Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Moje opowiadanie(fragment)

29 lis 2012 - 19:23:48

Slonce wlasnie wschodzilo nad planeta Nea. Mieszkancy leniwie przeciagaja sie w swoich hibernetycznych pojemnikach a okoliczne zwierzeta wlasnie zaczely wychodzic ze swoich legowisk. W Kwaterze dowodzenia panowal polmrok, przy stole siedziala Rada Najwyzsza zlozona z naukowcow i wojskowych. Na twarzach ich bylo widac zmeczenie, wszak wczoraj dyskutowali do pozniej godziny. Nagle dalo sie slyszec dzwiek otwieranych drzwi po srodku pomieszczenia. Do sali pewnym i dumnym krokiem wszedl wysoki bardzo przystojny mezczyzna lat ok czterdziestu o dlugich kruczo - czarnych wlosach i niebieskich oczach, ubrany byl w plaszcz przepasany pasem ktory migal dziwnymi kolorami. Na jego wejscie cala rada wstala i mu zasulutowala, tylko jeden z mezczyzn przysnal sobie na drugim koncu stolu. Mezczyzn pstryknal palcami i powiedzial do niego

- 40 lat w komorze zimna

Zaspany mezczyzna szybko sie ocknal i gdy uslyszal owe slowa zaczal lkac jak male dziecko

- Panie nie!, tylko nie komora zimna!, blagam! to mi odbierze pol mojego zycia

- Nie znam litosci ani milosci! Zabrac mi go stad - rozkazal mezczyzna

Do sali pospiesznie weszlo dwoch wysokich straznikow ubranych w czarne kombinezone i po malej szamotaninie
zabrali zaspanego nieszczesnika.

- Jak przebiegaja plany, dawac mi tu raport natychmiast - rozkujacym glosem powiedzial mezczyzna bez serca

Po chwili jeden z naukowcow siwy staruszek o lagodnej twarzy zaczal zdawac raport

- O wielki SAT-HANIE, wszystko idzie zgodnie z planem, planeta jest w 80% przyszykowana do rozpoczecia kolejnej ludzkiej cywilizacji, wiesniakow a raczej dzikusow juz wybralismy.

- Jak ich nazwaliscie - zapytal sie twardym glosem SAT-HAN

- Tak jak zawsze SAT-HANIE, mezczyzne nazwalismy Adam a kobiete Ewa. Zostana oni umieszczeni wraz z innymi dzikusami na tej planecie ktora ty sam nazwales ZIEMIA i pod naszym czujnym okiem i nasza czujna okupacja zaczna kolejna ludzka cywilizacje.

- Czyli kolejna darmowa energia od tych bydlakow bedzie nasza - szyderczo zasmial sie SAT-HAN

- Kontynuje Panie, na poczatku bedziemy ukazywac sie im sie jako anioly,demony,Bogowie i bedziemy nakierowywac ich na odpowiednia sciezke rozwoju.

- Moj Ojciec byl geniuszem ze wymyslil te bzdury jak wy je tam nazywacie? - wtracajac zapytal sie SAT-HAN

- Religiami o wielki SAT-HANIE - odparl naukowiec

- Pamietajcie musicie uwazac na JEZ-USA z federacji swiatla bo on mi zawsze psuje moja ulubiona religie ktora moj ojciec wymyslil pod nazwa Chrzescijanstwo. Zreszta jakim cudem on sie dostaje na ta planete do dzis tego niewiem? - zapytal ironicznie SAT-HAN

- My tez o wielki SAT-HANIE nie wiemy ale domyslami sie ze w naszych szeregach sa agenci federacji swiatla

- Wiecie co zrobie z tymi kapusami gdy dostana sie w moje rece!? - zapytal zlowrogim glosem SAT-HAN

- Wiemy o wielki SAT-HANIE wladco Wszechswiata - wykrzyknela huralnie cala sala

- Kontynuujcie dalej o tych bydlakach ktorych bedziemy hodowac - rozkal SAT-HAN

- A wiec wielki SAT-HANIE gdy ludzie dowiedza sie ze cala ich cywilizacja jest totalnie przesiaknieta zlem, bieda przemoca i niesprawiedliwoscia i zaczna dostrzegac ze sa tylko inwetarzem a najgorzsze jezeli zaczna nas rozpoznawac wsrod swoich mamy jak zawsze plany awaryjne. Pierwszy plan to doprowadznie do III wojny swiatowej tym razem religijnej pomiedzy religiami Islamu i Chrzescjanstwa. Druga to wysadzenie planety poprzez wybuchy bomb nukleranych

- Droga opcja odpada ich dusze sa pozniej skazone pylem radioaktywnym i trudno sie je wsadza do cial. Pierwsza opcja brzmi genialnie i tego sie macie trzymac - rzekl stanowczym glosem SAT-HAN

