Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

TORT ORZECHOWY -PYCHA (samo zdrowie-bez mąki)

Pieczemy trzy placki (można też zrobić z 2 placków jako ciasto)

Składniki na 1 placek:
4 jajka
10 dkg cukru
10 dkg orzechów zmielonych (włoskich)
1 łyżka bułki tartej
1 cukier waniliowy
1 łyżeczka proszku do pieczenia

Ja do każdego placka dodaje jeszcze małą szczyptę mielonego imbiru

1.Białka ubijamy z cukrem i powolutku dodajemy żółtka. Najlepiej ubijać na parze wtedy będzie więcej i bardziej pulchna masa .
2.do ubitych jajek dodajemy pozostałe składniki i mieszamy drewniana łyżką
Pieczemy w temperaturze ok 200 st przez 45 min.
Po wystudzeniu nasączamy, żeby było dobrze wilgotne (trochę wody, spirytusu, parę kropel cytryny,)
Przekładamy kremem (jaki kto lubi -czekoladowy lub biały (na bazie masła), też z odrobiną spirytusu lub innego alkoholu np. amaretto). Polewamy polewą lub skarmelizowanymi orzechami
Polewa z orzechówzły/u]
12 dkg margaryny Kama lub masła rozgrzać dołożyć 2 łyżki miodu, 10 dkg cukru i 20 dkg posiekanych orzechów. Mieszając podsmażamy na bardzo wolnym ogniu na złoty kolor.
Ja robię taki kremzły/u]
7łyzek cukru pudru, 3 łyżki maki pszennej, 1/2 litra mleka zagotowuję (jak na karpatke) Wcześniej oczywiscie mąke rozmieszac w małej ilości odlanego mleka. Cały czas mieszamy, żeby nie zrobiły sie krupy. (tak jak budyń) Pozostawić do wystudzenia.
Twarde masło -1 paczka + 1 żółtko + cukier waniliowy ucieramy i dodajemy małymi porcjami wystudzoną masę. Dodać spirytusu.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-02-21 10:39 przez ula.

Cytat
Iducha
Pianka....

3 galaretki,najlepiej wiśniowe i z Gellwe
Puszka mleka skondensowanego niesłodzonego
Galaretki rozpuścić w 2 i 1/2 szkl.wody-przestudzić
Do przestudzonych galaretek wlewać powoli mleko cały czas miksować aż zrobi się taka piana,następnie do formy i do lodówki..Smacznego!



Robie-PRZEPYSZNA!!

Cytat
izka26
ja mam przepis na pyszny deser

-chleb tostowy
-masło
-krem czekoladowy-nutella
-banan

rozgniatamy banana . bierzemy dwa kawałki chleba , smarujemy masłem i kremem czekoladowym.na to nakładamy banana.składamy chleb jak na tosty.na patelni rozgrzewamy masło.kładziemy tosty i podsmażamy.zeby sie zarumienily .pycha :)

Dzięki....:)

Cytat
ula
TORT ORZECHOWY -PYCHA (samo zdrowie-bez mąki)

Pieczemy trzy placki (można też zrobić z 2 placków jako ciasto)

Składniki na 1 placek:
4 jajka
10 dkg cukru
10 dkg orzechów zmielonych (włoskich)
1 łyżka bułki tartej
1 cukier waniliowy
1 łyżeczka proszku do pieczenia

Ja do każdego placka dodaje jeszcze małą szczyptę mielonego imbiru

1.Białka ubijamy z cukrem i powolutku dodajemy żółtka. Najlepiej ubijać na parze wtedy będzie więcej i bardziej pulchna masa .
2.do ubitych jajek dodajemy pozostałe składniki i mieszamy drewniana łyżką
Pieczemy w temperaturze ok 200 st przez 45 min.
Po wystudzeniu nasączamy, żeby było dobrze wilgotne (trochę wody, spirytusu, parę kropel cytryny,)
Przekładamy kremem (jaki kto lubi -czekoladowy lub biały (na bazie masła), też z odrobiną spirytusu lub innego alkoholu np. amaretto). Polewamy polewą lub skarmelizowanymi orzechami
Polewa z orzechówzły/u]
12 dkg margaryny Kama lub masła rozgrzać dołożyć 2 łyżki miodu, 10 dkg cukru i 20 dkg posiekanych orzechów. Mieszając podsmażamy na bardzo wolnym ogniu na złoty kolor.
Ja robię taki kremzły/u]
7łyzek cukru pudru, 3 łyżki maki pszennej, 1/2 litra mleka zagotowuję (jak na karpatke) Wcześniej oczywiscie mąke rozmieszac w małej ilości odlanego mleka. Cały czas mieszamy, żeby nie zrobiły sie krupy. (tak jak budyń) Pozostawić do wystudzenia.
Twarde masło -1 paczka + 1 żółtko + cukier waniliowy ucieramy i dodajemy małymi porcjami wystudzoną masę. Dodać spirytusu.
Brzmi ciekawie...Wypróbuje ...:)

Cytat
Iducha
Cytat
izka26
ja mam przepis na pyszny deser

-chleb tostowy
-masło
-krem czekoladowy-nutella
-banan

rozgniatamy banana . bierzemy dwa kawałki chleba , smarujemy masłem i kremem czekoladowym.na to nakładamy banana.składamy chleb jak na tosty.na patelni rozgrzewamy masło.kładziemy tosty i podsmażamy.zeby sie zarumienily .pycha :)

Dzięki....:)

musze dzis to zrrobic!!

