Obecnie rozmawiamy o:

sklep detailingowy

17 minut temu

kosmetyki samochodowe

godzinę temu

dresy na ulice

godzinę temu

Studia online

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 63
Ostrzeżenia: 1/5

TOLKIEN :)

17 sie 2013 - 15:31:01

Mam pytanie do osób czytających Tolkiena. Kupiłam sobie dziś w Biedronce "Opowieści w Niebezpiecznego Królestwa" autorstwa Tolkiena. Ktoś z Was czytał? Spodobała się?
Jakiś czas temu spotkałam się z opiniami, że jeśli chodzi o Tolkiena, to dobry jest tylko "Hobbit" oraz "Władca Pierścieni". Jak myślicie?
Teraz poluję na "Niedokończone Opowieści", ale w tej akurat Biedronce ich nie było :<

TOLKIEN :)

17 sie 2013 - 15:36:17

Uwielbiam Hobbita :) Teraz przymierzam się do przeczytania trylogii :)

niezweryfikowana
Posty: 6.621
Ostrzeżenia: 1/5

TOLKIEN :)

17 sie 2013 - 15:41:42

mimo iż nie lubię baśni bo zawsze wydawały mi się czymś dla dzieci to czytając tę książkę mile się zdziwiłam, bardzo sympatyczne opowiadania.

niezweryfikowana
Posty: 63
Ostrzeżenia: 1/5

TOLKIEN :)

17 sie 2013 - 15:45:57

Cytat
klaudia1300
Uwielbiam Hobbita :) Teraz przymierzam się do przeczytania trylogii :)

Ja przeczytałam Hobbita w jeden dzień, nie mogłam się oderwać :) a co sądzisz o filmie? Mnie zdziwiło to jak wiele pokazali i zastanawia mnie, co będzie w dwóch kolejnych częściach, gdyż niewiele wątków już zostało...

TOLKIEN :)

17 sie 2013 - 15:52:21

Według mnie Opowiadania które kupiłaś są świetne, ogólnie większość twórczości Tolkiena uwielbiam. Absolutnie nie zgadzam się z opiniami ludzi którzy mówią, że tylko Trylogia i Hobbit są świetne, warto chwycić chociażby za Silmarilion. :)

niezweryfikowana
Posty: 63
Ostrzeżenia: 1/5

TOLKIEN :)

17 sie 2013 - 15:54:01

Muszę jeszcze pochodzić po Biedronkach i poszukać, książeczki są po 8 zł, a ile radości dają :)

TOLKIEN :)

18 sie 2013 - 02:45:34

Mi się podobał Silmarillion. Niedokończone opowieści też fajne, niektórych bardzo szkoda, że, no właśnie, niedokończone. ;)

TOLKIEN :)

26 lis 2013 - 09:47:21

Ja dostałam e-booka Hobbita, muszę zainstalować sobie na iPadzie jak tlyko skończę obecną książkę. W szkole czytaliśmy tylko fragmenty, a to taki piekny świat :)

TOLKIEN :)

05 gru 2013 - 23:15:43

Czytaliście w szkole fragmenty Hobbita? Ale super:D U mnie nie było czegoś takiego, ale zawsze miałam pociąg do dobrych książek. Nadal mam. Tylko doszedł pociąg do dobrych filmów. Czekam na premierę Hobbita z niecierpliwością ;)

TOLKIEN :)

10 gru 2013 - 14:45:47

Cytat
Vancy
Czekam na premierę Hobbita z niecierpliwością ;)
Mówisz oczywiście o drugiej części, tzn. Pustkowi Smauga, tak? :D Ja również czekam, ciekawe kiedy będzie można bilety rezerwować (bo premiera jest chyba jakoś w okolicy Świąt, prawda?).
Uważam, że Hobbit filmowy jest nawet może lepszy niż książka (szczerze to najpierw widziałam film, który zainspirował mnie do przeczytania książki :P), z powodu tego, czego w książce nie da się często w tak dobry sposób wyrazić, czyli magia świata, piękne krajobrazy, itp. Zresztą zawsze opisy przyrody, itp. w książkach mnie nudziły nieco. :P

TOLKIEN :)

10 gru 2013 - 14:57:28

Czytałam wszystko Tolkiena.
A 2 część Hobbita będzie 27 grudnia,dlatego trzeba rezerwować wcześniej,bo już widzę te kolejki po bilety :D

Nie podoba mi się tylko,że na potrzeby filmu będzie postać Tauriel, czytałam kilka spoilerów na temat tej postaci, przez to dużo rzeczy może być pozmieniane ,choćby to ,że jeden z krasnoludów ma właściwie przez nią zginąć,a nie tak jak było w książce.
Nawet bym się nie zdziwiła,gdyby z niej zrobili jedną z postaci pierwszoplanowych . Wiem,że książka to jedno a film to drugie,tylko nie wiem po co na siłę wciskać inne osoby?

A Hobbita i LOTR czytałam jakoś z 10lat temu jako dziecko, z czego Hobbit bardzo mi się podobał, był i do tej pory jest piękną książką.

Tak jak żałuję,że w ekranizacji Władcy nie było Toma Bombadila.
Oczywiście nie mam pewności,że tak będzie z tymi spoilerami. Tyle co czytałam na zagranicznych portalach.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-12-10 15:01 przez Sasasanka.

TOLKIEN :)

11 gru 2013 - 09:50:38

Ekranizacja "Hobbita" mnie osobiście zawiodła, na filmie najzwyczajniej w świecie usnęłam. Jakiś dla mnie jest po prostu za bardzo efekciarki i współczesny.

Co do samego Tolkiena - polecam Jego biografię, niesamowite miał życie.

TOLKIEN :)

11 gru 2013 - 12:14:45

Szczebora- ja się już do niej kilka lat zabieram. :) Trylogię "Władcy" czytałam już dawno temu. Dopiero później trafiłam na Hobbita, więc tak ciutkę nie po kolei. :)

Ekranizacje? Tutaj trzeba przyznać, że i Władca był więcej niż porządny, Hobbit podobnie, chociaz tu jeszcze sprawa, można powiedzieć, że w "toku". :)

TOLKIEN :)

13 gru 2013 - 11:00:15

Czytałam Hobbita i zarówno książka jak i film mi się bardzo spodobały, dlatego też na pewno wybiorę się na drugą cześć. Podoba mi się że rozbili tą książkę aż na 3 filmy !!

Czytałam też "Drużynę Pierścienia" , pozostałe tomy jeszcze na mnie czekają. Ale oglądałam wszystkie filmy i nie zawiodłam się. Uwielbiam świat który kreuje Tolkien i nawet jeśli wiadomo że filmy nie są aż tak dobre jak książka to jednak one też mnie urzekły :)

TOLKIEN :)

17 gru 2013 - 16:08:51

Według mnie Tolkien był geniuszem. Nie dość, ze znał kilkadziesiąt języków, w czym dwa sam wymyślił to jeszcze pisał takie książki...
I dobre wykonanie filmowe, kłóciłabym się, jeśli ktoś by zaprzeczył. :P

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Dlaczego mężczyźni kochają zołzy