Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Piosenki na przyjęcie weselne.

09 maj 2014 - 19:13:54

Cześć dziewczyny,
w przyszłym roku biorę ślub , i organizujemy bardzo małe przyjęcie weselne. Sami wybieramy muzykę, oczywiście niektóre piosenki mam już wybrane ,ale potrzebuję ich dużo więcej. To ma być przyjęcie z klasą ,bez żadnego disco polo(nie mylić z disco) ,raczej z piosenkami do których każdy będzie chciał potańczyć bez zażenowania. Oczywiście muzyka z mojej ukochanej "Grease" czy piosenki z Dirty Dancig,trochę starych rockandrollowych kawałków. Wpisujcie swoje propozycje bardzo mi pomożecie :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-05-09 20:08 przez ewulek1709.

Piosenki na przyjęcie weselne.

09 maj 2014 - 19:17:15

Nie widziałam by ktoś tańczył do dp z zażenowaniem :D

Piosenki na przyjęcie weselne.

09 maj 2014 - 19:28:47

Przy disco polo ludzie zawsze bawią się najlepiej. Niby każdy udaje że nie lubi ale jak przyjdzie co do czego to nogi same rwą się do tańca ;)

zweryfikowana
Posty: 1.309
Ostrzeżenia: 1/5

Piosenki na przyjęcie weselne.

09 maj 2014 - 19:31:27

Gwarantuję Ci, że z takiego przyjęcia z klasą goście szybko się zmyją. Obsługiwałam trochę wesel i z takich "dystyngowanych" z zażenowaniem to raczej goście wychodzili ;)

Piosenki na przyjęcie weselne.

09 maj 2014 - 19:34:35

Na co dzień dp nie słucham ale jak tańczyć to tylko do tego:D Nogi same rwą się do tańca. Nie mówię tutaj o jakichś zbereźnych utworach ale o klasycznym dp:) Chodzę sporo po weselach, na których są różni ludzie, bywałam i na weselach gdzie była np. połowa ludzi z Włoch czy Anglii i każdy zawsze tańczył własnie do dp:D

Piosenki na przyjęcie weselne.

09 maj 2014 - 19:36:40

Cytat
vvvasiuniavvv
Przy disco polo ludzie zawsze bawią się najlepiej. Niby każdy udaje że nie lubi ale jak przyjdzie co do czego to nogi same rwą się do tańca ;)

Zdecydowanie się zgadzam. Do muzyki dystyngowanej trzeba umieć tańczyć. A disco polo nie jest zbyt wymagające, jak się ruszasz tak jest dobrze.

Ale wszystko zależy od rodziny, bo to głównie pod gości ustala się muzykę:)
Cytat
skarbek2012
Na co dzień dp nie słucham ale jak tańczyć to tylko do tego:D Nogi same rwą się do tańca. Nie mówię tutaj o jakichś zbereźnych utworach ale o klasycznym dp:) Chodzę sporo po weselach, na których są różni ludzie, bywałam i na weselach gdzie była np. połowa ludzi z Włoch czy Anglii i każdy zawsze tańczył własnie do dp:D

No właśnie ja mam wesele w sierpniu, moja kapela jest raczej "folklorystyczna", puszczają dużo disco polo i starych polskich przebojów. Z jednej strony to fajnie, bo sama wolę się bawić przy takich piosenkach na weselach, ale z drugiej strony boję się, że mnie wyśmieją osoby "dystyngowane":/



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-05-09 19:40 przez imena.

Piosenki na przyjęcie weselne.

09 maj 2014 - 19:44:21

Niby kazdy mówi ze disco polo to nie bo żenada ale praktycznie na każdym weselu jak goscie uslysza jakas stara piosenke disco polo to kazdy sie bawi w najlepsze !!! A jak jeszcze trochę alkoholu pojdzie to zabawa jest do rana !!!

Piosenki na przyjęcie weselne.