- Tak jest o wielki SAT-HANIE

- Wiecie co mi sie podoba u tych bydlakow?, ze moge bezkarnie gwalcic ich kobiety w nocy bez zmruzenia oczu, ze moge wybierac w nich jak ulegalkach. Jak one sie mnie boja gdy porywam je na moj statek, jak one placza, blagaja. Na cale szczescie zakladam im blokade pamieci tak ze rano budzac sie w lozku nic nie pamietaja. Glupie suki! Ja ja ich nienawidze. Od dzisiaj wydaje nowy rozkaz, kazdy mieszkaniec naszej planety ma wybrac sobie swoja kobiete z planety Ziemia i tylko ja moze gwalcic bezkarnie. - rozkazal SAT-HAN

- Tak jest o wielki SAT-HANIE, dziekujemy ci o wielki SAT-HANIE - ponownie zasalutowala cala sala

- To by bylo na tyle, sprawdzcie swoje kombinezony telekinetyczne, pasy antygrawitacyjne i ruszajcie tworzyc zycie na planecie Ziemii, KU chwale mojego OJCA - odparl spokojnym glosem SAT-HAN. Poczym nacisnal na jakis przycisk na swoim pasie i w tym samym momencie zniknal z sali obrad...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-11-29 19:27 przez Duch_Lola.

Moje opowiadanie(fragment)

29 lis 2012 - 19:25:11

jakoś mnie nie ciekawi

Moje opowiadanie(fragment)

29 lis 2012 - 19:29:03

To tylko probka moich umiejetnosci pisarskich

Moje opowiadanie(fragment)

29 lis 2012 - 19:30:36

Ja to bym chciała przeczytać fragment Twojej książki, dla której obserowałeś zachowanie kobiet na forum :P

Moje opowiadanie(fragment)

29 lis 2012 - 19:31:10

to nie tłumaczy tego, że jest nieciekawe

Moje opowiadanie(fragment)

29 lis 2012 - 19:33:23

Cytat
moremore
jakoś mnie nie ciekawi

Moje opowiadanie(fragment)

29 lis 2012 - 19:33:45

przeczytałam kilka pierwszych zdań i nie potrafię dalej... swojego czasu czytałam trochę opowiadań fantasycznych ale to jest takie jakieś grafomańskie... i to zasaluowali mu he

Moje opowiadanie(fragment)

29 lis 2012 - 19:48:19

Troche śmieszne...Pomysł niegłupi, całkiem ciekawy, ale spośób pisania w niektórych momentach mnie rozbawił, a raczej tego nie miałeś na celu.
No ale idea jakaś jest, więc próbój dalej, tekst zawsze można poprawic :P

Moje opowiadanie(fragment)

29 lis 2012 - 20:09:34

nie podoba się, dla mnie to parodia dotycząca chrześcijaństwa i jak powstała Ziemia a nie lubię takich wymyślnych historyjek...

Na pewno jakieś grupie osób spodoba się, ale do mnie nie przemawia.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-11-29 20:12 przez aneczkafn.

Moje opowiadanie(fragment)

29 lis 2012 - 20:26:59

Pomysł ciekawy, ale od strony językowej fatalnie. :D

Moje opowiadanie(fragment)

30 lis 2012 - 03:19:53

- co to są hibernetyczne pojemniki?
- wiesz co to są przecinki?
- z ortografią na bakier, ale aż tak? o_O
- "przepasany pasem" - coś w stylu 'kanapka pomasłowana masłem'
- "bydlaki" razy miliard
- dusze skażone pyłem? wtf?
- w jednym momencie kreślisz, że "dzikusy" dopiero zostaną umieszczeni na Ziemi, a za chwilę, że Sat-han gwałci już jakieś kobiety. Wtf?
- kombinezony telekinetyczne? pasy antygawitacyjne? co to?
- na koniec malownicze "wyjście" poprzez kliknięcie guzikiem. a na początku jakoś normalnie wszedł do pomieszczenia.

ogólnie nie podoba mi się, sztywno, z jakimś bełkotem, grafomańsko.

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

Moje opowiadanie(fragment)

30 lis 2012 - 16:35:10

Początek kojarzy mi się z "Gwiezdymi wojnami", "federacja światła" z jakimś ruchem wyzwolenia ziemi czy coś takiego. Ogólnie mieszanka iście wybuchowa.

Moje opowiadanie(fragment)

30 lis 2012 - 16:37:54

przykro mi, ale nie dam rady

Moje opowiadanie(fragment)

30 lis 2012 - 16:40:42

Cytat
Duch_Lola
To tylko probka moich umiejetnosci pisarskich
to jest próbka braku umiejętności pisarskich, braku talentu, braku warsztatu i braku polotu.

Moje opowiadanie(fragment)

30 lis 2012 - 16:48:33

Lolo,piszesz o sobie i fantazjujesz?
Nie lubie takich klimatow, wiec zegnaj o wilki SAT-HANIE .

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Ksiazka o kobietach