Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
<-- 1 2 3 ... 7 8 9 -->

Przepis na szybkie ciastka i dobre;)

18 lut 2009 - 11:10:02

Cytat
ewcia20
cistka kruche są bardzo dobre..
40 dag mąki
1 jajko
1 margaryna
1/2 szkalnki cukru
2 łyżeczki proszku do pieczenia


to wszystko wymieszać razem a jak się nie będzie chciało kleić dodać 2 lub 3 łyżki śmietany..:))


pozdrawiam..


chyba zaraz sie zabiore za nie, hmm tylko ile sie je piesze, i zmiksowac wszystko i nakładac na blaszke, ale jakiej wielkosci, duze rosna?

Przepis na szybkie ciastka i dobre;)

18 lut 2009 - 11:21:40

Cytat
cat_102
polecam oszinki, czyli ryżowe ciasteczka :)

paczka kleiku ryżowego
1 margaryna
3 jajka
5 dag masła
20 dag cukru

placuszki z ciasta robi się małe, bo bardzo rosną :)
po ułożeniu na blaszce robimy w środku wgłębienie i wkładamy tam orzeszek, rodzynkę, trochę marmolady - cokolwiek :)
piecze się aż będą ciemnozłote :)
baaardzo proste.

Pychotka :)

zweryfikowana
Posty: 2.578
Ostrzeżenia: 1/5

Przepis na szybkie ciastka i dobre;)

18 lut 2009 - 11:29:24

No to ja wam podam przepis na łatwe i zdrowe ciasteczka bez pieczenia, robi się je migiem :)

Wrzucamy na patelnie paczkę suszonych daktyli, aż zmiękną, dodajemy płatki migdałów, łyżką gnieciemy na jednolitą masę, z ciepłej masy formujemy kuleczki które potem obtaczamy w wiórkach kokosowych.

Pyszne, zdrowe, łatwe i mniej tuczące :)

Przepis na szybkie ciastka i dobre;)

18 lut 2009 - 11:39:52

Przygotuj w wolnym czasie ciasto półkruche.Np. 3 szkl. mąki,4 żółtka,1 maslo lub margaryna,1 szkl. cukru pudru , 1 łyżeczka proszku do pieczenia i szczypta soli. Zagnieć. Podziel na dwie części,zawiń w folię i włóż do zamrażalnika.(Zapomniałam dodać-jak ciasto jest za twarde dodaj kwaśnej,gęstej śmietany).Gdy masz ochotę na coś słodkiego,wyjmujesz porcję ciasta z zamrażalnika, w tym czasie obierasz i trzesz na tartce 3-4 jabłka,najlepsze są renety.dodajesz cukier wedle uznania, kaszę mannę(1-2 łyżki) I cynamon. W tym czasie ciasto powinno rozmarznąć,wylepiasz nim tortownicę średniej wielkosci,wykładasz jabłka.Pieczesz ok. 40-45 min.Ja zawsze sprawdzam czy ciasto odstało od brzegów blachy.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-02-18 11:41 przez anmirmag.

Przepis na szybkie ciastka i dobre;)

18 lut 2009 - 12:09:57

Ubijasz osobno żółtko i białko. Do żółtka dodajesz cukier i masełko po wymieszaniu dodajesz mąkę oraz proszek do pieczenia:) Potem dodajesz białko i ewentualne dodatki i wsadzasz do pieca:)

Przepis na szybkie ciastka i dobre;)

18 lut 2009 - 12:15:12

Ja mam przepis na mega szybką szarlotkę na zimno ;)

biszkopty, 2 słoiki jabłek gotowych w słoiku, galaretka cytrynowa, smietana kremówka, odrobina kakao lub gorzkiej czekolady :)

Jabłka podgrzewamy i wsypujemy galaretkę, musza sie troche razem popyrkotać w garnku ;) Na blachę wykłądamy biszkopty. Masę jabłkową wylewamy na biszkopty. Wkładamy do lodówki aż stężeje za sparwą dodanej galaretki ;) Ibijamy smietanę kremówkę i gdy jabłka ostygną wykładamy ją na nie. Następnie sypiemy odrobinę kakao na wierzch i już : ) a jest taaak dobre ze zniknie od razuuu :D naprwdę polecam :)

Przepis na szybkie ciastka i dobre;)

18 lut 2009 - 12:20:18

Wiedziałam że nie powinnam tu zaglądać !!!!I MNIAM

zweryfikowana
Posty: 334
Ostrzeżenia: 1/5

Przepis na szybkie ciastka i dobre;)

