Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Pomocy! Książka polskiego autora!

16 maj 2013 - 17:37:08

Jeśli PRL to Głowiński, uwielbiam jego publikacje!

Pomocy! Książka polskiego autora!

16 maj 2013 - 17:45:14

Cytat
nicolenkaa
ahh a ja jak to w dzień przed egzaminem kupiłam dziś książkę na której wydanie czekałam od prawie pól roku :D na szczęście moje studia są ścisłe i oprócz materiału do opanowania nie musze niczego czytać, więc mam czas na 'moje' ksiązki na które mam ochotę :)

Zazdroszczę czasu :)

Pomocy! Książka polskiego autora!

16 maj 2013 - 17:46:22

II wojna światowa - zakazana - Mein kampf adolf hitler
przepraszm dopiero zauważyła ,że polska ksiażka
Grudzinski - inny świat II wojna



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-05-16 17:48 przez Bina88.

Pomocy! Książka polskiego autora!

16 maj 2013 - 17:48:51

mi przychodzi do glowy Adam Zalewski - Biala Wiedzma - horror w stylu S. Kinga i Jakub Malecki - Przemytnik Cudu, ale to już chyba mniej pasuje

Pomocy! Książka polskiego autora!

16 maj 2013 - 17:49:56

opowiadania borowskiego II wojna .

Pomocy! Książka polskiego autora!

16 maj 2013 - 17:55:28

Cytat
Bina88
II wojna światowa - zakazana - Mein kampf adolf hitler
przepraszm dopiero zauważyła ,że polska ksiażka
Grudzinski - inny świat II wojna

Grudziński to lektura szkolna, a takowe być nie mogą :)
Cytat
palka1238
opowiadania borowskiego II wojna .
Również jest to lektura :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-05-16 17:55 przez Cholerka.

zweryfikowana
Posty: 1.605
Ostrzeżenia: 1/5

Pomocy! Książka polskiego autora!

16 maj 2013 - 18:00:22

gdyby chodziło o horror anglojęzyczny to mogłabym coś doradzić bo właśnie piszę na ten temat magisterkę ale w polskim to niestety się nie orientuję... ale przynajmniej podbije :) może ktoś inny pomoże

Pomocy! Książka polskiego autora!

16 maj 2013 - 18:01:54

Cytat
Finka1988
gdyby chodziło o horror anglojęzyczny to mogłabym coś doradzić bo właśnie piszę na ten temat magisterkę ale w polskim to niestety się nie orientuję... ale przynajmniej podbije :) może ktoś inny pomoże

Właśnie problem jest w tym, że horrorów i książek, o których mogłabym pisać autorów zagranicznych jest multum, a polskim mało :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-05-16 18:02 przez Cholerka.

Pomocy! Książka polskiego autora!

16 maj 2013 - 19:11:31

a tak w ogole to szukasz tylko jednej ksiażki? i jak ta twoja praca ma wyglądac? jakis tytuł podaj albo cos...

Pomocy! Książka polskiego autora!

16 maj 2013 - 19:14:31

panowie Sapkowski, Ziemkiewicz i spółka

Pomocy! Książka polskiego autora!

16 maj 2013 - 19:15:51

Cytat
axa717
a tak w ogole to szukasz tylko jednej ksiażki? i jak ta twoja praca ma wyglądac? jakis tytuł podaj albo cos...

Szukam ogólnie książek z zakresów, o których pisałam... Nie za bardzo rozumiem o co chodzi Ci z tytułem. Szukam wielu książek, ponieważ przed tym jak jakąś wybiorę muszę ją przeczytać i wtedy zdecydować, jak wiadomo każdy autor ma swój styl pisania i swoją wizję, nie wszystko musi mi się spodobać, dlatego pytam o różnych autorów i różne książki... Oczywiście efektem końcowym (czyli wyborem) bedzie jedna książka / seria książek itp. Moja praca ma być analizą dzieła bądź ma być związana z jego perypetiami...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-05-16 19:17 przez Cholerka.

Pomocy! Książka polskiego autora!

16 maj 2013 - 19:18:54

Andrzej Sapkowski

Pomocy! Książka polskiego autora!

16 maj 2013 - 20:13:29

Cytat
Cholerka
Cytat
axa717
a tak w ogole to szukasz tylko jednej ksiażki? i jak ta twoja praca ma wyglądac? jakis tytuł podaj albo cos...

Szukam ogólnie książek z zakresów, o których pisałam... Nie za bardzo rozumiem o co chodzi Ci z tytułem. Szukam wielu książek, ponieważ przed tym jak jakąś wybiorę muszę ją przeczytać i wtedy zdecydować, jak wiadomo każdy autor ma swój styl pisania i swoją wizję, nie wszystko musi mi się spodobać, dlatego pytam o różnych autorów i różne książki... Oczywiście efektem końcowym (czyli wyborem) bedzie jedna książka / seria książek itp. Moja praca ma być analizą dzieła bądź ma być związana z jego perypetiami...

to może najpierw sprecyzuj motyw przewodni swojej pracy, np mitologia słowiańska i tutaj podciągnać kraszewskiego, sapkowskiego, tuwima itd badź też zagłada Polaków na kresach wschodnich, itp itd ect... myślę, że jak zdecydujesz się na konkretny motyw lepiej bedzie ci znaleźć odpowiednich autorów i ksiazki

Pomocy! Książka polskiego autora!

16 maj 2013 - 20:16:53

Olga Rudnicka - "Natalii 5". Tyle, że to bardziej kryminał niż horror ale świetny :)

Pomocy! Książka polskiego autora!

16 maj 2013 - 20:29:24

Cytat
axa717
Cytat
Cholerka
Cytat
axa717
a tak w ogole to szukasz tylko jednej ksiażki? i jak ta twoja praca ma wyglądac? jakis tytuł podaj albo cos...

Szukam ogólnie książek z zakresów, o których pisałam... Nie za bardzo rozumiem o co chodzi Ci z tytułem. Szukam wielu książek, ponieważ przed tym jak jakąś wybiorę muszę ją przeczytać i wtedy zdecydować, jak wiadomo każdy autor ma swój styl pisania i swoją wizję, nie wszystko musi mi się spodobać, dlatego pytam o różnych autorów i różne książki... Oczywiście efektem końcowym (czyli wyborem) bedzie jedna książka / seria książek itp. Moja praca ma być analizą dzieła bądź ma być związana z jego perypetiami...

to może najpierw sprecyzuj motyw przewodni swojej pracy, np mitologia słowiańska i tutaj podciągnać kraszewskiego, sapkowskiego, tuwima itd badź też zagłada Polaków na kresach wschodnich, itp itd ect... myślę, że jak zdecydujesz się na konkretny motyw lepiej bedzie ci znaleźć odpowiednich autorów i ksiazki

Najpierw wolę poszukać i obeznać się w polskiej literaturze z tych zakresów, a dopiero później wybrać...

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Jaka to piosenka? pomozcie