Obecnie rozmawiamy o:

zakupy internetowe

15 minut temu

Budowa domu

20 minut temu

Projekt wnętrza

53 minut temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Hej,jeśli ktoś ma przepis na pyszne ciasto to zapraszam....:D

Rafaello
2 duże paczki (koniecznie!!!!!)Super Krakersów LAJKONIK
200 g wiórek kokosowych
1 opakowanie cukru waniliowego
1/2 l mleka
250 g masła roślinnego
3/4 szklanki cukru
2 żółtka
2 płaskie łyżki mąki pszennej
2 czubate łyżki budyniu kokosowego lub waniliowego

1. Żółtka utrzeć z cukrem waniliowym i 1/2 szklanki cukru. Dodać mąkę, budyń i 1/2 szklanki mleka. Wszystko razem zmiksować.
2. Pozostałe mleko zagotować z resztą cukru, dodać przygotowaną masę. Gotować do konsystencji budyniu. Wystudzić.
3. Zmiksować masło, stopniowo dodawać wystudzony budyń. Dodać 3/4 porcji wiórek kokosowych i wymieszać.
4. Następnie na dnie formy ułożyć krakersy, na nie wyłożyć 1/3 porcji masy, na to znów krakersy, następną porcję masy, znów krakersy i ostatnią warstwę tworzy masa. Wierch posypać resztą wiórek kokosowych i wstawić do lodówki na 3 godziny. :)
5. NIE MA PRAWA SIĘ NIE UDAĆ :) Trzeba tylko pamiętać, aby były to krakersy LAJKONIK, bo inne za bardzo wchłaniają wilgoć i placek robi się "papkowaty".

Smacznego....!!!

jutro zrobię ;d

Cytat
Idka19
jutro zrobię ;d

Koniecznie daj znać czy Ci smakowało...:)

Pianka....

3 galaretki,najlepiej wiśniowe i z Gellwe
Puszka mleka skondensowanego niesłodzonego
Galaretki rozpuścić w 2 i 1/2 szkl.wody-przestudzić
Do przestudzonych galaretek wlewać powoli mleko cały czas miksować aż zrobi się taka piana,następnie do formy i do lodówki..Smacznego!



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-02-20 16:47 przez Iducha.

Co jest dziewczyny?Nie macie przepisów na pyszne ciasta?

ja mam :)
bardzo słodkie ciasto, najlepiej smakuje po dniu,
nazwy nie znam ;p

ciasto:
4 szklanki mąki
1 margaryna Palma
1 masło
2 łyżki proszku do pieczenia
6 żółtek

beza:
1.5 szklanki cukru + cukier waniliowy - miksujemy aż będzie sztywna ;)

masa:
puszka mleka skondensowanego słodzonego w puszce - gotujemy przez 3 godziny, po lekkim ostygnięciu mieszamy z 1 kostką masła

Urobić ciasto i podzielić na 3 równe części. Na każdą z nich nałożyć warstwę bezy, posypać 10dkg płatków migdałów. Piec osobno- każdą około 20minut w 190st C.
Gdy wszystkie będą już gotowe składamy w całość, na najniższą i środkową warstwę wylewamy masę z mleka sk.



[nie wiem czy zrozumiale to napisałam. ;)]
Smacznego :-)

Cytat
Iducha
Pianka....

3 galaretki,najlepiej wiśniowe i z Gellwe
Puszka mleka skondensowanego niesłodzonego
Galaretki rozpuścić w 2\5 szkl.wody-przestudzić
Do przestudzonych galaretek wlewać powoli mleko cały czas miksować aż zrobi się taka piana,następnie do formy i do lodówki..Smacznego!

2/5 szklanki wody? to ile mniej niz polowe? Rozpuszcza sie w tym 3 galaretki? A moze 2 i 1/2 szkl?

Galaretki rozpuszczamy w 2 i 1/2 szkl.wody...
Już poprawiam w przepisie jeśli to takie niezrozumiałe....



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-02-20 16:46 przez Iducha.

