Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Słodkie przekąski. Przepisy

06 paź 2010 - 13:25:40

A może szarlotka z orzechami w karmelu?:D

Słodkie przekąski. Przepisy

06 paź 2010 - 13:26:28

Cytat
justynka_86_
polecam gotowe ciasto francuskie z biedronki koszt ok 2,90 i marmolade koszt ok 3 zł. piecze sie ok 10-12 minut, a jakie ciastka pyszne

czesto to robie do srodka mozna tez wsadzic nutelle :)

Słodkie przekąski. Przepisy

06 paź 2010 - 13:28:24

jej ja właśnie uznałam że muszę trochę schudnąc i nie jem słodyczy:( miło chociaż poczytac. najlepsze jest to że zamiast schudnąc to waga mi zwrosła:P nie wiem czemu :/ komentujcie http://forum.szafa.pl/36/2447437/pomocyposiada-ktos-taka.html

Słodkie przekąski. Przepisy

06 paź 2010 - 13:33:47

SZYBKIE RACUCHY BANANOWE. Mniam

-3 średnie banany
-2 jajka
-łyżeczka proszku do pieczenia
-mały cukier waniliowy
-3 łyżki gestej śmietany
-mąka (tyle by wyszło dosyć gęste ciasto)


Banany rozgnieść widelcem,jajka lekko ubić z cukrem waniliowym,wlać do bananów,dodać reszte składników- wymieszać.
Usmażyc racuchy,osączyc z nadmiaru tłuszczu.
Pyszne są same,ale można też posypać cukrem pudrem lub polać jogurtem lub sosem do deserów.

NALEŚNIKI Z NUTELLA I BANANEM:

CIASTO NALEŚNIKOWE:
* 2 szkl. mleka
* 1 szkl. wody
* 3 szkl. mąki
* 1/3 łyżeczki sody
* 3 jajka
* kapka alkoholu :-)
NUTELLA
3 banany
olej do smażenia
mmmm... po prostu niebo w gębie :-)


Wszystkie składniki na ciasto naleśnikowe roztrzepujemy robotem. Ciasto powinno mieć konsystencję lekko gęstej śmietany. .

Naleśniki smarować nutellą i kłaść na środku po kilka plasterków banana. Zwinąć tak aby nic nie wyciekało i smażyć na patelni na rozgrzanym oleju z obu stron.
MMMMMMMmmmmmmmmmmmmmmiodzio

Słodkie przekąski. Przepisy

06 paź 2010 - 13:38:07

ja znalazłam przepis na ciasto bez pieczenia ;] wystarcza biszkopty, cytryna, jajka i masło;] ale jestem w pracy i nie pamietam proporcji z checia wam napisze jak wróce do domu, tak samo jak placuszki z jogurtami tymi co maja tez drażetki ;] a i jeszcze prosty przepis na słodkie kuleczki:

biszkopty kruszymy do miski, robimy gotowy krem z paczki do ciast i wrzucamy do biszkoptów, mieszamy zeby masa sie zrobila, formujemy kulki i obtoczyc je mozna w czym sie chce;]

Słodkie przekąski. Przepisy

06 paź 2010 - 13:38:56

Ja mam kilka fajnych przepisów (Proste i szybkie a niebo w gębie;p)

1. Deser
750g truskawek (posiekanych)
3 łyżeczki cukru
3 łyżeczki soku z granatów lub octu balsamicznego
750ml śmietany kremówki
kilka dużych bez

Owoce lekko rozgnieć aby puściły sok, posyp cukrem i pokrop octem.
Ubij śmietanę, dodaj pokruszone bezy i ⅔ truskawek. Wymieszaj. Nałóż porcje do kieliszków. Ozdób pozostałymi truskawkami.

2. Rogaliki z czekoladą
1 opakowanie (ok. 370g) gotowego cista francuskiego
1 tabliczka czekolady (ok. 100g)
1 ubite jajko

Ustaw piekarnika na ok. 220°C

Rozwiń ciasto i pokrój je w 6 kwadratów. Każdy kwadrat przekrój na 2 trójkąty.

Czekoladę połam na małe kawałki (ok. 1 cm) i umieść na środku każdego trójkącika. Delikatnie zawiń ciasto (od dołu do czubka trójkąta). Delikatnie sklej boki palcami i wygnij na wzór litery C.

Umieść rogale w formie do pieczenia i posmaruj jajkiem. Piecz 15 min, aż będą puszyste i nabiorą złotego koloru.

