Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 1.066
Ostrzeżenia: 1/5

ADOPCJA przez heteroseksualistów

20 sie 2013 - 23:55:01

hah nie ma to jak siła sugestii ;p bo wkoncu kto o to pyta xD

ADOPCJA przez heteroseksualistów

21 sie 2013 - 00:23:06

Cytat
kleszczu
Cytat
jefrozka
Cytat
kleszczu
Cytat
Carrie_Bradshaw
ale dałaś temat:D jestem za adopcją hetero ale homo nie.

ja też :)
w ameryce był ostatnio głośny przypadek takiej adopcji para homoseksualna adoptowała chłopczyka teraz nie pamiętam ile miał lat 3-5 jakoś i go gwałcili ....



W Polsce też był głośny przypadek, jak zamordowano dwójkę dzieci w odstępach czasowych...
Dzieci powierzono małżeństwu heteroseksualnemu.
Co z tego wynika? Czy powinniśmy zabronić adopcji również heteroseksualistom?

to z tego wynika że w Polsce system źle działa, za słabo się sprawdza ludzi którym powierza się dzieci, zbyt pobieżny wywiad środowiskowy, powinno się im zrobić testy, badania pod kontrolą psychologa
jedynie to z tego wynika iż zbyt ogólnikowo się sprawdza pary ubiegające sie o adopcję

zagłosujesz za, co potem powiedziałabyś takiemu dziecku które było gwałcone przez dwóch tatusiów? przepraszam? wzięłabyś taką odpowiedzialność na siebie? żeby wyrazić zgodę i później ponieść konsekwencje?
ja jestem na nie
kilka par będzie kochać te dzieci ale ile wśród nich będzie zboczeńców i zwyrodnialców
ja bym nie poniosła takiego ryzyka

trzeba patrzeć przede wszystkim na dobro dzieci i nim się kierować a nie starać się uszczęśliwiać tylko dorosłych którzy chcą mieć dziecko, trudno najwyraźniej nie każdemu jest dane je posiadać

System nie działa źle tylko ludzie idealnie się maskują. Testy, badania, szkolenia, wywiad środowiskowy, cóż wystarczy być inteligentnym, trochę poczytać, wzbudzać zaufanie i ten etap ma się zaliczony. Ośrodki adopcyjne starają się jak najlepiej sprawdzić kandydatów na rodziców, ale nigdy nie ma pewności, komu tak naprawdę daje się dziecko. Zezwolenie na adopcję to przejaw zaufania, nadziei że dziecku będzie się lepiej żyło. Po adopcji przez jakiś czas dalej ma się nad rodzicem adopcyjnym kontrolę.

Opierasz się w swoich sądach na modelu rodziny jaki znasz i jaki akceptujesz,czy jednak może masz dostęp do publikacji naukowych, przeglądów i doniesień z badań? Chętnie zapoznałabym się z nimi, z tego co wiem nie ma zbyt wielu badań z tego zakresu, nie ma też dowodów, że dziecko wychowywane przez homoseksualną rodzinę adopcyjną częściej staje się ofiarą patologii niż dziecko wychowane przez rodziców heteroseksualnych.

Skupiając się na ilości "zwyrodnialców i zboczeńców" wśród par homo podpierasz się jakimiś danymi? Podejrzewam, że ilość odchylonych byłaby podobna u homo jak i hetero?

Odnosząc się do dobra dzieci? Znasz kogoś kto spędził całe dzieciństwo w rodzinie patologicznej lub domu dziecka? Jeśli tak to powinnaś wiedzieć czym są takie środowiska, jak kształtują osobowość i jaki ślad zostawiają w psychice dziecka. Jeśli nie to zapytaj katowanych, bitych i poniżanych dzieci alkoholików, narkomanów i nieudaczników życiowych czy nie woleliby normalnego domu stworzonego przez dwie kobiety lub dwóch mężczyzn, którzy by otoczyli je miłością, zrozumieniem. Zapytaj dziecka, które spędziło 15 lat w domu dziecka czy nie chciałoby mieć kogoś komu mogą zaufać, z kim mogą przeżywać swoje sukcesy i porażki z kim mogliby czuć się kochani i bezpieczni.