09 maj 2014 - 19:44:51

Po pierwsze nie ma czegoś takiego jak "dystyngowana muzyka".
Po drugie, nie widzę nic złego w kawałkach z Dirty Dancing czy Grease - wpada w ucho i potanczyc można spokojnie.
Rozumiem autorkę doskonale, bo dla mnie disco polo to żenada i pół litra mi nie pomoże, bo nie zatańczę i tyle.
Natomiast przy klasycznym disco, kawałkach z ostatnich dekad owszem :) i myśle, ze to miała na myśli.
Tutaj naprawdę nie można mieć własnego zdania, bo zaraz jest sie uważanym za hipokryte...

Piosenki na przyjęcie weselne.

09 maj 2014 - 19:49:54

Cytat
mag23
Po pierwsze nie ma czegoś takiego jak "dystyngowana muzyka".
Po drugie, nie widzę nic złego w kawałkach z Dirty Dancing czy Grease - wpada w ucho i potanczyc można spokojnie.
Rozumiem autorkę doskonale, bo dla mnie disco polo to żenada i pół litra mi nie pomoże, bo nie zatańczę i tyle.
Natomiast przy klasycznym disco, kawałkach z ostatnich dekad owszem :) i myśle, ze to miała na myśli.
Tutaj naprawdę nie można mieć własnego zdania, bo zaraz jest sie uważanym za hipokryte...
łał chociaż jedna osoba zrozumiała o co mi chodziło . A propos wybierania muzyki pod gości , tym też się kieruję bo na 100% nikt z zaproszonych nie ma ochoty na disco polo. I nie proszę o muzykę dystyngowana ,nie wiem skąd ten pomysł. Złośliwość niektórych nie ma granic. I niech mi znawczyn ie napiszą jaka to jest muzyka dystyngowana bo nie wiem i nie o taka prosiłam jak widac w wymienionych przykładach (typu dirty dancing czy rockandroll)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-05-09 19:53 przez ewulek1709.

Piosenki na przyjęcie weselne.

09 maj 2014 - 19:52:52

Cytat
ewulek1709

łał chociaż jedna osoba zrozumiała o co mi chodziło . A propos wybierania muzyki pod gości , tym też się kieruję bo na 100% nikt z zaproszonych nie ma ochoty na disco polo. I nie proszę o muzykę dystyngowana ,nie wiem skąd ten pomysł. Złośliwość niektórych nie ma granic

No tak jak napisałam- zależy od gości. Ty masz rodzinę, która nie wyjdzie tańczyć do disco polo. Ja mam z kolei taką, która jest od pługa granatem oderwana i jak popiją, to najlepiej się bawią przy takich "żałosnych rytmach".

A jeśli chodzi o Twoje pytanie, bo w końcu na nie nie odpowiedziałam, to może Abba? Dla trochę starszych gości, ale pewnie dla wszystkich wujków i ciotek te lata to czas ich młodości, więc może im się spodoba

Piosenki na przyjęcie weselne.

09 maj 2014 - 19:52:55

Cytat
ewulek1709
Cytat
mag23
Po pierwsze nie ma czegoś takiego jak "dystyngowana muzyka".
Po drugie, nie widzę nic złego w kawałkach z Dirty Dancing czy Grease - wpada w ucho i potanczyc można spokojnie.
Rozumiem autorkę doskonale, bo dla mnie disco polo to żenada i pół litra mi nie pomoże, bo nie zatańczę i tyle.
Natomiast przy klasycznym disco, kawałkach z ostatnich dekad owszem :) i myśle, ze to miała na myśli.
Tutaj naprawdę nie można mieć własnego zdania, bo zaraz jest sie uważanym za hipokryte...
łał chociaż jedna osoba zrozumiała o co mi chodziło . A propos wybierania muzyki pod gości , tym też się kieruję bo na 100% nikt z zaproszonych nie ma ochoty na disco polo. I nie proszę o muzykę dystyngowana ,nie wiem skąd ten pomysł. Złośliwość niektórych nie ma granic

Wracając do pytania, na wielu forach są całe listy piosenek np. lat 80 i 90, kilka razy, niespecjalnie szukając, trafiałam na to w sieci. Na torrentach tez jest mnóstwo składanek z samymi hitami, na chomiku rownież. Możesz tam rzucić okiem czy Ci sie podoba i zmodyfikować na własne potrzeby :)

Piosenki na przyjęcie weselne.

