Obecnie rozmawiamy o:

wyposazenie gastronomi

gorący temat

operacja oczu

10 minut temu

Zapalenie pęcherza

godzinę temu

transportery taśmowe

dzisiaj o 9:45

sprawdzony stomatolog

dzisiaj o 9:41

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

czesc dziewczyny,
poszukuje filmu lub obrazu o tematyce "mezczyzna w sidlcach kobiet", poniewaz zbieram materialy na prace maturalna z polskiego. dla przyblizenia tematu powiem, ze z ksiazek wybralam "makbeta" i to jak za namowa zony zabija, by zdobyc wladze, "cierpienia mlodego wertera" i milosc jaka obdarzyl Lotte, ktora doprowadzila go do samobojstwa oraz historie Izabeli Leckiej i Stanislawa Wokulskiego z powiesci "lalka"

niestety tylko Norbit przychodzi mi do glowy :DD ale przynajmniej podbije;p

szukam filmu lub obrazu :)

po poczatku tytulu już myślałam, że to nowy temat lola...
Niestety nic mi do głowy nie przychodzi ale podbijam. Ciekawy temat ;D

mam ten sam temat i prawie identyczne lektury ;) ma ktoś może na myśli jaki może być film?

Jedyne co mi przychodzi do głowy to "Krótki film o miłości", ale nie mam pojęcia czy się nadaje. Możecie sobie zobaczyć i ocenić czy o to chodzi :)

a moze Judyta i Holofernes?ja mialam to na maturze. prosta i ciekawa historia. obraz moze gustava klimta?

a czy to może być dowolny film czy coś raczej związanego ze "szkołą" ? ;)
bo raz oglądałam fajny film, facet poznał się z kobietą, mieli romans ale ten mężczyzna miał żone i dziecko, ta kobieta pojechała potem za nim do jego rodzinnego miasta, wynajęła mieszkanie naprzeciwko mieszkania swojego kochanka i obserwowała jego, jego żonę, potem oferowała się jako niania do dziecka i ogólnie cały czas go prześladowała ;)
tylko najgorszy problem jest w tym, że nie mogę sobie przypomnieć tytułu ;/

Cytat
mala2902
a moze Judyta i Holofernes?ja mialam to na maturze. prosta i ciekawa historia. obraz moze gustava klimta?
a gdzie na tym obrazie masz mężczyznę w sidłach? prędzej odwrotnie.
Nie pomogę, ale podbijam

niezweryfikowana
Posty: 2.948
Ostrzeżenia: 1/5

nic specjalnego nie przychodzi mi do głowy, chociaż podbiję ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-09-19 18:37 przez saphin.

Może "Żona z internetu" ?

Edit: Chociaż teraz jak tak myślę o tym filmie, to jest kilka scen , które do szkoły się nie nadają :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-09-19 18:46 przez xkasiax1495.

niezweryfikowana
Posty: 4.611
Ostrzeżenia: 1/5

nie wiem, czy będzie ci pasować, ale "za ile mnie pokochasz" z monicą bellucci,

krótka recenzja:Daniela[Monice Bellucc]i to królowa placu Pigalle. Piękna i bardzo droga, jest marzeniem wszystkich bywalców tego sławnego miejsca. Jej najnowszy klient, niezbyt przystojny François, składa niezwykłą propozycję. Zakochany przeciętniak, któremu los podarował szczęśliwy kupon na loterii, jest gotów płacić piękności 100 tys. euro za każdy tydzień wspólnego życia.Daniela poznaje, czym jest prawdziwa miłość i oddanie, jednak nie bardzo wie, jak odwzajemnić uczucie. Tym bardziej, że jej szef Charli zrobi wszystko, by zapomniała o życiu z jednym mężczyzną.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-09-19 18:42 przez roksolana83.

zależy z której strony spojrzeć. Miałam na mysli to, że ona go uwiodła i zabiła pomyślałam że może się przydać taki mały epizodzik.

Możesz poszukać jakichś szkiców Bruno Schultza (może o nim jeszcze nie słyszałaś, bo przerabia się go zwykle pod koniec trzeciej klasy) - kobiety w całej jego twórczości były istotami dominującymi nad mężczyznami, którzy przez nie cierpieli i byli tłamszeni.
Jeśli chodzi o filmy to "Malena" - ciekawe ujęcie "mężczyzny" w sidłach kobiety, bo w miejscowej piękności zakochuje się właściwie chłopiec, dzięki temu uczuciu chce chronić Malenę przed zazdrosnymi kobietami i mężczyznami, którzy chcieli ją tylko wykorzystać.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

jaką komedię polecacie na wieczór?