Uważam, że sprzeciwiając się temu odbiera się szansę dziecku oraz parom, które własnych, wspólnych dzieci siłą rzeczy mieć nie może. Być może widzę dobro inaczej, ale dyskusja o adopcji jest niemożliwa dopóki prawo do małżeństw nie zostanie unormowane, przed naszym krajem niestety długa droga by dorosnąć do tych decyzji. Środowiska homo nie mogą się jedynie kojarzyć z grupą krzykaczy na kolorowych platformach, homo są wśród znajomych, kolegów pracy, nauczycieli, wykładowców, sklepikarzy, barmanów. Pora to wreszcie zobaczyć. Sama jestem hetero, ale nie akceptuję dyskryminacji.

zweryfikowana
Posty: 3.234
Ostrzeżenia: 1/5

ADOPCJA przez heteroseksualistów

21 sie 2013 - 00:36:48

Cytat
jefrozka
Cytat
kleszczu
Cytat
jefrozka
Cytat
kleszczu
Cytat
Carrie_Bradshaw
ale dałaś temat:D jestem za adopcją hetero ale homo nie.

ja też :)
w ameryce był ostatnio głośny przypadek takiej adopcji para homoseksualna adoptowała chłopczyka teraz nie pamiętam ile miał lat 3-5 jakoś i go gwałcili ....



W Polsce też był głośny przypadek, jak zamordowano dwójkę dzieci w odstępach czasowych...
Dzieci powierzono małżeństwu heteroseksualnemu.
Co z tego wynika? Czy powinniśmy zabronić adopcji również heteroseksualistom?

to z tego wynika że w Polsce system źle działa, za słabo się sprawdza ludzi którym powierza się dzieci, zbyt pobieżny wywiad środowiskowy, powinno się im zrobić testy, badania pod kontrolą psychologa
jedynie to z tego wynika iż zbyt ogólnikowo się sprawdza pary ubiegające sie o adopcję

zagłosujesz za, co potem powiedziałabyś takiemu dziecku które było gwałcone przez dwóch tatusiów? przepraszam? wzięłabyś taką odpowiedzialność na siebie? żeby wyrazić zgodę i później ponieść konsekwencje?
ja jestem na nie
kilka par będzie kochać te dzieci ale ile wśród nich będzie zboczeńców i zwyrodnialców
ja bym nie poniosła takiego ryzyka

trzeba patrzeć przede wszystkim na dobro dzieci i nim się kierować a nie starać się uszczęśliwiać tylko dorosłych którzy chcą mieć dziecko, trudno najwyraźniej nie każdemu jest dane je posiadać

System nie działa źle tylko ludzie idealnie się maskują. Testy, badania, szkolenia, wywiad środowiskowy, cóż wystarczy być inteligentnym, trochę poczytać, wzbudzać zaufanie i ten etap ma się zaliczony. Ośrodki adopcyjne starają się jak najlepiej sprawdzić kandydatów na rodziców, ale nigdy nie ma pewności, komu tak naprawdę daje się dziecko. Zezwolenie na adopcję to przejaw zaufania, nadziei że dziecku będzie się lepiej żyło. Po adopcji przez jakiś czas dalej ma się nad rodzicem adopcyjnym kontrolę.

Opierasz się w swoich sądach na modelu rodziny jaki znasz i jaki akceptujesz,czy jednak może masz dostęp do publikacji naukowych, przeglądów i doniesień z badań? Chętnie zapoznałabym się z nimi, z tego co wiem nie ma zbyt wielu badań z tego zakresu, nie ma też dowodów, że dziecko wychowywane przez homoseksualną rodzinę adopcyjną częściej staje się ofiarą patologii niż dziecko wychowane przez rodziców heteroseksualnych.

Skupiając się na ilości "zwyrodnialców i zboczeńców" wśród par homo podpierasz się jakimiś danymi? Podejrzewam, że ilość odchylonych byłaby podobna u homo jak i hetero?

Odnosząc się do dobra dzieci? Znasz kogoś kto spędził całe dzieciństwo w rodzinie patologicznej lub domu dziecka? Jeśli tak to powinnaś wiedzieć czym są takie środowiska, jak kształtują osobowość i jaki ślad zostawiają w psychice dziecka. Jeśli nie to zapytaj katowanych, bitych i poniżanych dzieci alkoholików, narkomanów i nieudaczników życiowych czy nie woleliby normalnego domu stworzonego przez dwie kobiety lub dwóch mężczyzn, którzy by otoczyli je miłością, zrozumieniem. Zapytaj dziecka, które spędziło 15 lat w domu dziecka czy nie chciałoby mieć kogoś komu mogą zaufać, z kim mogą przeżywać swoje sukcesy i porażki z kim mogliby czuć się kochani i bezpieczni.


