Obecnie rozmawiamy o:

skuteczna dieta

gorący temat

dieta przy cukrzycy

dzisiaj o 19:27

motywacja na diecie

dzisiaj o 18:53

dieta i trening

dzisiaj o 13:41

motywacja na diecie

dzisiaj o 13:10

prawidłowa waga

dzisiaj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

film dający do myslenia :)

11 maj 2015 - 13:56:53

Niebo istnieje naprawdę

film dający do myslenia :)

11 maj 2015 - 16:36:46

Cytat
Dexa
Cytat
matylda0000
polecam "Krąg" Panahiego o kobietach w Iranie. naprawdę mocna i wstrząsająca rzecz.

Tak "Krag" niesamowity film, ale ja już na jednym z przedpremierowych pokazów widziałam jego najnowszy "Taxi - Teheran". Reżyser mistrzowsko radzi sobie z materia filmowa jak i z ograniczeniami w kwestii wolności i słowa, i osobistej. No i ponownie "przemycił" film na zachód.

aż tak nie znam jego twórczości ;) wiem na pewno, że ma zakaz filmowania - i tym filmem po raz kolejny zagrał wladzy na nosie. az mi się dziś ciśnie analogia, że zażartował z władzy iranskiej jak wyborcy z naszej wczoraj :D oczywiście nie porówbując systemów;) Dexa - warto przejsc sie do kina?

film dający do myslenia :)

14 maj 2015 - 12:26:41

Oczywiście że warto, bo to film nietuzinkowy, mądry, to kino artystyczne, ale nie z tych "wydumanych" tylko bardzo ludzkie, bliskie każdemu wrażliwemu, czy ceniącemu wolność człowiekowi, no i urocza, "kradnąca film" reżyserowi - jego siostrzenica.

film dający do myslenia :)

14 maj 2015 - 13:10:13

Cytat
Dexa
Oczywiście że warto, bo to film nietuzinkowy, mądry, to kino artystyczne, ale nie z tych "wydumanych" tylko bardzo ludzkie, bliskie każdemu wrażliwemu, czy ceniącemu wolność człowiekowi, no i urocza, "kradnąca film" reżyserowi - jego siostrzenica.
Zainteresowałyście mnie, Taxi wchodzi do kin z mad maxem jakoś - dla mnie dużo ciekawsze, niz odgrzewany kotlecik s-f.

film dający do myslenia :)

15 maj 2015 - 13:12:37

Cytat
CHeesse
Cytat
Dexa
Oczywiście że warto, bo to film nietuzinkowy, mądry, to kino artystyczne, ale nie z tych "wydumanych" tylko bardzo ludzkie, bliskie każdemu wrażliwemu, czy ceniącemu wolność człowiekowi, no i urocza, "kradnąca film" reżyserowi - jego siostrzenica.
Zainteresowałyście mnie, Taxi wchodzi do kin z mad maxem jakoś - dla mnie dużo ciekawsze, niz odgrzewany kotlecik s-f.

oj no i ja niebardzo za "mad maxem" przepadam... a ta siostrzenica odbierała nagrode w Berlinie za wujka, o ile się nie mylę?

film dający do myslenia :)

28 maj 2015 - 08:40:52

Tak dziewczynka w czasie odbieranie nagrody popłakała się. Sceny z siostrzenicą są genialne, bardzo zabawne a jednocześnie pokazujące jak okropna jest cenzura w Iranie.

niezweryfikowana
Posty: 25
Ostrzeżenia: 1/5

film dający do myslenia :)

06 cze 2015 - 20:29:21

Zobaczcie sobie "Efekt motyla" na pewno zrobi na Was wrażenie. Mnie bardzo poruszył i nie wyleciał z głowy przez długi czas. Można zdobyć w dobrej jakości na filefox.pl.

film dający do myslenia :)

21 lip 2015 - 11:55:33

Efektmotyla tak - bardzo. Jeszcze z nowszych Gwiazd naszych wina, 360 połączeni.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Polska premiera bollywoodzkiego filmu Piku