Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Od kilku lat wkręciły nam się gry planszowe, lubimy sobie pograć ze znajomymi itp.
Macie jakieś fajne, godne polecenia gry dla dorosłych? tzn. nie muszą to być gry typowo dla dorosłych, mogą być takie dla całej rodziny. Na każdej imprezie gry robią furorę, zwłaszcza palce w pralce i dobble ;)

Na ten moment najczęściej gramy w:

- Osadników z Catanu
- Dobble
- Kolejka
- kalambury obrazkowe
- palce w pralce

Polecacie jakieś gry? zarówno dla dwojga jak i na imprezę. Mam na oku kilka w empiku ale ceny powalają- około 250 zł

Party Time, świetna gra :)

osadnicy z catanu i kolejka mistrz! :D
głownie na stancji gramy w te dwie gry, czasami kiedy jestem u siostrzenicy to w dobble i gra też warta polecenia, dla dzieci jak i dla dorosłych ;)
jeśli lubisz osadników to jest kilka wersji tej gry, może też Ci się spodoba :)

zapomniałam jeszcze o Dixitt- super psychologiczna gra :D

Na imprezy świetne jest TABU:) Zabawne gdy gra się z dobrze znanymi osobami i ma wspólne wspomnienia, trudne gdy przyjdzie nam być w parze z nieznajomym. Polecam:)

My gramy namiętnie w Sabotażystę ;))

Gierki małżeńskie! Aktualnie w to gramy, polecam. :D
Podzielone są na 4 części. Można grać tylko z partnerem lub ze znajomymi w maksymalnie 4 parach. :)

Polecam również na przykład Taboo. :)

Dixit i Mały książę!!!

a my czasami mamy fazy na stare proste gry typu chińczyk, eurobiznes, bierki :)

niezweryfikowana
Posty: 150
Ostrzeżenia: 5/5

Cytat
omacek
a my czasami mamy fazy na stare proste gry typu chińczyk, eurobiznes, bierki :)

Jeśli lubisz proste gry to spróbuj czegoś nowego np. dobble zobaczysz że się zdziwisz jak fajne teraz gry są dostępne:)

@Ala233 mamy dobble, sprawdzają się zaróewno do gry z dzieciakami jak i na imprezach :)

niezweryfikowana
Posty: 80
Ostrzeżenia: 7/5

Ja też uwielbiam grać z dziećmi w dobble. Czasami nawet gdy przychodzą znajomi a maluchy już śpią gramy w tę grę :)

zweryfikowana
Administrator
Posty: 23

Z gier imprezowych polecam Maskaradę i Vudu, Maskarada jest co prawda droga, ale można ją zastąpić klasycznym pakietem kart (typu as, król, jopek itp). Do bardziej gabarytowych planszówek na pewno Szeryf z Nottingam (dla fanów blefowania), Carcassone, ja osobiście bardzo sobie cenię Osadnicy: narodziny Imperium, ale tutaj partia wymaga już sporo czasu. Jest jeszcze na rynku mała, tania i bardzo fajna gra List Miłosny (ostatnio kupiłem za 20zł).



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-07-15 11:34 przez i3ackero.

5 sekund,gra dla całej rodziny;)

U mnie w domu planszówki przeżywają drugą młodość:). Ostatnio najczęściej gramy w Magic the Gathering - Arena of the Planeswalkers. Gra w świecie fantasy, nawet z 10 latkiem można w nią grać.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Film "Już za Tobą tęsknię" - premiera filmowa # Bilety dla Was