Uważam, że sprzeciwiając się temu odbiera się szansę dziecku oraz parom, które własnych, wspólnych dzieci siłą rzeczy mieć nie może. Być może widzę dobro inaczej, ale dyskusja o adopcji jest niemożliwa dopóki prawo do małżeństw nie zostanie unormowane, przed naszym krajem niestety długa droga by dorosnąć do tych decyzji. Środowiska homo nie mogą się jedynie kojarzyć z grupą krzykaczy na kolorowych platformach, homo są wśród znajomych, kolegów pracy, nauczycieli, wykładowców, sklepikarzy, barmanów. Pora to wreszcie zobaczyć. Sama jestem hetero, ale nie akceptuję dyskryminacji.

ubiegałaś się kiedyś o dziecko? że masz pewność iż wszystko jest tak starannie sprawdzane?
Moim zdaniem nadal za słabo skoro dochodzi do takich sytuacji


tak, mój przyjaciel wychowywał się w domu dziecka aż do ukończenia 18 roku życia, podczas gdy jego liczne rodzeństwo tułało sie po różnych rodzinach zastępczych, tymczasowych itd i on sam uważa iż miał wielkie szczęście pozostając w domu dziecka

swoje przeżyłam i widziałam
Ja mam swoje zdanie Ty swoje i na tym koniec tematu
jestem i zawsze będę na nie jeśli chodzi o adopcje choć jestem osobą tolerancyjną ale nawet tolerancja ma swoje granice

zweryfikowana
Moderator
Posty: 9.131

ADOPCJA przez heteroseksualistów

25 sie 2013 - 20:42:49

spokojnie, to przecież forma żartu sytuacyjnego;)

ADOPCJA przez heteroseksualistów

25 sie 2013 - 20:45:21

Cytat
majka51
Widziałam to, przestałam się śmiać jak sobie uświadomiłam, że oni mają prawa wyborcze.

ADOPCJA przez heteroseksualistów

25 sie 2013 - 20:49:24

Ci ludzie już chyba za bardzo nasłuchali się o gejach i lesbijkach i nie wiedzą kto to heteroseksualista.

Brawo dla chłopaka z 2,50 min,jako jeden nieliczny wiedział o co chodzi i z sensem sie wypowiedział.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-08-25 20:54 przez dootii.

ADOPCJA przez heteroseksualistów

25 sie 2013 - 20:51:08

eee a to nie miało być czasem pary homoseksualne? co w tym dziwnego ze heteroseksualisci adoptują dzieci? to chyba normalne jak nie można mieć swoich?
Co zabawne w tym filmiku wiekszość ludzi myślała, że chodzi nie o zwiazku mieszane ale o zwiazku tej samej płci tak wynika z odpowiedzi.
nie mogłam ze śmiechu ogladając ten filmik, jednak ludzie to niedouki:D A najlepszy był koleś na końcu.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-08-25 20:56 przez truskawka92.

ADOPCJA przez heteroseksualistów

25 sie 2013 - 20:53:25

Cytat
Kathyu
Cytat
majka51
Widziałam to, przestałam się śmiać jak sobie uświadomiłam, że oni mają prawa wyborcze.
ja czasami tez jest w szoku ja czytam wypowiedzi co niektórych na szafie i wiem że mają albo będą mieć prwa wyborcze.

ale te wypowiedzi nie świadczą o głupocie ludzi bo wręcz przeciwnie, większość z nich mówi składnie, mądrze i zgodnie nawet z moimi poglądami, tylko o tym że ci ludzi są zestresowani, zostali złapani na szybko, nie mieli się nad czym zastnowić. pytanie też można uznać za podchwytliwe.

i tak, jestem za adopcją dzieci przez pary hetero i tylko hetero natomiast pary homo niech sobie zaadoptują psa albo chomika dla nie dzieci. no bez jaj..

