Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Poszkodowane?

01 lip 2013 - 22:25:48

Witam
Jestem typową przedstawicielką dziewczyn nazywanych np: anorektyczkami, chuderlakami ale to są jeszcze miłe słowa. Dużo razy musze wysłuchiwać opinii,że jestem okropnie wychudzona, wyglądam obrzydliwe, same kości a także teksty typu "booozeee Ty coś jesz?!", "gdybym wyglądała tak jak Ty to bym na miasto nie wychodziła" Jak powiem,że mam prawidłową wagę i nie nie mam niedowagi ani nic takiego, jem dużo i jak wszyscy, nie odchudzam się tylko już mam taka budowę to jest śmiech i dalej pojazd po mnie.... I TAK NIBY MOŻNA I JEST OK
A co się dzieje jak powiesz grubszej dziewczynie,żeby nie narzekała cały czas tylko wzięła się za siebie? Wtedy jest wielka kłótnia,że ją obrażam,nie rozumiem,ciężko jest schudnąć (...) ale ona może mnie obrażać i nikt nie może nic powiedzieć.

Mam dość takich opinii ;/
Czasami mówię " szczerze, to wolę wyglądać tak jak wyglądam niż mieć szafę/ryj tak jak Ty" ale dalszego przebiegu "rozmowy" już nie muszę opisywać....

Jak Wy "chuderlaki" jak na to reagujecie?

Poszkodowane?

01 lip 2013 - 22:30:44

Ja bardzo źle się czuję gdy ktoś mi mówi że jestem za chuda... przykro mi się robi, ale to chyba dlatego że kiedyś byłam grubsza i mnie wyzywano z tego powodu od spaślaków itd, postanowiłam coś ze sobą zrobić, starałam się i dotarłam do wyznaczonego celu. Z jakim efektem? Każdy mówi że jestem szkieletem, za chuda itd... Tak źle i tak niedobrze..

Poszkodowane?

01 lip 2013 - 22:33:14

Cytat
aadzia
Ja bardzo źle się czuję gdy ktoś mi mówi że jestem za chuda... przykro mi się robi, ale to chyba dlatego że kiedyś byłam grubsza i mnie wyzywano z tego powodu od spaślaków itd, postanowiłam coś ze sobą zrobić, starałam się i dotarłam do wyznaczonego celu. Z jakim efektem? Każdy mówi że jestem szkieletem, za chuda itd... Tak źle i tak niedobrze..


Moim zdaniem "jesteś obleśnym szkieletem" tak samo boli jakby ktoś powiedział,że :jesteś obleśnym grubasem.." ja nie wiem czemu to jest inaczej traktowane ;/ chamstwo

Poszkodowane?

01 lip 2013 - 22:36:35

Przytyłam i mam problem z głowy.

Poszkodowane?

01 lip 2013 - 22:38:47

Ja olewam takie rzeczy, co mnie to obchodzi ;) Lekarka powiedziała, że mam taką budowę i tyle, noszę rozmiar XS i jakoś nie czuję się z tym źle.
Moim zdaniem widać wyraźnie, kiedy ktoś jest bardzo szczupły, a kiedy wychudzony, po prostu ciało ma inną budowę. Znam dziewczyny, które są bardzo chude z natury i klasyczne anorektyczki/bulimiczki i bez problemu umiem je odróżnić po wyglądzie.

Poszkodowane?

01 lip 2013 - 22:39:52

Cytat
dianamazur

Jak Wy "chuderlaki" jak na to reagujecie?

Nijak, po prostu pozwalam babci nałożyć sobie kolejną porcję..;P

niezweryfikowana
Posty: 141
Ostrzeżenia: 3/5

Poszkodowane?

01 lip 2013 - 22:39:56

Lepiej być chudym niż grubym.Ale wiesz tak to jest jak zazdrość dupe sciska olej to

Poszkodowane?

01 lip 2013 - 22:40:49

Przytycie jest ciężkie nawet jak się chce. Diety często nie pomagają.
Ja przytyłam na psychotropach niestety.

Oczywiście co nie znaczy,że trzeba być mega tłustym i zwalać wszystko na chorobę.
Znam ludzi z cukrzycą,problemami hormonalnymi itp, którzy dzięki diecie,ćwiczeniom potrafili schudnąć po nawet 20kg. Nawet moja mama mająca cukrzyce jest tego przykładem.

Z resztą każda skrajność jest zła..
Ale fakt, sama jak byłam młodsza słyszałam wiele obraźliwych tekstów np. że wyglądam jak z obozu koncentracyjnego itp. Przywykłam oczywiście, u mnie w rodzinie praktycznie wszyscy szczupli.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-01 22:42 przez Osaaa.

Poszkodowane?

01 lip 2013 - 22:44:17

Niech każdy wygląda tak, by dobrze czuł się sam ze sobą.

Wiadomo w granicach zdrowego rozsądku i do czasu, gdy nie zaczynają wytykać Ciebie palcami...

Poszkodowane?

01 lip 2013 - 22:46:44

Punkt widzenia zależy od siedzenia. Gruba Ci powie, że jak ktoś jest zbyt szczupły to wszyscy są dla niego mili i to wyrażenie "czy coś jesz", ma charakter troski. I sorry ale uważam że jednak "grubaski" maja bardziej przewalone.

Poszkodowane?

01 lip 2013 - 22:47:02

ja to przyjmuję z uśmiechem na ustach mówiąc np: "i całe szczęście" "oby jak najdłużej" itp :)

pomaga :D

chociaż ze smutkiem stwierdzam, że rzadziej niż kiedyś ktoś zwraca uwagę na moją wagę ;)

Poszkodowane?

01 lip 2013 - 22:48:13

Cytat
Kathyu
Cytat
dianamazur

Jak Wy "chuderlaki" jak na to reagujecie?

Nijak, po prostu pozwalam babci nałożyć sobie kolejną porcję..;P


Hahaha.

Poszkodowane?

01 lip 2013 - 22:48:24

u mnie jest to samo, jem za dwóch a nic nie tyje. Wkurza mnie ciągłe gadanie typu "ty coś w ogóle jesz" . Mam bardzo dobrą przemianę materii, choćbym chciała to nie mogę przytyć:( A wiadomo,że chciałabym też nabrać pełniejszych kształtów.

Poszkodowane?

01 lip 2013 - 22:48:24

Hmmmm, zacytuję wieszczkę "Dla grubych za chuda, a dla chudych za gruba. A chu...".
I nie wszyscy muszą wyglądać tak samo.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-01 22:49 przez dzikafretka.

Poszkodowane?

01 lip 2013 - 22:49:30

Cytat
Kathyu
Cytat
dianamazur

Jak Wy "chuderlaki" jak na to reagujecie?

Nijak, po prostu pozwalam babci nałożyć sobie kolejną porcję..;P


hahahahah serce dobre

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Film na wieczór