Obecnie rozmawiamy o:

Nietypowa uroda

godzinę temu

Meble

dzisiaj o 13:22

Klimatyzacja w bloku

dzisiaj o 11:13

Jakie ogrzewanie domu

dzisiaj o 10:28

zawyzona cena za ogrzewanie

dzisiaj o 10:26

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Jak odzyskac pozyczone płyty

03 lut 2013 - 18:15:26

Hej dziewczyny, mam problem z odzyskaniem plyt. Zaczne od pocztaku: okolo 4 lat temu spotykalam sie z takim chłopakiem K., któremu wówczas pozyczylam moje płyty z piosenkami i filmami. Były to orginalne płyty wygrane przeze mnie w różnych stacjach radiowych(głównie składanki, a takze z bajki/filmy nie wiem czy ktos pamieta takie śmieszne bajki Kartony czy Pieska Leszka). Rzecz w tym, ze nagle znowu mama zaczela chorowac (nie mówilam Mu o tym), nie mialam wtedy ochoty z nikim sie wiazac, wiec zerwalam z K. Oczywiscie pamietam, ze ma moje plyty i dlatego pisalam wielokrotnie do Niego na portalu społecznosciowym, aby w koncu mi je oddal, aby ugadaal sie ze mna na miescie w tej sprawie, albo ze do Niego przyjade po odbiór. A oczywiscie K. mi odpisywal(potem juz sie nie odzywal, nic nie pisal, lekcewazyl moje wiadomosci)ze albo Go nie ma, bo pracuje za granica, albo ze plyty przekaze mojej siostrze, zebym sie nie martwila, bo ma te plyty. Potem, gdy juz nie odpisywal, postanowilam napisac do Jego obecnej dziewczyny, zeby jakos na Niego wpłynela, zeby sie ewentualnie Ona ze mna ugadala i przekazala mi te plyty.
Dziewczyny jak mam je odzyskac? Maja one wartosc nie tyle pieniezna, co sentymentalną. Wygralam je kazda z osobna w innym konkursie, a poza tym, gdybym chciala je sobie kupic, to nie stac mnie na wydatek okolo 400 zl(bo tyle sa warte). Czy któras byla w podobnej sytuacji? Cierpliwosc mi sie konczy, bo ilez mozna prosic o zwrot tych plyt, a z drugiej strony ile mozna przetrzymywac cudza wlasnosc, tym bardziej, jesli ktos dopomina sie juz o jej zwrot . Co mi radzicie? Tylko prosze, nie piszcie: "Dobry zwyczaj - nie pozyczaj". POradźcie mi co mam zrobic?

Jak odzyskac pozyczone płyty

03 lut 2013 - 18:18:09

a gdybyś sama się pofatygowała do niego po prostu w miarę możliwości ?

Jak odzyskac pozyczone płyty

03 lut 2013 - 18:24:30

wpierw musze sie dowiedziec dokladnie gdzie mieszka i przyjechac z zaskoczenia, bo inaczej strzeli jakas wymówke. Szczerze, nie wiem gdzie mieszka, bo wtedy zwiazek nie rozwinal sie na tyle, abym u Niego bywala. W kazdym razie przymierzam sie do tego pomyslu

Jak odzyskac pozyczone płyty

03 lut 2013 - 18:26:11

Wybierz się osobiście po te płyty ;)
Możesz wybrać się też do adwokata, prawnika(nie będzie to droga usługa). On wyśle pisemko do Twojego eks z prośbą o oddanie rzeczy z ustalonym terminem, uświadomi go jakie sankcje prawne mogą zostać wyciągnięte wobec jego osoby ;) Jak eks przeczyta sobie takie pisemko, wystraszy się i odda rzeczy. Jednak musisz mieć dowody na to, że chłopak faktycznie coś od Ciebie pożyczył. W Twoim przypadku mogą to być wiadomości albo świadkowie.

Jak odzyskac pozyczone płyty

03 lut 2013 - 18:27:25

skoro od 4 lat on ci tych płyt nie oddaje to pozostaje tylko do niego jechać :I

Cytat
duchess93
Wybierz się osobiście po te płyty ;)
Możesz wybrać się też do adwokata, prawnika(nie będzie to droga usługa).
skoro jej nie stac na nowe płyty to i na prawnika tez chyba nie.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-02-03 18:28 przez oryginal.

