Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Dlaczego mężczyźni kochają zołzy

19 sie 2013 - 10:43:59

Cześć, czytałam ostatnio książkę Sherry Argov "Dlaczego mężczyźni kochają zołzy'. Szczerze mówiąc mam trochę mieszane uczucia, jest oparta na wywiadach z mężczyznami i są wytykane typowe 'błędy' nadgorliwości kobiety.Jednak sam obraz 'zołzy' przedstawiony w książce, jak się zachowuje, co powinna robić i na jaką osobę powinna się kierować nie wiem dlaczego, ale mnie nie przekonuje. Czy kobieta, która zacznie się tak zachowywać osiągnie szczęście... Czytałyście może? Jakie są Wasze odczucia?

Dlaczego mężczyźni kochają zołzy

19 sie 2013 - 10:46:41

Czytałam i nie traktowałam tego jak poradnik, a raczej luźną lekturę. Sporo takiego ironicznego poczucia humoru i dystansu, lekko się czyta, ale wszystko tam jest oparte na typowych stereotypach, których ja strasznie nie lubię. Nie ma jednej recepty na fajny związek, bo ludzie są przeróżni i o tym trzeba pamiętać.

Dlaczego mężczyźni kochają zołzy

19 sie 2013 - 11:07:06

Także czytałam, lekko się czyta, ale nie wierzę, że te wszystkie magiczne sposoby działają na mężczyzn. każdy jest inny, niektóre działają inne nie. koniec końców wychodzi, że mamy być oschłe, tajemnicze i do tego dać im niby decydować ;D

Dlaczego mężczyźni kochają zołzy

04 wrz 2013 - 10:11:39

Książką tą przeczytałam kilka lat temu. Nie spodobało mi się to, co było tam napisane więc odłożyłam ją na półkę, ale z biegiem czasu analizując swój związek coraz więcej rzeczy tam wspomnianych potwierdzało się.
Np; umówiłam się z chłopakiem na dany dzień. On dzwoni i mówi że nie bardzo mu pasuje żeby przyjechać do mnie. Ja nalegam, proszę, mówię że mi zależy. W końcu (absolutnie bez naburmuszenia i fochów) zgadzam się na przełożenie spotkania bo w sumie mam jeszcze parę rzeczy do zrobienia. I wtedy nagle on zupełnie zmienia zdanie i chce jak najszybciej przyjechać.
Generalnie to co opisane jest w tej książce mi osobiście nie odpowiada, ale na mojego faceta wszystko to idealnie działa. Jeśli jestem kochana, nalegam na spotkania, chcę się przytulać-on jest zdystansowany i nie widać, żeby mu zależało. Ale jeśli tylko ja się zdystansuję, zachowuję niemalże jak "zimna suka" on zaczyna o mnie zabiegać i strasznie się starać. Gdy on zaczyna się starać ja coraz bardziej się angażuję a wtedy on zaczyna się dystansować. I tak w kółko. Przyznam, że nie odpowiada mi coś takiego, nie mniej jednak książka w przypadku mojego partnera sprawdza się idealnie.

Dlaczego mężczyźni kochają zołzy

04 wrz 2013 - 10:18:19

Jakoś nigdy nie mogłam się przekonać do przeczytania tej książki, sama nie wiem dlaczego

Dlaczego mężczyźni kochają zołzy

04 wrz 2013 - 10:20:14

Uważam tak samo jak komiczka. Drodzy Administratorzy tego portalu-dlaczego usunęliście opcję "cytuj" na rzecz jakichś plusów i minusów? Jeżeli już muszą one istnieć,to opcję "cytuj" również zostawcie, by móc odnieść się w swojej wypowiedzi do konkretnej osoby.

Dlaczego mężczyźni kochają zołzy

04 wrz 2013 - 10:26:01

Nie czytałam książki, ale chodzi o to, że mężczyzna lubi zdobywać a wiadomo, że taka zołza "smakuje" lepiej niż jakaś uległa dziewczyna co na wszystko sobie pozwala itd...

zweryfikowana
Posty: 1.809
Ostrzeżenia: 1/5

Dlaczego mężczyźni kochają zołzy

04 wrz 2013 - 10:48:12

Czytałam i powiem Ci, że koleżanka mojej siostry się do tego stosuje i dzięki temu ma wspaniałego faceta!

Dlaczego mężczyźni kochają zołzy

04 wrz 2013 - 10:52:47

Cytat
keyy
Jeżeli już muszą one istnieć,to opcję "cytuj" również zostawcie, by móc odnieść się w swojej wypowiedzi do konkretnej osoby.
przecież nadal jest ta opcja?;)

ja czytałam część. Nie przemawia to do mnie. NIe wydaje mi się, że gdy nie będę się odzywać tydzień on przybiegnie z kwiatami. Ale fakt, zauważyłam, że odrobina dystansu pomaga. Ale nic w nadmiarze

Dlaczego mężczyźni kochają zołzy

04 wrz 2013 - 10:54:18

czytałam i wszystko się sprawdza, jestem zadowowlona :)

Dlaczego mężczyźni kochają zołzy

04 wrz 2013 - 10:57:54

Też czytałam i jesli ktoś chce do konca zycia pozostac samotną i nieszczesliwą to niech korzysta z tych rad. Owszem jest tam kilka rad jak się nie zachowywac aby się nie narzucac ale to powinna wiedziec kazda mądra kobieta, powinna mięc swoj honor i zasady. Ksiąza uczy jak stać się zarozumiała egoistką, jak wykorzystywać facetów i jak ich odpychać. Taki sztuczki działają tylko na taki typów ,,babiarzy''. Nie polecam...

Dlaczego mężczyźni kochają zołzy

04 wrz 2013 - 11:03:30

anusiak92- jakbym miała,to chyba bym nie napisała mojej wcześniejszej wypowiedz,prawda? Wszystko inne działa bez zarzutu.
No i popieram Delicado93, o to mi chodziło.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-09-04 11:05 przez keyy.

Dlaczego mężczyźni kochają zołzy

04 wrz 2013 - 11:03:53

Fakt jest taki, od wieków mężczyźni muszą polować jak już cie upolują to stajesz się nudna "niestety" .My kobiety wtedy chcemy czułości okazywania uczuć a facet "polowania" z zołzą jest trudniej bo jest zimna i facet musi się starać , żeby coś mu skapło .Ale szczerze nam kobietom to szczęścia nie daje chcemy spokoju i stabilizacji a on wiecznej euforii i wzlotów.

zweryfikowana
Posty: 391
Ostrzeżenia: 1/5

Dlaczego mężczyźni kochają zołzy

04 wrz 2013 - 11:04:34

czytałam niedawno i potraktowałam również jako raczej luźną lekturę, choć wiele w niej racji ;) analizując po przeczytaniu mój ostatni związek jeszcze z czasu przed przeczytaniem tej książki, do którego podeszłam właśnie w "zołzowaty" sposób mogę stwierdzić, że w 100% wypaliło, bo facet przepadł z butami :P wprawdzie ja z nim zerwałam po jakimś czasie z innych przyczyn, ale jemu wciąż zdarza się do mnie pisać czy nie chciałabym sie z nim spotkać... :P

Dlaczego mężczyźni kochają zołzy

04 wrz 2013 - 11:08:54

Książkę trzeba traktować z dużym dystansem, ogółem jest tam sporo prawdy ale nie można tych "porad" traktować dosłownie i zdawać sobie sprawę, że to jest trochę rzeczywistość z krzywego zwierciadła ;)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Vin Diesel powraca jako Riddick :)