09 maj 2014 - 19:56:10

Cytat
mag23
Po pierwsze nie ma czegoś takiego jak "dystyngowana muzyka".
Po drugie, nie widzę nic złego w kawałkach z Dirty Dancing czy Grease - wpada w ucho i potanczyc można spokojnie.
Rozumiem autorkę doskonale, bo dla mnie disco polo to żenada i pół litra mi nie pomoże, bo nie zatańczę i tyle.
Natomiast przy klasycznym disco, kawałkach z ostatnich dekad owszem :) i myśle, ze to miała na myśli.
Tutaj naprawdę nie można mieć własnego zdania, bo zaraz jest sie uważanym za hipokryte...

Spod klawiatury mi to wyjęłaś, jestem tego samego zdania :>

Piosenki na przyjęcie weselne.

09 maj 2014 - 19:56:17

Może coś z twórczości MJ'a? O i jeszcze Eurythmics- "Sweet dreams"



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-05-09 20:03 przez keyy.

Piosenki na przyjęcie weselne.

09 maj 2014 - 20:17:42

Chyba wiem, o co Ci chodzi, poniżej masz playlistę z lat 80:
http://muzykoblog.blog.onet.pl/2010/01/07/playlista-88-piosenek-z-lat-80/

To Ci powinno pomóc, na pewno nie wszystko wykorzystasz, ale bardzo sympatyczne zestawienie:




To tez jest spoko, jak lubisz takie klimaty:




Przy tym bym się sama pobawiła :D




Tu masz jeszcze super listę:


Piosenki na przyjęcie weselne.

09 maj 2014 - 20:24:23

Cytat
vvvasiuniavvv
Przy disco polo ludzie zawsze bawią się najlepiej. Niby każdy udaje że nie lubi ale jak przyjdzie co do czego to nogi same rwą się do tańca ;)


Ooooooooooo wcale bym nie powiedziała. To jest jeden z tych moich ulubionych mitów na temat disco polo. Że niby każdy do tego potańczy. Nie każdy. Uwierz mi, nie każdy.

Postaram się wrzucić trochę moich propozycji. Organizowałam kilka imprez sylwestrowych i wybierałam na nie muzę. Wrzucam zarówno starsze jak i nowsze, trochę pop, trochę starego disco, trochę "klasyków". Może coś się przyda:)
Suzanna
Ben E. King - Stand By Me
code_red-_kanikuly
bob_sinclair_feat._gary_nesta_pine_-_love_generation
chaka khan - i'm every woman
Abba - do wyboru do koloru
Bee gees - jak Abba;)
boney m - sunny
Eurythmics - Sweet Dreams
Diana Ross - Upside down
Duck Sauce - Barbara Streisand
Grace Jones - I've Seen That Face Before (Libertango)
Earth, Wind, and Fire - September
Gloria Gainor - I Will Survive
Cheryl Lynn - Got to be real
Elvis Presley - Return To Sender
Elton John, Blue - Sorry Seems To Be The Hardest Word
Elton John - Sacrifice
eric clapton - layla
prince - kiss
Haddaway - What is love
Irene Cara - What a feeling
Joe Cocker and Jennifer Warnes - Up Where We Belong
rufus & chaka khan - ain't nobody
Maroon 5 Feat Christina Aguilera - Moves Like Jagger
Men At Work - Land Down Under
Michael Bolton - When A Man Loves A Woman
michael jackson - smooth criminal, billie jean
Phats And Small - Turn Around
big girls don't cry
modjo - lady
Villiage People - YMCA
The Police - Roxanne
the jacksons 5 (michael jackson) - can you feel it
dusty springfield - Son of a Preacher Man
gipsy kings - hotel california
Gloria Estefan - Conga
Isley Brothers - Twist and shout
Jimmy Somerville - You Make Me Feel (Mighty Real)
Los Lobos - La Bamba
Modern Talking - Cheri cheri lady, Sexy sexy lover , you're_my_heart,_you're_my_soul

to na razie tyle moim propozycji;)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Pomóżcie! Jaki to film?