Obecnie rozmawiamy o:

kosmetyki samochodowe

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 4.611
Ostrzeżenia: 1/5

a "kochanice króla"? W końcu Anna Boleyn mocno wpłynęła na politykę państwa, zwłaszcza jeśli chodzi o stosunki religijne

Cytat
Rybsheen
Możesz poszukać jakichś szkiców Bruno Schultza (może o nim jeszcze nie słyszałaś, bo przerabia się go zwykle pod koniec trzeciej klasy) - kobiety w całej jego twórczości były istotami dominującymi nad mężczyznami, którzy przez nie cierpieli i byli tłamszeni.
Jeśli chodzi o filmy to "Malena" - ciekawe ujęcie "mężczyzny" w sidłach kobiety, bo w miejscowej piękności zakochuje się właściwie chłopiec, dzięki temu uczuciu chce chronić Malenę przed zazdrosnymi kobietami i mężczyznami, którzy chcieli ją tylko wykorzystać.
nie powiedziałabym, żeby chłopiec był w jej sidłach, ona nawet nie wiedziała o jego istnieniu, a tu chyba chodzi o świadome manipulowanie



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-09-19 18:47 przez roksolana83.

Proponuje Moralnosc Pani Dulskiej :) masz do wyboru i ksiazke i film :)

Lolita:) masakra co ona z nim zrobiła, nie podobał mi się wcale ten film, ale tematyka sie chb zgadza

No i jeszcze mój najukochańszy film Lepiej być nie może. Pozytywny przykład na to że czasami kobieta zmienia mężczyznę na lepsze:D



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-09-19 20:18 przez julk77.

Takie komercyjne ale np. "500 dni milosci" i z Sharon Stone Nagi Instynkt.
Nie, chociaż te filmy chyba sie nie nadają, ale może z polskich tych bardziej ambitnych to "Wino truskawkowe"?
A z obrazów poszukaj cos Malczewskiego, cos mi sie kojarzy taka tematyka z jego tworczoscia

Jeżeli chodzi o obrazy to poszukałabym autorów, którzy lubowali się malowaniu mitologii, bo odnoszę wrażenie, że tam było wielu zniewolonych przez kobiety - boginki/nimfy/ czy co tam jeszcze mężczyzn. Albo weź na warsztat Kleopatrę i jej fagasów czy którąś z wpływowych znanych historii kobiet - one brały facetów pod pantofle i ich historie mogły być uwieczniane na płótnach.

A w ogóle genialna książka jak kobieta usidla mezczyze to "Caryca". Jest to o Katarzynie II
Tak nawiasem mówiac kazdej kobiecie polecam ta ksiazke, opisuje :sztuczki kobiety" ktora ze zwyklej chlopki stała sie caryca Rosji własnie dzeki sztuce uwodzenia;)
A i na pewno jest ekranizacja tej ksiazki;)

"O czym marzą faceci" - może taki film?

"Niebezpieczne związki"- film
"Gilda" z RItą Hayworth

kurde nic mi bie przychodzi do głowy ale podbijam .

Ja proponuje film KOCHANICE KRÓLA :) a przy okazji fajnie się ogląda .

niezweryfikowana
Posty: 4.611
Ostrzeżenia: 1/5

Malczewski Artysta i Chimera. Kobieta jako dusza sztuki, która zniewala artystę

podbijam film 'Lolita', a także film/serial Bates Motel- tam jest w drugą stronę (syn pod wpływem zaborczej matki, na podstawie książki Kinga), poza tym może jeszcze Misery? Tylko że tam jest już wbrew woli faceta, ale też jest przez nią uwięziony (tym razem fizycznie :) )

Wielkie dzięki za wszelakie propozycje, mam nadzieję że coś uda się dobrać ;) jeśli ktoś ma jeszcze jakieś pomysły to proszę o podzielenie się ;))

Stara Baśń- to książka, ale została zekranizowana.
A z takich popularnych, to może "Kiedy mężczyzna kocha kobietę".

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

I kto to mówi? :|