18 lut 2009 - 14:13:46

znalazłam tę stronę z której robiłam ciasteczka na walentynki
http://www.oetker.pl/popup/walentynki2009/?width=700&height=500
nie będę przepisywać przepisów bo jest ich tu kilka rodzajów, ja robiłam te różowe serca, wyszły super

Przepis na szybkie ciastka i dobre;)

19 lut 2009 - 09:30:04

Pieguski
2 szklanki wiórek kokosowych
3\4 szklanki mleka skondensowanego słodzonego
1\2szklanki drobno pokruszonej czekolady
1łyżeczka cukru waniliowego
olej do smarowania blachy
wszystko dokładnie wymieszać,wykładać małe kopczyki na blasze,piekarnik nagrzać na 180 stopni
piec aż się zarumienią.
Smacznego!

Przepis na szybkie ciastka i dobre;)

20 lut 2009 - 16:37:39

Cytat
lipstickontheglass
Ja mam przepis na mega szybką szarlotkę na zimno ;)

biszkopty, 2 słoiki jabłek gotowych w słoiku, galaretka cytrynowa, smietana kremówka, odrobina kakao lub gorzkiej czekolady :)

Jabłka podgrzewamy i wsypujemy galaretkę, musza sie troche razem popyrkotać w garnku ;) Na blachę wykłądamy biszkopty. Masę jabłkową wylewamy na biszkopty. Wkładamy do lodówki aż stężeje za sparwą dodanej galaretki ;) Ibijamy smietanę kremówkę i gdy jabłka ostygną wykładamy ją na nie. Następnie sypiemy odrobinę kakao na wierzch i już : ) a jest taaak dobre ze zniknie od razuuu :D naprwdę polecam :)[/quo

A do smietany nie dajemy cukru?

Przepis na szybkie ciastka i dobre;)

15 kwi 2009 - 18:55:10

A to mleko trzeba gotowac ?

Przepis na szybkie ciastka i dobre;)

17 kwi 2009 - 10:28:28

mmmmniam! Po co ja tu zagladalam?:D

Przepis na szybkie ciastka i dobre;)

17 kwi 2009 - 13:46:39

ja na szybko robie ciasteczka z:
1/2 kg maki
1 kostka masla lub margaryny
1 duza smietana 18%
Maslo wklada sie do zamrazarki zeby bylo mocno twarde a pozniej sciera sie na gróbej tarce miesza sie razem z maka i smietana rozwalkowuje podsypujac maka zeby sie nie lepilo caisto do walka kroi sie w kwadraciki i wsadza do piekarnika mozna je jeszcze posmarowac z wierzchu jajkiem i posypac cukrem.Piecze sie je do mometu az wyrosna troche i sie zarumienia.Cieple sa poprostu przepyszne i starsznie uzalezniajace:)

Przepis na szybkie ciastka i dobre;)

17 kwi 2009 - 17:50:14

Super przepis na szybkiego, pysznego i taniego piernika :)

PIERNIK Z JABŁKAMI

Skladaniki:
3 cale jajka,
1.5 szklanki cukru,
3 szklanki maki,
2 szklanki startych jabłek (na tarce o dużych oczkach),
1 łyżeczka sody i jedna łyżeczka proszku do pieczenia,
3/4 kostki margaryny,
1/2 przyprawy do piernika

Przygotowanie: jaja rozetrzeć z cukrem, potem po kolei dodawać mąkę, sodę, proszek do pieczenia. Następnie rozpuścić margarynę z przyprawa do piernika i dodać do całej reszty a na sam koniec dodać jabłka. Wszystko mieszać w jednym naczyniu. Wylać na blachę, piec w 180 stopniach przez ok godzinę.

SMACZNEGO :)

Przepis na szybkie ciastka i dobre;)

26 maj 2009 - 18:31:09

Hej mam niezły przepis na szybkie i pyszne ciaska:)Oto przepis:

Składniki:
1 masło
szklanka cukru
3 jajka
2 łyżki kakao
250g mąki(ile pojmie ciasto)
1 łyżeczka proszku do pieczenia
szczypta soli
orzechy włoskie lub laskowe(posiekane)
Przygotowanie:Masło zmiksować i dodać cukier.Po wymiksowaniu cukru dodać jajka i znowu miksować.Następnie dodać kakao i ponownie zmiksować,dodać mąki ,proszek do pieczenia i sól.Orzechy posiekać i wsypać do ciasta.Ciasto ugniatać.Piec 20 min aż sie zarómienią ciastka na 160 stopni.Ciastka formować w kółeczka i kłaść na blache.Smacznego!

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

da sie uratowac przesolony sos?