Jak odzyskac pozyczone płyty

03 lut 2013 - 18:29:02

Czuję, że ich nie odzyskasz. Facet po takim czasie na pewno ich nie ma. Zgubił, zepsuł, wyrzucił. Dlatego ja niechętnie pożyczam ludzie zapominają, nie oddają, gubią i wmawiają że tego nigdy nie pożyczali.

Jak odzyskac pozyczone płyty

03 lut 2013 - 18:29:38

Cytat
duchess93
Wybierz się osobiście po te płyty ;)
Możesz wybrać się też do adwokata, prawnika(nie będzie to droga usługa). On wyśle pisemko do Twojego eks z prośbą o oddanie rzeczy z ustalonym terminem, uświadomi go jakie sankcje prawne mogą zostać wyciągnięte wobec jego osoby ;) Jak eks przeczyta sobie takie pisemko, wystraszy się i odda rzeczy. Jednak musisz mieć dowody na to, że chłopak faktycznie coś od Ciebie pożyczył. W Twoim przypadku mogą to być wiadomości albo świadkowie.

ooo podoba mi się, niech się nauczy odpowiedzialności :D powiedz mu że ma tydzień, inaczej idziesz do adwokata. i rzeczywiście pójdź, jeśli nie odda.

Jak odzyskac pozyczone płyty

03 lut 2013 - 18:36:34

Cytat
jefrozka
Czuję, że ich nie odzyskasz. Facet po takim czasie na pewno ich nie ma. Zgubił, zepsuł, wyrzucił. Dlatego ja niechętnie pożyczam ludzie zapominają, nie oddają, gubią i wmawiają że tego nigdy nie pożyczali.
Ostatnio jak napisalam do Jego dziewczyny, to ona odpisala mi cos w stylu, ze z Jego rozmowy wynika, ze albo ich nie ma albo nie wie gdzie je ma. No ludzie, to nie jest 1 płyta, ze mozna zgubic tylko to bylo w sumie ponad 10 płyt. Ta cala sytuacja mnie tak drazni,ze sadze, iz gdyby ktos inny buyl na moim miejscu, to juz dawno zrobilby porzadek z ta sprawa i nie mial tyle Cierpliwosci przez duze C co ja



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-02-03 18:38 przez aguska9216.

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 4.337

Jak odzyskac pozyczone płyty

03 lut 2013 - 18:42:15

nie zostało nic innego jak wybrac sie osobiscie. ewentualnie z grubej rury napisz ze chcesz płyty na juz i nie ukrywaj ze wkurzona jestes chociaz nie wiem czy to podziała..swoją drogą jakby ktos mi tak zwlekał to bym pomyslała ze juz dawno ich nie ma albo ze są w kiepskim stanie
swoją drogą tez nie pozyczam np ubran kolezanką itp bo sie boje



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-02-03 18:43 przez lola17xD.

Jak odzyskac pozyczone płyty

03 lut 2013 - 18:46:21

Ja nie przywiązuje dużej wartości emocjonalnej do takich rzeczy, ale jeśli dla Ciebie płyty są ważne to warto się o nie walczyć ;)
Ja nie miałabym czasu i chęci, chyba że byłyby to jakieś winyle, klasyki muzyki czy filmu, prawdziwe rarytasy. Stare składanki czy płyty DVD z Kartonami są warte tyle co nic ;) Minęły 4 lata, on tych płyt może nie mieć. Trochę późno się obudziłaś, nie wiem czy jest sens próbować je odzyskać ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-02-03 18:47 przez duchess93.

Jak odzyskac pozyczone płyty

03 lut 2013 - 18:49:55

Cytat
lola17xD
nie zostało nic innego jak wybrac sie osobiscie. ewentualnie z grubej rury napisz ze chcesz płyty na juz i nie ukrywaj ze wkurzona jestes chociaz nie wiem czy to podziała..swoją drogą jakby ktos mi tak zwlekał to bym pomyslała ze juz dawno ich nie ma albo ze są w kiepskim stanie
swoją drogą tez nie pozyczam np ubran kolezanką itp bo sie boje
Przyjelam taka mozliwosc, ze sa zniszczone, wiec juz dawno napisalam, ze nie wazne w jakim sa stanie teraz, wzne, ze chce aby mi je zwrócil
co jeszcze poradzicie?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-02-03 19:14 przez aguska9216.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

piosenka na wieczór