Obecnie rozmawiamy o:

hurtownia elektryczna

wczoraj o 22:38

szkoła nauki jazdy

wczoraj o 22:37

Angielski

wczoraj o 19:33

Otwarcie własnego biznesu

wczoraj o 18:57

transport i spedycja

wczoraj o 15:01

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Słodkie przekąski. Przepisy

06 paź 2010 - 17:07:31

Cytat
KlaUdiNka_16
Ostatnio robiłam kruche ciasteczka. Wyszły rewelacyjnie! Mhmm, aż by się jeszcze zjadło... ;)) A przepis nie trudny, szybki i mało kosztowny, znalazałam na opakowaniu proszku do pieczenia Delecta:
250g mąki
4 łyżki cukru
125g miękkiej margaryny
1 jajko
3 łyżki śmietany
1 łyżeczka proszku do pieczenia
Wszystkie składniki dokładnie wymieszać, potem zagniatać ciasto. Rozwałkować na placek o grubości 1cm. Potem wycinać ciasteczka, wyłożyć na natłuszczoną blachę i wstawić do nagrzanego piekarnika i piec przez ok. 20min w temp. 180C.

a jaka śmietana? napisz proszę ...bo chcę córci zrobić :) a jak złą dodam to zaś wszystko spieprzę ;P

Słodkie przekąski. Przepisy

06 paź 2010 - 17:08:20

zrobilyscie mi smaka;D

Słodkie przekąski. Przepisy

06 paź 2010 - 17:19:09

a macie przepisy na jakieś niskokaloryczne przekąski? ;>

Słodkie przekąski. Przepisy

06 paź 2010 - 17:33:20

Cytat
ewka-mac
Ciasteczka owsianezły/color]
1,5 kostki margaryny rozpuścić z 1 szklanką cukru, wodą i kakao. Dodać całą torebkę płatków owianych górskich i chwilę jeszcze trzymać na wolnym ogniu mieszając. Przestudzić lekko i formować kulki.
)

a później to trzeba do pieca czy co??
no i ile tej wody i kakao do tego?

zweryfikowana
Posty: 10.456
Ostrzeżenia: 1/5

Słodkie przekąski. Przepisy

06 paź 2010 - 17:38:01

niczego na szybko Wam nie podam tak z miejsca, ale od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie ten deser, muszę go ponownie zrobić, bo jest naprawdę nieziemski! http://twojemoje.blogspot.com/2009/06/jogurtowa-pianka-straciatella-z-musem.html tyle, że ja daję w to całą czekoladę - jak szaleć to szaleć :D

Słodkie przekąski. Przepisy

06 paź 2010 - 19:45:51

Cytat
poooziooomka
ja wczoraj robiłam kokosanki, bardzo szybko i smacznie :)
Składniki na 14 dużych kokosanek:
* 2 jajka
* 140 g cukru pudru
* 200 g wiórek kokosowych

Białka ubić na sztywno, na koniec ubijania dodać cukier, żółtka i dalej ubijać. Wsypać wiórki kokosowe i wymieszać. Na natłuszczoną blachę wykładać łyżką masę kokosową (można też np. lepić z niej kule lub wykładać gałkownicą do lodów). Piec około 15 minut (zależy od wielkości kokosanek ) w temperaturze 170ºC. Po ostudzeniu zdejmować z blachy.


zrobilam wlasnie ;d doooobre ;d

Słodkie przekąski. Przepisy

08 kwi 2011 - 21:09:01

Ciasteczka :)
Składniki:
3 jajka
1 szklanka cukru
1 szklanka mąki pszennej
cukier waniliowy

Sposób wykonania:

Jajka utrzeć z cukrem, dalej ucierając dodawać stopniowo mąkę pszenną, a na koniec dodać cukier waniliowy.

Ciasto kłaść łyżeczką na wysmarowaną tłuszczem formę. Piec około 10 minut w temperaturze 160-170 °C. Ciepłe ciasteczka delikatnie wyjmować z formy przy pomocy np. plastikowego noża.

Podane składniki wystarczą na około 70 ciasteczek.

Smacznego.

Słodkie przekąski. Przepisy

09 kwi 2011 - 20:57:56

Cytat
patt92
a macie przepisy na jakieś niskokaloryczne przekąski? ;>

można samemu zrobić sobie mieszankę musli: zwykłe płatki kukurydziane, orzechy, suszone plasterki owoców (np. crispy), dodajesz do jogurtu, posypujesz cynamonem i już :)

zweryfikowana
Posty: 877
Ostrzeżenia: 2/5

Słodkie przekąski. Przepisy

09 kwi 2011 - 21:34:39

Ja jestem za leniwa na pieczenie , smażenie itd, więc gdy dopada mnie ochota na coś słodkiego biorę serek wiejski, mieszam go z dżemem porzeczkowym, wsypuję jakieś otręby, płatki itp i mieszam. Pyycha ;D

Słodkie przekąski. Przepisy

09 kwi 2011 - 21:38:47

ja jak chce mi sie cos slodkiego robie polewe czekoladowa i jem ją łyżką xD
Łyżka kakao
Łyżka wody
ze 4 łyżki cukru
1/3 margaryny ;)
ale bardziej na oko sypie ;D

Słodkie przekąski. Przepisy

09 kwi 2011 - 22:01:03

A wiecie, co ja pamiętam? Przepisy z z książi kucharskiej kubusia puchatka, to było coś! Same wspaniałe rzeczy, uwielbiałam je robić z babcią :) Gdybym gdzieś znalazła teraz tę książkę, to bardzo bym się cieszyła.