3. Czekolada na gorąco
2 kubki mleka
ok. 100g ciemnej czekolady, lub półsłodkiej (według uznania)
1 laska cynamonu
2 łyżeczki miodu
1 łyżeczka brązowego cukru
1 łyżeczka ekstraktu z wanilii
2 łyżki stołowe ciemnego rumu

Wlej mleko do garnka, dodaj połamaną czekoladę, laskę cynamonu, miód, cukier i podgrzewaj powoli aż czekolada się rozpuści.

Dodaj wanilię i mieszając dodaj łyżkę rumu (spróbuj czy chcesz więcej).


4. Czekoladowe ciasteczka (robiłam je wczoraj na Milky Way - wyszły pyszne ale proponuje Mars lub Lion)

4 czekoladowe batony (najlepiej Mars albo Milky Way)
55g niesolonego masła
2 1/2 szklanki słodzonych płatków śniadaniowych (najlepiej Cornflakes)

Potrzebny sprzęt: papierowe foremki na babeczki

Połam batony i wrzuć do garnka. Dodaj masło i rozpuść na małym ogniu, ciągle mieszając. Kiedy wszystko się stopi, zanurz płatki w czekoladowej miksturze i mieszaj gumową łopatką, aż wszystkie się nią pokryją.

Wpełnij foremki i wstaw do lodówki na min. 1 godz.

5. Mus Czekoladowyzły/b]

50g masła miękkiego
150gr pianek malych
250gramów posiekanej czekolady gorzkiej
4 łyżki wrzącej wody z czajnik
Załączyć gaz. Mieszać do rozpuszczenia się i połaczenia wszystkich składnikow.
Odstawić na chwile.
Ubić 280ml śmietany z lyżeczką cukru waniliowego.
Wlać mus do śmietany ubitej.
Wymieszać.

Słodkie przekąski. Przepisy

06 paź 2010 - 13:42:52

Ciasteczka owsianezły/color]
1,5 kostki margaryny rozpuścić z 1 szklanką cukru, wodą i kakao. Dodać całą torebkę płatków owianych górskich i chwilę jeszcze trzymać na wolnym ogniu mieszając. Przestudzić lekko i formować kulki.
Blok czekoladowyzły/color]
1,5 kostki margaryny rozpuścić z 1 szklanką cukru, 3/4 szklanki wody i kakao. Gdy wszystko dobrze się rozpuści odstawić do ostygnięcia. Dodać mleko w proszku, połamane herbatniki, orzechy, rodzynki itp. Wymieszać i wyłożyć do formy wyłożonej folią spożywczą. Do lodówki
SMACZNEGO :)

Słodkie przekąski. Przepisy

06 paź 2010 - 13:43:43

CHATKA PUCHATKA :D MNIAM :D

Składniki
1kg białego sera
20dkg cukru pudru
3-4 żółtka
cukier waniliowy
2-3 łyżki kakao
1 kostka masła
5paczek herbatników

PROSTY PRRZEPIS BEZ PIECZENIA!!!
Utrzeć cukier,masło,dodać żółtka i cukier waniliowy,dodać zmielony ser,wymieszać.Rozdzielić na dwie części
,do jednej dodać kakao.


Układanie chatki:kładziemy sreberko(folię aluminiową),na nią trzy rzędy herbatników w następujący sposób:
###
###
###
###
każdy # to herbatnik :),w zależnośći od tego jak długą chcemy chatkę może to być dłuuuugie,ale zawsze 3 herbatniki koło siebie.
Ułożone herbatniki smarujemy jasną częścią sera,i na każdy herbetnik kładziemy następny.Powstaje pas z serem w środku.
Z kolei bierzemy ciemny ser i kładziemy grubą jego warstwę na środkowy rząd herbetników.Teraz będzie potrzebna jedna osoba do pomocy.
Podnosimy folię po bokach unosząc do góry 2 boczne rzędy herbatników,aż ich krańce zetkną się u góry.Powstaje coś na wzór podłużnego trójkąta.Pozostawic w chłodnym miejscu aż zastygnie.
Pycha!!!!



