Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Cło Aliexpress

25 sty 2016 - 13:32:41

Dziewczyny jak jest z cłem na aliexpressie? Chciałabym zacząć tam kupować ale nie bardzo się w tym odnajduje a widzę że sporo z was robi tam regularnie zakupy :)
Z góry dzięki za wszystkie rady ;)

Cło Aliexpress

03 maj 2016 - 10:19:37

rozmawiałam z dziewczyną która dla mnie kiedyś robiła zakupy na alie ( zanim weszły przelewy 24) i powiedziała tak że do ceny 150 zł nie powinni mi doliczać cła ani przyczepić się do niczego. oczywiście zawsze paczki przechodzą przez kontrolę, raz je puszczają raz mam pieczątkę sprawdzone. sprzedawcy zazwyczaj opisują paczki jako gift i podają cenę na paczce ( czasem cena jest niższa niż ta którą zapłaciłam). jeśli jednak celnicy się przyczepią to dostaniesz pismo na swój adres, będzie tam opisane o jaką rzecz chodzi , skąd przyszła i jakie są ich zarzuty. możesz się do rzeczy przyznać - wysyłasz wtedy skan strony z widoczną cena za ile to kupiłaś, potwierdzenie przelewu z cena i swoje wyjaśnienia. lub powiedzieć że nie jest to paczka do ciebie -- wtedy paczka przepada i tyle. czasem po pokazaniu skan nie doliczają cła i puszczają paczkę dalej do ciebie a czasem jednak doliczają. według mnie ceny cła i tak nie są straszne. na wątku na fb gdzie jestem chłopak wstawiła zdjęcia telefonu. kupił go za 500 zł a cło go wyniosło 120. napisał że i tak było warto.

niezweryfikowana
Posty: 81
Ostrzeżenia: 1/5

Cło Aliexpress

25 sie 2016 - 14:52:45

nic mi nigdy nie naliczyli, ale nie zamawiałam nic powyżej 80 zł.

Cło Aliexpress

13 mar 2017 - 10:52:04

To już indywidualna kwestia.W przypadku zakupów o niedużej wartości, do 22 euro, przesyłki pochodzące z Chin są zwolnione z VAT. Natomiast jeżeli sprzedający na deklaracji celnej zaznaczy okienko z napisem „Gift” – wartość przesyłki zwolnionej z podatku VAT wzrasta do 45 euro.Osoby, które zamówiły towar droższy, mogą otrzymać zawiadomienie z urzędu celnego o konieczności opłacenia podatku VAT.

Cło Aliexpress

09 maj 2017 - 09:53:15

zamawiam na aliexpress od ponad roku. Najczęściej tanie rzeczy: naklejki na paznokcie, naklejki na ścianę, różne gadżety, biżuterię, dekoracje do mieszkania. Nigdy jeszcze nie naliczyli mi cła ani nie zatrzymali paczki

niezweryfikowana
Posty: 5
Ostrzeżenia: 1/5

Cło Aliexpress

01 lip 2017 - 06:21:53

To zawsze jest trudne .
Te przepisy nic ludziom nie pomagają.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 4.337

Cło Aliexpress

01 lip 2017 - 08:46:44

Ja nigdy nic nie dostałam nawet jezeli paczka była zatrzymana przez urzad celny Warszawa i pózniej Zabrze

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

nie mogę założyć konta