A co do słodkości - ja zawsze robię babeczki. Proste, a można zrobić miliony kombinacji. Wczoraj miałam marchewkowo - cynamonowe :)

Słodkie przekąski. Przepisy

09 kwi 2011 - 22:05:04

Ja też się bardzo chętnie dowiem. :)

Słodkie przekąski. Przepisy

11 kwi 2011 - 18:57:00

3 Bit pycha mmm palce lizać :D

Składniki:


- 7 paczek herbatników ( ja użyłam tych większych petit beurre)

- puszka mleka skondensowanego- słodzonego ( lub gotowa masa kajmakowa ze sklepu)

- 2 budynie śmietankowe lub waniliowe

- 0,5 l mleka

- 2 śnieżki lub śmietan fix ( z dodatkiem śnieżki ma lepszy smak)

- 2/3 kostki dobrego masła

- 200 ml śmietanki 30% (dałam 300 ml)

- tabliczka mlecznej czekolady lub polewa czekoladowa mleczna



Wykonanie:

Mleko skondensowane gotować w puszce ok 2,5 godz. ( nie otwierając puszki ;) - powstanie z tego tzw.karmel- masa kajmakowa.
Jeżeli używamy gotowej masy kajmakowej to na chwilę przed otwarciem, zalecam zanurzyć puszke w ciepłej wodzie, to znacznie ułatwi wyłożenie masy na spód herbatnikowy.

Budynie ugotować w 0,5 l mleka, ostudzone połączyć z masłem ( mikserem lub poprzez ucieranie).

Smietankę ubić na sztywno ze śnieżkami.



Ułożenie:

- spód formy obłożyć herbatnikami

- karmel- masa kajmakowa

- herbatniki

- masa budyniowa

- herbatniki

- bita śmietana

- herbatniki

- roztopiona czekolada

Gotowy placek włożyć w chłodne miejsce na kilka godzin przed spożyciem.

Smacznego!



Moje uwagi:

Z podanej ilości składników wyszło mi ciacho na blaszce o wymiarach : 23 cm x 28 cm.

Na blaszce zmieściło się dokładnie 16 porcji ciacha.
Princessa raz zrobiłam to prawię pół blachy na raz zjadłam :D

Biszkopt:
6 jajek.
1 ½ szkl. mąki,
1 ¼ szkl. cukru,
2 łyżki oleju,
1 łyżka octu,
1 łyżeczka proszku do pieczenia.

Masa:
1l śmietany 30 %,
4 śmietan-fixy (usztywniaczy do śmietany odpowiednio do ilości śmietany),
2 łyżki cukru pudru,
tabliczka mlecznej czekolady,
3 batony Princessa XXL,
puszka brzoskwiń,

oraz galaretka brzoskwiniowa.

Białka ubić na sztywna pianę, dodać cukier i dalej ubijać, następnie dodać żółtka wymieszane z octem, dalej ubijając. Dodajemy przesianą mąkę z proszkiem do pieczenia, a na koniec olej. Biszkopt pieczemy 35-40 min, w temp. 190 stopni.
Upieczony i wystudzony biszkopt nasączyć sokiem z brzoskwiń. Śmietanę ubić z cukrem pudrem i usztywniaczem do śmietany. Do ubitej śmietany dodajemy startą czekoladę, pokrojone brzoskwinie i pokruszone batony Princessa. Wszystko wymieszać delikatnie i wyłożyć na biszkopt, zalać tężejącą galaretką.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-04-11 18:58 przez taax3.

Słodkie przekąski. Przepisy

03 maj 2011 - 17:53:10

Jestem fanką jogurtów z dodatkami, moja ulubiona przekąska na słodko to jogurt biszkoptowy, otręby, suszone plasterki jabłka, płatki śniadaniowe + starta gorzka czekolada na wierzchu :)

Słodkie przekąski. Przepisy

11 maj 2011 - 15:25:16

Ja co kilka dni robię muffinki, zajmują około 40 minut a wszystkim smakują.
Składniki na 12 sztuk:
-2 szklanki mąki
-2/3 szklanki cukru
-2 łyżeczki proszku do pieczenia
-szklanka mleka
-100 g roztopionego, przestudzonego masła
-1 jajko
Wszystko mieszamy w misce i możemy dodać dowolne składniki; orzechy, czekoladę, żurawinę, rodzynki. Co tylko chcemy. Ja zazwyczaj robię wersję z gorzką posiekaną czekoladę, orzechami włoskimi i wiórkami kokosowymi albo z suszoną żurawiną i migdałami.
Pieczemy 20-25 minut w 200 stopniach. Oczywiście używając blachy na muffiny i papilotek, albo samej blachy, czy jak tam kto woli.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

domowe ciasteczka