Obecnie rozmawiamy o:

prawidłowa waga

gorący temat

dieta przy cukrzycy

dzisiaj o 19:27

motywacja na diecie

dzisiaj o 18:53

dieta i trening

dzisiaj o 13:41

motywacja na diecie

dzisiaj o 13:10

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

ALIEXPRESS - zbiorowe zamówienia

16 sie 2015 - 13:50:30

Cytat
Pira
Cytat
em_ka90
po co zbiorowe zamówienia, jak każda może sobie zamówić bez problemu sama i nie ponosić dodatkowych kosztów na przesyłki od zamawiającej?

Dokładnie... dodatkowo jeszcze jak wysyłka wyniesie zbyt wiele dojdzie VAT i opłata celna. + wiadomo koszty za zrobienie przelewu też są. Mi pobrało ok 30zł. ale wiadomo zależy to od kwoty.

A w jakim banku masz konto? I płacisz przelewem? Przecież tam jest płatność kartą (od niedawna jest chyba opcja płacenia przez jakieś przelewy24 ale nie interesuję się tym więc mogę być nie w temacie) :) Ja już chyba około 2 lata tam kupuję i nigdy mi żadnej prowizji nie pobrało, jedynie dolara mi liczą po kursie kilka groszy wyższym niż jest. A cła i vatu też nigdy nie płaciłam chociaż paczek przyszło mi już bardzo dużo.

ALIEXPRESS - zbiorowe zamówienia

17 sie 2015 - 13:36:37

@em_ka90 przecież wyraźnie napisałam w pierwszym poście, że:
"Niektóre z Was chciałyby coś zamówić, ale nie wiedzą jak/boją się lub z jakiegoś innego powodu samodzielnie nie zrobią zamówienia."

Nikt nikogo nie zmusza, by robić zamówienie grupowe :) Jeśli ktoś chce - zapraszam - jeśli nie, to nie i kropka :)

Cena jaką podałam w pierwszym poście za naszyjnik, jest taka jak cena na Aliexpress, tyle, że zaokrąglona. Nie widzę tutaj żadnego oszustwa (dolar może kosztować nieco mniej lub więcej) dodatkowo podałam koszt przesyłki, bo chyba logiczne, że będę musiała przesłać rzecz do zamawiającej :)

@Pira nigdy nie pobrało mi żadnej prowizji. Pobiera z konta tyle ile aktualnie stoi $, chyba, że Twój bank pobiera jakieś dodatkowe opłaty?

Cło i VAT
Tutaj filmik, który wyjaśnia co i jak:



Myślę, że wątpliwości zostały rozwiane. :)

PS
Cytujcie z głową, bo nie da się tego czytać...

PS2
Jeśli ktoś chce zamówić samodzielnie, to tu na forum jest już wątek opisujący składanie zamówienia krok po kroku:
http://forum.szafa.pl/8/8065818/aliexpress-zamowienie-krok-po-kroku.html - na pewno się przyda.

PS3
NIE DAJCIE SIĘ NABRAĆ na zamówienia z USA... Założę się, że ponad 95% tych wszystkich ofert, gdzie czas oczekiwania wynosi 15-30 dni to zamówienia z CHIN Z ALIEXPRESS :) Także zanim coś zamówicie, porównajcie ceny i nie przepłacajcie :)

:*

ALIEXPRESS - zbiorowe zamówienia

17 sie 2015 - 13:48:11

tu nie chodzi o zmuszanie. tylko zamawianie za kogoś a ktoś czesto drugie tyle by miał zapłacić za przesyłkę. jak chcesz pomagać to lepiej by było napisać całą instrukcję JAK tam zamówić, a nie zamawiac za kogoś, bo to nie opłacalne dla tej osoby chyba że wszystko będziesz zamawiać osobno na adresy tych osób, a nie do siebie a później rozsyłać dalej.

ALIEXPRESS - zbiorowe zamówienia

17 sie 2015 - 14:13:49

ten naszyjnik mozna znalesc za okolo 3 zl na ali i ebay pozdrawiam Tez nie place żadnych dodatkowych opłat w banku przeliczają tylko kurs dolara .

Cytat
pati
ten naszyjnik mozna znalesc za okolo 3 zl na ali i ebay Tez nie place żadnych dodatkowych opłat w banku przeliczają tylko kurs dolara .
pozdrawiam



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-08-17 14:14 przez pati.