Słodkie przekąski. Przepisy

06 paź 2010 - 13:48:52

gofry moj chłopak uwielbiaaa :)

2 szklanki maki
2 szklanki mleka
2 łyzeczki cukru pudru
szczytpa soli
6 łyzek oleju
2 łyzeczki proszku do pieczenia
2 jajka ( BIAŁKA UBIC OSOBNO ) -reszte do jednego garnka wymieszać dodac ubite białka łyzka delikatnie wymieszać
rozgrzać gofrownice wysmarowac olejem - zeby sie nie przyklejały i wlać ciasto :)) do tego bita smietana, owoce, dzem co kto lubi :)))

Słodkie przekąski. Przepisy

06 paź 2010 - 13:51:38

ciekawe przepisy :)

Słodkie przekąski. Przepisy

06 paź 2010 - 14:12:05

Cytat
ewka-mac
Ciasteczka owsianezły/color]
1,5 kostki margaryny rozpuścić z 1 szklanką cukru, wodą i kakao. Dodać całą torebkę płatków owianych górskich i chwilę jeszcze trzymać na wolnym ogniu mieszając. Przestudzić lekko i formować kulki.
Blok czekoladowyzły/color]
1,5 kostki margaryny rozpuścić z 1 szklanką cukru, 3/4 szklanki wody i kakao. Gdy wszystko dobrze się rozpuści odstawić do ostygnięcia. Dodać mleko w proszku, połamane herbatniki, orzechy, rodzynki itp. Wymieszać i wyłożyć do formy wyłożonej folią spożywczą. Do lodówki
SMACZNEGO :)

no własnie mnie interesują przepisy na domową " czekolade" ??? z mlekiem w proszku , z dzieciństwa mi smak chodzi po głowie, ale nigdy nie robiłam ...ma ktoś jakies przepisy ???

Słodkie przekąski. Przepisy

06 paź 2010 - 14:19:07

Cytat
Raisaa
Cytat
ewka-mac
Ciasteczka owsianezły/color]
1,5 kostki margaryny rozpuścić z 1 szklanką cukru, wodą i kakao. Dodać całą torebkę płatków owianych górskich i chwilę jeszcze trzymać na wolnym ogniu mieszając. Przestudzić lekko i formować kulki.
Blok czekoladowyzły/color]
1,5 kostki margaryny rozpuścić z 1 szklanką cukru, 3/4 szklanki wody i kakao. Gdy wszystko dobrze się rozpuści odstawić do ostygnięcia. Dodać mleko w proszku, połamane herbatniki, orzechy, rodzynki itp. Wymieszać i wyłożyć do formy wyłożonej folią spożywczą. Do lodówki
SMACZNEGO :)

no własnie mnie interesują przepisy na domową " czekolade" ??? z mlekiem w proszku , z dzieciństwa mi smak chodzi po głowie, ale nigdy nie robiłam ...ma ktoś jakies przepisy ???

ja mam w domu taki przepis ale na internecie jest baardzo dużo :) poszukaj pod czekolada domowa - ten smak z dzieciństwa ja dodaje do ncih ryż preparowany albo ciasteczka "be be" a na góre ozdabiam m&msami :)

Słodkie przekąski. Przepisy

06 paź 2010 - 14:19:09

widzę ze juz nawet nie mozna się tylko uśmiechnąć na forum bo moderatorka przejęła się swoim stanowiskiem xDD
ja polecam banany z wiórkami kokosowymi ;]oblepić banana i na patelnię albo zrobić wąską szpare w bananie upchnąć czekolade i do mikro ^.* mleko skondensowane (słodzone) ugotować-lepsza masa kajmakowa jest gorąca albo chociaż ciepła i wypełnic nią babeczki kruche;] w to wcisnąć orzechy i czekoladę ;] baaaja! albo takie babeczki-te gotowe w kartonie co sie kupuje takie puste;p- napełnic kremem do tortów albo smietaną bitą i owoce;] a może bezy z bitą kremówką posypane mandarynkami albo blok czekoladowy? ale ja jestem głodna!:D
odnośnie bloku czekoladowego to polecam dać mniej masła, najlepiej 3/4 kostki bo nie jest wtedy takie tłuste i zamiast wody mleko ;]



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-10-06 14:23 przez _doniek_.

Słodkie przekąski. Przepisy

06 paź 2010 - 14:20:03

chatka puchatka jest cudowna :))
chcecie przepis na domowe krówki?! piecze sie je jak ciasto a potem kroi :) sa takie cudowneeeee mmmmmmmmm

Słodkie przekąski. Przepisy

06 paź 2010 - 14:23:34

ja robiłam już kilka razy pyszne i szybkie babeczki - przepis znalazłam na spryciarzach :)

kulinaria.spryciarze.pl /zobacz/ jak-zrobic-babeczki-z-czekolada

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

dobre pierogi