Babka majonezowa.....

- pół szklanki mąki ziemniaczanej
- pół szklanki mąki tortowej (albo innej pszennej)
- szklanka cukru
- 1/3 szklanki majonezu
- 4 jajka
- 2 łyżeczki proszku do pieczenia Całość wymieszać robotem kuchennym. 3 minuty wystarczą zupełnie. Nawet cukier nie musi się do końca rozmieszać - jest wtedy lepsze. Potem wlać do formy (ja z reguły mam wysmarowaną tłuszczem i wysypaną bułką tartą i piec w temp. około 175 st. przez 50 minut. Po upieczeniu oblać polewą czekoladową...:)

Właśnie wyjęłam z piekarnika,polecam jest pyszna....:D

zweryfikowana
Posty: 1.217
Ostrzeżenia: 2/5

Cytat
Iducha
Pianka....

3 galaretki,najlepiej wiśniowe i z Gellwe
Puszka mleka skondensowanego niesłodzonego
Galaretki rozpuścić w 2 i 1/2 szkl.wody-przestudzić
Do przestudzonych galaretek wlewać powoli mleko cały czas miksować aż zrobi się taka piana,następnie do formy i do lodówki..Smacznego!

mleko nie gotowanie tak?

Cytat
devillek
Cytat
Iducha
Pianka....

3 galaretki,najlepiej wiśniowe i z Gellwe
Puszka mleka skondensowanego niesłodzonego
Galaretki rozpuścić w 2 i 1/2 szkl.wody-przestudzić
Do przestudzonych galaretek wlewać powoli mleko cały czas miksować aż zrobi się taka piana,następnie do formy i do lodówki..Smacznego!

mleko nie gotowanie tak?
Tak...

Cytat
izka26
ja mam przepis na pyszny deser

-chleb tostowy
-masło
-krem czekoladowy-nutella
-banan

rozgniatamy banana . bierzemy dwa kawałki chleba , smarujemy masłem i kremem czekoladowym.na to nakładamy banana.składamy chleb jak na tosty.na patelni rozgrzewamy masło.kładziemy tosty i podsmażamy.zeby sie zarumienily .pycha :)

Robiłam -pycha....:)

CAPPUCHINO NA ZIMNO

* 2 szklanki mleka w proszku
* 3 serki homogenizowane waniliowe
* 25 dag margaryny
* 1/2 szkl cukru
* 2-3 opakowania okrągłych biszkoptów
* 1 żółtko
* 3 galaretki pomarańczowe
* 2 łyżki żelatyny
* 2 łyżeczki kawy rozpuszczalnej

W 1/2 szkl gorącej wody rozpuścić galaretkę i ostudzić. Następnie nasączać biszkopty w tej galaretce i kłaść jeden obok drugiego na wysmarowanej tłuszczem formie.
Margarynę, cukier i żółtko utrzeć na pulchną masę, następnie dodawać powoli serki homogenizowane, mleko w proszku, rozpuszczoną w dwóch łyżkach wody i ostudzoną kawę, cały czas ucierając. Pod koniec dodać letnią żelatynę rozpuszczoną w 1/2 szkl wody. Wszystko dokładnie wymieszać i wylać na biszkopty. Gdy masa zgęstnieje, ponownie nasączyć biszkopty w galaretce i kłaść na masę jeden obok drugiego. Ciasto włożyć na 1/2h do lodówki.
Dwie galaretki przygotować wg przepisu na opakowaniu, a gdy zacznie tężeć, polać ciasto. Schłodzić. Najlepiej podawać następnego dnia.
Ciasto jest naprawdę wyśmienite i wygląda elegancko. Uwielbiam je :)

Hej,potrzebuje przepis na dobry sernik na zimno...
Może ktoś ma??



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-03-05 09:35 przez Iducha.

niezweryfikowana
Posty: 250
Ostrzeżenia: 1/5

Czytając te przepisy, będą zaraz po świątecznych ciastach znowu naszła mnie ochota na coś dobrego. Szukam przepisu na szarlotkę w amerykańskim stylu. Uwielbiam właśnie taką na ciepło z dodatkiem lodów waniliowych. Może znacie jakieś miejsca gdzie można taka dostać? mam niesamowitą ochotę na taki rodzaj ciasta.

Ja robiłam ostatnio takie ciacho cappuccino coś wspaniałego podam link do przepisu http://www.fixydopieczenia.pl/przepisy-droetkera/oId/2493135fda0d4f1ad85d2494689c1717

mam doskonały przepis na ciasto do naleśników http://nalesnikiprzepis.pl polecam

polecam stronę http://mojewypieki.blox.pl/html
wszystko co piekłam z tej strony było pyszne i udane

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

da sie uratowac przesolony sos?