Obecnie rozmawiamy o:

dieta przy cukrzycy

wczoraj o 19:27

motywacja na diecie

wczoraj o 18:53

dieta i trening

wczoraj o 13:41

motywacja na diecie

wczoraj o 13:10

prawidłowa waga

wczoraj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

sos czosnkowy da grasso

22 mar 2010 - 16:55:21

znacie może przepis?któraś z was pracowała w da grasso?

zweryfikowana
Posty: 323
Ostrzeżenia: 1/5

sos czosnkowy da grasso

22 mar 2010 - 17:02:00

Ja metodą prób i błędów już prawie mam :) ale chętnie się dowiem, więc podbijam :)

sos czosnkowy da grasso

22 mar 2010 - 17:06:13

ja nie lubie tego z da grasso,sama sobie robie sos czosnkowy i ten mi smakuje najbardziej, nie jest taki sztuczny:)
śmietana gęsta(może byś jogurt bałkanski albo grecki),majonez,troszeńke musztardy, duużo wyciśniętego czosnku ,sol pieprz do smaku,ewentualnie czosnek w proszku do tego

sos czosnkowy da grasso

22 mar 2010 - 17:08:38

ja swój robie tak, że daję śmietanę lub jogurt naturalny, majonez, koperek, sól i starty czosnek, wychodzi super :))

sos czosnkowy da grasso

22 mar 2010 - 17:09:50

SoS czosnkowy DaGrasso

Składniki:
Jogurt naturalny, czosnek, cukier, majonez, sól, pieprz, bazylia, oregano.

Jak przyrządzić?
Do naczynia wlewamy duży jogurt naturalny. Jest o wiele mniej kaloryczny niż śmietana, a sos i tak będzie gęsty, dzięki czemu nie musimy kupować serków. Wychodzi taniej i szybciej. Następnie wciskamy dwa ząbki czosnku. Możemy dodać więcej, w zależności, jak bardzo czosnkowy chcemy osiągnąć sos. Następnie dodajemy majonez do smaku - łżkę, dwie, a jeśli ktoś lubi, można dać więcej. Majonez jest bardzo ważnym składnikiem tego sosu. Jeżeli dodamy go za mało, nie będzie tak smakował. Dodajemy cukier -łyżeczkę lub dwie. Cukier jest obowiązkowy! Sól też jest bardzo ważna. Znacznie poprawia smak sosu. Dodajemy ostrożnie, próbując, czy już wystarczy. Bazylia, oregano i pieprz do smaku.

Potrzebne przybory:
wyciskacz do czosnku

Uwagi:
Żeby osiągnąć delikatny aromat czosnkowy, ząbki czosnku przed zgnieceniem należy pokroić na ćwiartki i wymoczyć w oleju. Olej wyciągnie z nich ostry smak i sos będzie o wiele łagodniejszy. Olej odlewamy i wyrzucamy, ząbki czosnku zgniatamy i dodajemy do jogurtu. Proporcje składników dobieramy według własnego gustu.

sos czosnkowy da grasso

22 mar 2010 - 17:10:54

to nie zadna "tajemnica" tylko kupuja wielkie wiadro w makro i tyle wiem bo widzialam:/// samemu można lepszy zrobić:))) wycisnac dwa zabki czosnku,majonez,smietana ,sól i pieprz:) wszystko do smaku:) jest ekstra:)

sos czosnkowy da grasso

22 mar 2010 - 17:13:12

Ja kiedyś lubiłam da grasso.. ale ostatnio będąc w domu zaszłam i chyba ostatni raz - pizza mniejsza, całkiem inna, sos bez smaku. Ja robię swój i jest lepszy;p Majonez + śmietana/jogurt naturalny + wyciśnięty czosnek + zioła prowansalskie.

sos czosnkowy da grasso

22 mar 2010 - 17:14:55

Uwielbiam pizze z da grasso!!! sosu czosnkowego nie lubię:(

zweryfikowana
Moderator
Posty: 1.730

sos czosnkowy da grasso

22 mar 2010 - 21:21:40

mój mąż go uwielbia :) przydał by się oryginalny przepis :)

sos czosnkowy da grasso

22 mar 2010 - 21:26:25

Ja też uwielbiam i czosnkowy, i pomidorowy - wyjadam je zamin pizzę przyniosą :D...a pizzę z oliwkami i salami...ale to chyba dlatego, z e mam sentyment do tej pizzerii - chodziłam tam z chłopakiem na "pierwsze" randki ;-)...do dziś śmigamy tam raz na miesiąc, czy dwa :-)

zweryfikowana
Moderator
Posty: 1.730

sos czosnkowy da grasso

22 mar 2010 - 21:29:14

My przez pewien okres czasu bywaliśmy tam nawet 3 razy w tygodniu- to już uzależnienie..

zweryfikowana
Posty: 2.982
Ostrzeżenia: 2/5

sos czosnkowy da grasso

22 mar 2010 - 21:29:30

lubie ta grasso:) a sosik jest pyyyszny!

sos czosnkowy da grasso

22 mar 2010 - 21:30:28

nie znam ale uwielbiam tam pizze mniam aż zrobiłam się głodna:p

sos czosnkowy da grasso

22 mar 2010 - 21:32:07

pożeram tylko w DaGrasso...grrr

sos czosnkowy da grasso

22 mar 2010 - 21:35:26

Cytat
szalonna
Uwielbiam pizze z da grasso!!! sosu czosnkowego nie lubię:(

uffff myślałam, że jestem sama, tez nie lubię:)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Jakie danie mogłybyście jeść codziennie?