Obecnie rozmawiamy o:

free spin za rejestracje

gorący temat

polecany dentysta

godzinę temu

elektryka sklep

godzinę temu

wakacje last minute

dzisiaj o 18:41

Jakie marki ? - Kosmetyki.

dzisiaj o 18:28

Budowa domu

dzisiaj o 18:17

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

dobre kryminały

15 lip 2013 - 15:24:31

Moja mama pochłonęła całą serię Camilli Lackberg, ale dla mnie to bardziej obyczajówka i trochę morderstwa, na początku nudy, później nie wiadomo o co chodzi, bo główną wskazówką jest "Patrick miał PRZECZUCIE", następnie już od 2/3 książki wiadomo już kto co i jak...

dobre kryminały

15 lip 2013 - 15:24:37

Polecam książki Agatha Christie:)
Wszystkie jakie przeczytałm zaskoczyły mnie bardzo pozytywnie :)

dobre kryminały

15 lip 2013 - 15:26:30

Ja lubię thrilery medyczne podchodzą pod kryminały zawsze jest jakiś wątek o morderstwach trzymają w napięciu do ostatnich kartek:) Lubie Cooka Cobena i Michela Palmera polecam.

dobre kryminały

15 lip 2013 - 15:27:24

Simon Beckett wszystkie części

dobre kryminały

23 lip 2013 - 05:31:15

Ja właśnie zamówiłam sobie książkę "Szwed, który zniknął" Karjela. Pewnie mało wam znane nazwisko, bo to jego pierwsza książka, którą przetłumaczono na język polski. Słyszałam o nim wcześniej, że świetnie pisze, ale czekałam na polskie wydanie. I się doczekałam :)

dobre kryminały

23 lip 2013 - 06:57:26

Może to nie stare i nie w typie Poirota,ale świetnie pisze Maxime Chattam-kryminały,choć zbrodnie przez niego opisywane jak z horroru.
Szkoda tylko,ze napisał trzy czy cztery te kryminały.

dobre kryminały

25 lip 2013 - 16:14:00

Cytat
dzikafretka
Moja mama pochłonęła całą serię Camilli Lackberg, ale dla mnie to bardziej obyczajówka i trochę morderstwa, na początku nudy, później nie wiadomo o co chodzi, bo główną wskazówką jest "Patrick miał PRZECZUCIE", następnie już od 2/3 książki wiadomo już kto co i jak...

Mnie też to zniechęciło. Za to ciekawie zapowiada się owy Szwed, który zniknął oznaczenie kryminał/sensacja zapowiada, ze raczej nie będzie dumania nad stolikami z ikei ;)

dobre kryminały

29 lip 2013 - 15:59:49

Co wy macie z tymi stolikami. :)Jak czytam kryminał, to są zagadki, śledztwa, morderstwa i polityka (w takim społecznym sensie jeszcze bardziej w przypadku skandynawskich). Chociaż u Karjela dochodzi jeszcze trochę akcji. :) Nic dziwnego, skoro kiedyś był pilotem wojskowym, to musiał zadbać o takie rzeczy.
Tak żartuje, bo "Szwed który zniknął, nie ma za dużo wspólnego z Indianą Johnsem, ale jest taki prawdziwym, nowoczesnym kryminałem. Piszę nowoczesnym, bo ma wątek o terrorystach, w dodatku terroryście - też Szwedzie.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-29 16:01 przez Marlenek.

dobre kryminały

29 lip 2013 - 16:03:56

polecam nie docenione w Polsce ( zbyt mała reklama, cięzko o nim usłyszeć) książki Sebastiana Fitzka, polecam wszystkie, bo każda jest wyjątkowa i nie zastąpiona. Udało mi się skompletować cały jego dorobek pisarski i nigdy go nikomu nie oddam, będę wracała do tych książek i wracała...naprawdę polecam !;) moja ulubiona Fitzka to "klinika"

dobre kryminały

01 sie 2013 - 11:42:27

właśnie zabieram się za Fitzka "klinika", zobaczymy

dobre kryminały

06 sie 2013 - 11:57:51

Cytat
zafirka
Dla mnie mistrzem jest Larsson. Ale lubię większość piszących kryminały skandynawów, teraz się zamierzam zabrać za nową książkę Roberta Karjela "Szwed, który zniknął", to jego debiut u nas w kraju, za granica jest bardzo popularny.

Ja ją wczoraj wieczorem skończyłam czytać :) I jestem w szoku, że przetłumaczyli dopiero jego pierwszą książkę na polski. Chętnie przeczytałabym kolejną. A mówiąc w skrócie o tej : od pierwszych stron aż do samego końca trzyma w napięciu, nawet przez chwile nie była przewidywalna - zaskakiwała mnie co chwilę, wciągnęłam się tak, że przeczytałam ją w kilka dni i co najważniejsze, zapomniałam o wszystkich moich rozterkach podczas czytania. Nie było wtedy nic poza historią agenta Gripa :) A było mi to bardzo potrzebne

dobre kryminały

06 sie 2013 - 12:02:24

Jo Nesbo, właśnie czytam czwartą jego książkę.

dobre kryminały

06 sie 2013 - 12:09:38

polecam "Podpalaczka" Stephen King

mam w formie epup jak ktoś zainteresowany;) mogę podesłać czyta się super;)

niezweryfikowana
Posty: 854
Ostrzeżenia: 9/5

dobre kryminały

12 sty 2023 - 08:22:04

Sama obecnie szukam dla siebie dobrych serii. Swoją droga gdzie kupujecie krymianły?

niezweryfikowana
Posty: 238
Ostrzeżenia: 6/5

dobre kryminały

12 sty 2023 - 10:13:56

Sharon Bolton! Duet Preston i Child. Lee Child i jego Jack Reacher. Kolory zła autorstwa Małgosi Sobczak. Kuźmińskich i ich trylogię z Anką i Bastianem. Cykl z Bernardem Grossem Małeckiego. Krajewski? Jest w czym wybierać

Najczęściej kupuje w księgarniach internetowych. Miejsca takie mają najlepsze promocje, również na pojawiające się w księgarniach nowości:
https://matfel.pl/

Od siebie polecam zajrzeć sobie szczególnie do księgarni internetowej Matfel.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Jak upolowac faceta