Cytat
zolte
ja mam :)
bardzo słodkie ciasto, najlepiej smakuje po dniu,
nazwy nie znam ;p

ciasto:
4 szklanki mąki
1 margaryna Palma
1 masło
2 łyżki proszku do pieczenia
6 żółtek

beza:
1.5 szklanki cukru + cukier waniliowy - miksujemy aż będzie sztywna ;)

masa:
puszka mleka skondensowanego słodzonego w puszce - gotujemy przez 3 godziny, po lekkim ostygnięciu mieszamy z 1 kostką masła

Urobić ciasto i podzielić na 3 równe części. Na każdą z nich nałożyć warstwę bezy, posypać 10dkg płatków migdałów. Piec osobno- każdą około 20minut w 190st C.
Gdy wszystkie będą już gotowe składamy w całość, na najniższą i środkową warstwę wylewamy masę z mleka sk.



[nie wiem czy zrozumiale to napisałam. ;)]
Smacznego :-)

Hmmm...Szczerze ,to nie mogę się połapać o co tu chodzi...

Może to nie ciasto ale dam sprawdzony przepis na bułeczki słodkie z budyniem, takie jak w sklepie

Składniki:
Około 50 dkg mąki
3 dkg drożdzy
1/4l śmietanki
6 dkg cukru
5 dkg margaryny
3 żółtka
skórka cytrynowa
sól
tłuszcz do wysmarowania blachy lub papier do pieczenia
1/2 jajka do smarowania bułeczek
budyń waniliowy (najlepszy, ale jak ktoś woli inny to można inny)
mleko do budyniu
Przygotowanie
Mąkę przesiać do miski. Drożdze rozetrzeć w garnuszku z cukrem, dodać śmietankę, 25 dkg mąki, wymieszać, przykryć i postawić w ciepłym miejscu do wyrośnięcia. Zóltka osobno rozetrzeć z cukrem na pulchną masę. Stopić tłuszcz. Gdy ciasto 2-krotnie zwiększy swoją objętość, wlać do miski z mąką,dodać żółtka z cukrem, posolić, zarobić ciasto. Wyrabiać tak aby weszło jak najwięcej powietrza. Gdy ciasto jest gotowe, wlewać stopniowo tłuszcz, ciągle wyrabiając, dodać skórkę cytrynową. Po zakończeniu wyrabiania obrać miskę z ciasta, wyrównać, ciasto przykryć i odstawić do ciepłego miejsca. Gdy ciasto zwiększy swoją objętość (o100%), szeroką blachę posmarować tłuszczem, opruszyć mąką albo położyć papier. Formować małe, okrągłe bułeczki, układać na blaszce, zostawić w ciepłym miejscu aby wyrosły, gdy urosną posmarować rozmąconym jajkiem, zrobić łyżką wgłębienie, nałożyć budyń. Piec w dobrze rozgrzanym piekarniku na złoty kolor około 20-25 minut.
Nie martwcie się że ciasto się nie klei do rąk. Ono takie musi być, Dla upartych-zagniatajcie ciasto ręką, najlepiej wilgotną. Dla mniej cierpliwych-róbcie to łyżką.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-02-20 19:54 przez laura156.

Brzmi smacznie-dzięki....:-)

ja mam przepis na pyszny deser

-chleb tostowy
-masło
-krem czekoladowy-nutella
-banan

rozgniatamy banana . bierzemy dwa kawałki chleba , smarujemy masłem i kremem czekoladowym.na to nakładamy banana.składamy chleb jak na tosty.na patelni rozgrzewamy masło.kładziemy tosty i podsmażamy.zeby sie zarumienily .pycha :)

Cytat
Iducha
Cytat
Idka19
jutro zrobię ;d

Koniecznie daj znać czy Ci smakowało...:)
robiłam je juz kilkakrotnie :) jest przepyszne!!!!

polecam stronę z przepisami robiłam parę rzeczy i naprawdę wychodzą http://www.kwestiasmaku.com/!!!!!!!!! każdy coś znajdzie.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-02-21 10:14 przez mala11.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Przepis na szybkie ciastka i dobre;)