ALIEXPRESS - zbiorowe zamówienia

17 sie 2015 - 14:22:05

To indywidualna decyzja każdej z osób :)
Nie będę się powtarzać, przeczytaj proszę zacytowany przeze mnie fragment mojego pierwszego posta czyta

Zamawiając w zaproponowany przeze mnie sposób, w przypadku problemu (np. towar niezgodny z opisem, brak części zamówienia, itp.) mogę od razu zgłosić spór, a jeśli wyślę bezpośrednio do kupującej, jak sobie to wyobrażasz? Osoba, która nigdy nie zamówiła nic na Ali będzie samodzielnie dochodzić swoich praw? Nie sądzę. A zabawa w głuchy telefon wydaje mi się średnim pomysłem (kupująca pisze do mnie, odsyła towar, tworzą się dodatkowe koszty, strata czasu i nerwów).

Wiadomo, że jeśli zamówienie nie jest zgodne z opisem, albo nie dotarło, to kupująca powinna odesłać mi towar, a ja powinnam oddać jej pieniądze. Po co więc się narażać na dodatkowe koszty? Lepiej wszystko sprawdzić w jednym miejscu i wysłać jak należy, a jeśli coś jest nie tak - od razu zwrócić pieniądze i zgłosić spór na Ali.

Ja np. wolałabym zapłacić 5 zł za wysyłkę poleconą z Polski i mieć pewność, że wszystko będzie OK.

PS
Link do poradnika (Aliexpress - zamówienie krok po kroku) podałam we wcześniejszym poście :) Zatem jeśli ktoś jeszcze nie zamawiał samodzielnie - można skorzystać ;) W razie problemów, można pisać do mnie - pomogę ;)

ALIEXPRESS - zbiorowe zamówienia

17 sie 2015 - 20:01:22

Cytat
Magdamic
Cytat
Pira
Cytat
em_ka90
po co zbiorowe zamówienia, jak każda może sobie zamówić bez problemu sama i nie ponosić dodatkowych kosztów na przesyłki od zamawiającej?

Dokładnie... dodatkowo jeszcze jak wysyłka wyniesie zbyt wiele dojdzie VAT i opłata celna. + wiadomo koszty za zrobienie przelewu też są. Mi pobrało ok 30zł. ale wiadomo zależy to od kwoty.

A w jakim banku masz konto? I płacisz przelewem? Przecież tam jest płatność kartą (od niedawna jest chyba opcja płacenia przez jakieś przelewy24 ale nie interesuję się tym więc mogę być nie w temacie) :) Ja już chyba około 2 lata tam kupuję i nigdy mi żadnej prowizji nie pobrało, jedynie dolara mi liczą po kursie kilka groszy wyższym niż jest. A cła i vatu też nigdy nie płaciłam chociaż paczek przyszło mi już bardzo dużo.

Ja płaciłam kartą przez internet i wcześniej dzwoniłam do mbanku- bo tam mam konto. Bank pobiera opłatę prowizję za przewalutowanie. I jest to dla mnie logiczne. W moim przypadku było to 3% co wyniosło jakieś 30zł. Ale mi i tak się to opłacało.

A jeżeli chodzi o cło i vat i osoby piszą "a ja zamówiłam za więcej i nic mi nie pobrało" Może tak być że nigdy Ci nie naliczą- masz szczęście. Ale osoba zamówi 1szy raz i zostanie jej to naliczone. Wszystko zależy od celnika. Poczytajcie sobie trochę o różnych przypadkach w internecie. Dlatego ja wolałam kupić u 3 sprzedawców za niewielką kwotę niż u 1 i mieć naliczony vat i cło.

pozdrawiam

ALIEXPRESS - zbiorowe zamówienia

17 sie 2015 - 20:17:32

taki naszyjnik, któraś z dziewczyn tu na szafie sprzedaje
teraz nie mogę znalesc, ale widziałam po 6 zł i 8 zł aukcje :)
więc po co tyle czekać jak można za tyle od ręki kupić tu na szafie :)

zweryfikowana
Posty: 448
Ostrzeżenia: 1/5

ALIEXPRESS - zbiorowe zamówienia

17 sie 2015 - 20:20:50

Witam, czy ktoś mógłby mi zamówić tą bluzeczkę z kolorze białym rozmiar M ? Oczywiście przeleję z góry pieniązki na konto... Bardzo pilnee :)

http://www.aliexpress.com/item/2015-Chiffon-Vest-Women-Blouses-Sleeveless-Tops-Femininas-Fashion-Women-Casual-Blouse-Camisa-Roupeas-Blusa-Lady/32304641448.html

ALIEXPRESS - zbiorowe zamówienia

18 sie 2015 - 06:44:22

@lolla1993 Mogę Ci zamówić. Jeśli będziesz zdecydowana kupie bluzkę i podeślę Ci screen z kwotą, jaką zapłaciłam. Jak coś pisz na priv :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Aliexpress buty