pysia dodaje się krew :D wampirze ciasto :DDDDD haha :D

Ciasto Shrek

25 kwi 2010 - 15:28:32

myslalam, że pokusisz się o kształt shrek'a ;p

Ciasto Shrek

25 kwi 2010 - 15:32:57

ale ładnie wygląda;)
kiedyś wypróbuje;)

Ciasto Shrek

25 kwi 2010 - 15:29:55

Cytat
marta_17_03
ciasto shrek jest bardzo pyszne... nie lubie bardzo słodkich ciast i to spełnia ten warunek..
Cytat
Cos_
bardziej wolę biedronkę xD
moze coś więcej o tej biedronce jakieś ciasto? dobrze zrozumiałam?

To też ciasto taki lala torcik :D
Spod robi sie z nutelli,zmielonych sucharow i lyzki lub dwoch masla roslinnego :)
nastepnie pierwsza warstwa pol wiadereczka sera miesza sie z galaraetka rozpuszczona w szklance wody,na to delicje czekamy az zastygnie i druga warstwa tylko tym razem bez delicji (druga polowa sera) na sam wierzch galarateka rozpuszczona w szklance wody z mrozonymi truskawkami i wylewamy to na wierzch :D ciasto przepyszne nie za slodkie nie za mdłe :D

Ciasto Shrek

25 kwi 2010 - 15:36:01

jadłam je moja mama często je robi !! potwierdzam niebo w gębie :) przepyszne :)

Ciasto Shrek

25 kwi 2010 - 15:36:04

spadłaś mi z nieba z przepisem, w zeszłym roku dostałam go od znajomej i kilka dni temu chciałam go zrobić a przepisu nie miałam, a net nie chodził :D a teraz sam wyskoczył, podany na tacy :P, czyż to nie znak xD

Ciasto Shrek

25 kwi 2010 - 15:41:05

a mi smakuje głównie ta warstwa z galaretek i pysia więc ją tak delikatnie wyciągam na wafel i mmm pychota !! :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-04-25 15:56 przez SzafireLady.

Ciasto Shrek

25 kwi 2010 - 15:42:35

jadłam. ;) pyszne jest.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Wino, jakie polecacie???