Obecnie rozmawiamy o:

Klimatyzacja w bloku

gorący temat

Meble

58 minut temu

Jakie ogrzewanie domu

dzisiaj o 10:28

zawyzona cena za ogrzewanie

dzisiaj o 10:26

dieta przy cukrzycy

wczoraj o 19:27

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Aliexpress, jak płacić?

23 lip 2014 - 11:02:16

Moje drogie, chcę kupić koszulkę na aliexpress, wiem że można sobie wyrobić kartę walutową aby zakupy w innej walucie były jak najbardziej opłacalne. Niestety mi się to raczej nie opłaci, bo nie będę robiła tam zakupów regularnie a za taką kartę płaci się bodajże 25zl za wyrobienie. Czy ktoraś z Was ma konto w mbanku i może mi powiedzieć czy korzystniej jest zapłacić w euro czy w dolarach? I ile do kwoty dajmy na to 10 euro doliczy jeszcze bank?

Aliexpress, jak płacić?

23 lip 2014 - 14:23:28

Ja mam konto w BZWBK i płacę normalnie moją kartą kredytową.
Za przewalutowanie płacę 2,8% kwoty jaką przelewam.
Więc np. po kursie 3,06 zł za 1 dolara za bluzkę wartą 10 dolarów płacę 30,60 zł + prowizja od przewalutowania 0.86 zł czyli razem 31,46 zł.

Tak to wygląda u mnie, a jeśli chcesz wiedzieć ile wynosi prowizja w mbanku bądź czy w ogóle istnieje dzwoń pod infolinię :)

Aliexpress, jak płacić?

23 lip 2014 - 14:32:09

just_girl22 z tego co mi przysłali to BZWBK wprowadziło oplatę za przewalutowanie, nie pamętam ile wynosi ale na pewno się już nie opłaca płacić tą kartą w innej walucie niż złotówki.
No chyba że masz jakąś inną ofertę niż ja, ja mam < 30 ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-07-23 14:32 przez incognito85.

Aliexpress, jak płacić?

09 paź 2014 - 23:41:25

25 zł jest opłata za kartę internetową w Mbanku. ale nie musisz tej karty brać. Sa już znane inne metody , tańsze i bez opłat. Obecnie najlepiej jest załozyć darmowe konto w byłym aliorsync i połączyć go z najtańszym kantorem. Zyskujesz ok 20 groszy na dolarze. tu masz szczegółowy opis jak to zrobic. http://telchina.pl/jak-placic-na-aliexpress-t2154.html Wybieramy sposób nr 2. Jest tak samo bezpieczny jak karta internetowa. Nie płać tylko z konta głownego, bo to mało bezpieczne.

niezweryfikowana
Posty: 25
Ostrzeżenia: 4/5

Aliexpress, jak płacić?

07 lip 2015 - 18:36:16

Wcześniej była możliwość płacenia przez PayPal ale w lutym tego roku się z tego wycofali i płatności nie są już takie łatwe. Dlatego też wiele osób rezygnuje z zakupów i woli robić je przez http://***/ . Według mnie to duże ułatwienie.

Aliexpress, jak płacić?

30 wrz 2015 - 09:32:36

Od lipca wprowadzono możliwość płatności przez przelewy24, więc zakupy są jeszcze łatwiejsze ;)

Aliexpress, jak płacić?

14 paź 2015 - 11:21:05

Też płacę przez przlewy24 :)

Widać od razu ile zabierze z konta:


Po kliknięciu w Pay Now wyświetlasię lista kanałów płatności :)
Wybieramy swój bank, płacimy i gotowe ;)


Aliexpress, jak płacić?

14 gru 2015 - 10:52:00

Ja płacę przez przelewy24, a wcześniej płaciłam kartą też. Płacenie tam jest bardzo proste, tak samo jak za zakupy w Polsce i nie ma problemów z żadnych bankiem podczas płacenia.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

rzeczy z Aliexpress