ADOPCJA przez heteroseksualistów

25 sie 2013 - 20:58:11

Cytat
elokwentna
Cytat
Kathyu
Cytat
majka51
Widziałam to, przestałam się śmiać jak sobie uświadomiłam, że oni mają prawa wyborcze.
ja czasami tez jest w szoku ja czytam wypowiedzi co niektórych na szafie i wiem że mają albo będą mieć prwa wyborcze.

ale te wypowiedzi nie świadczą o głupocie ludzi bo wręcz przeciwnie, większość z nich mówi składnie, mądrze i zgodnie nawet z moimi poglądami, tylko o tym że ci ludzi są zestresowani, zostali złapani na szybko, nie mieli się nad czym zastnowić. pytanie też można uznać za podchwytliwe.

i tak, jestem za adopcją dzieci przez pary hetero i tylko hetero natomiast pary homo niech sobie zaadoptują psa albo chomika dla nie dzieci. no bez jaj..

nie ma tu zadnego podchwytliwego pytania, luzie mądrzy odrazu wiedzą co to homo a co to heteroseksualista. A ludzie starsi pewnie w gole nie odróżniają, także wypowiedzi mnie nie dziwią.

ADOPCJA przez heteroseksualistów

25 sie 2013 - 21:02:57

Ale sie dali wrobic ;D haha:)

ADOPCJA przez heteroseksualistów

25 sie 2013 - 21:04:04

truskawka92 po trochu tak, ale wszyscy wiedzą o co chodzi. tak samo gdyby ciebie tak o na szybcika zapytali co sdzisz o beniaminkach to też nie wiem czy byś wiedziała albo inne dziewczyny z forum.

ADOPCJA przez heteroseksualistów

25 sie 2013 - 21:07:22

Rozumiem treść video, każdy dał się nabrać. Ale co do adopcji dzieci przez homoseksualistów to kiedyś byłam przeciwna, ale teraz jestem za. Obejrzyjcie sobie serial The Fosters i na pewno da wam trochę to zastanowienia nad tym tematem :) Jest tylko 10 odcinków na razie, więc spokojnie każdy nadrobi szybko.

ADOPCJA przez heteroseksualistów

25 sie 2013 - 21:09:20

Cytat
7medeis
Kiedyś była też sonda "co byś zrobił, gdyby w twojej rodzinie był heteroseksualista" - część odpowiadała, że luz i dodawała wielki uśmiech <patrzcie, jaki/a jestem tolerancyjny/a> . Reszta zaczynała rzucać bluzgami.

Ahhh, magia Internetów.

Było też: "Co byś zrobił/zrobiła, gdyby ktoś ktoś z twoich znajomych lub rodziny okazał się homo sapiens?
Większość pytanych: Byłoby mi trudno to zaakceptować./Zerwałbym kontakty.

A adopcję przez pary homo popieram. Tak jak i hetero. ^^

ADOPCJA przez heteroseksualistów

25 sie 2013 - 21:11:24

DOBRE!!! Ale ludzie mają pojęcie o różnicy między homo , a hetero !!!
Ale widzę,że i tutaj dziewczyny mają problemy z odróżnieniem...
Brak słów!!! A po co się wypowiadać , jak nie ma się pojęcia o co jest się pytanym???

ADOPCJA przez heteroseksualistów

25 sie 2013 - 21:18:52

Cytat
elokwentna
Cytat
Kathyu
Cytat
majka51
Widziałam to, przestałam się śmiać jak sobie uświadomiłam, że oni mają prawa wyborcze.
ja czasami tez jest w szoku ja czytam wypowiedzi co niektórych na szafie i wiem że mają albo będą mieć prwa wyborcze.

ale te wypowiedzi nie świadczą o głupocie ludzi bo wręcz przeciwnie, większość z nich mówi składnie, mądrze i zgodnie nawet z moimi poglądami, tylko o tym że ci ludzi są zestresowani, zostali złapani na szybko, nie mieli się nad czym zastnowić. pytanie też można uznać za podchwytliwe.

i tak, jestem za adopcją dzieci przez pary hetero i tylko hetero natomiast pary homo niech sobie zaadoptują psa albo chomika dla nie dzieci. no bez jaj..
tak tak, stres i złapanie na szybko- dobre tłumaczenie :D ale serio, ludzie inteligentni wiedzą jakiej orientacji są, ci takiej wiedzy nie przejawiają ;p
btw poza tematem- masz kompleks mniejszości że wszędzie piszesz taką dużą czcionką? ;>

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

mezczyzna w sidlach kobiet - filmy lub obrazy,