Obecnie rozmawiamy o:

polecany dentysta

godzinę temu

elektryka sklep

dzisiaj o 18:57

wakacje last minute

dzisiaj o 18:41

Jakie marki ? - Kosmetyki.

dzisiaj o 18:28

Budowa domu

dzisiaj o 18:17

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Wicca

20 sie 2009 - 20:56:14

Witam Panie ;) Nie wiem czy wybrałam dobrą kategorię, ale mam nadzieję, ze tak ;D
Slyszalyście o takiej religii jak Wicca? Ja sama postanowiłam się w to zagłębić i szukam wiccan (z okolic Koszalina - może jest tu ktoś taki? :)) a konkretniej nauczyciela dla siebie...

Jeśli by kogoś interesowało to zagadnienie to zapraszam na http://www.wicca.pl/ :)

Wicca

22 sie 2009 - 10:46:35

Ja się interesuję lecz niestety jestem z Warszawy...
Sama starałam się znaleźć jakąś bratnią duszę w tym, ale bardzo ciężko mi było.

Większość osób które się tym naprawdę zajmują są niechętnie nastawione do "nowych". I się w sumie nie dziwię - mnóstwo osób chce się w to zagłębić po przeczytaniu książek o Harry'm Potterze itd. :/
A szkoda.
Zawsze żałowałam że nie udało mi się znaleźć nie-wirtualnego mentora w tej dziedzinie.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 9.131

Wicca

12 cze 2011 - 13:04:29

pierwszy raz słyszę, nie mam teraz czasu na lekturę stronki ale może ktoś opisz w skrócie?

Wicca

05 wrz 2011 - 20:29:30

Wicca to pogańska, magiczna, inicjacyjna religia misteryjna, wywodząca się z praktyk covenu w New Forest lub pokrewnego, której praktyki objęte są tajemnicą , a krócej - misteryjny kult Bogini Magii i Boga Śmierci i Odrodzenia.

Istotą wicca jest doświadczenie nieprzekazywalne słowami. Można nazwać je doświadczeniem szczytowym, doświadczeniem absolutu, doświadczeniem jedności.

Inną ważną cechą wicca jest aktywny stosunek do rzeczywistości i kształtowanie jej według własnej woli, miedzy innymi przez magię. Prowadzi do osiągnięcia harmonii świata wewnętrznego i zewnętrznego.

Zaczerpnięte ze strony pierwszej polskiej wiccanki Enenny.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Książki patologiczne