Obecnie rozmawiamy o:

Studia online

gorący temat

sklep detailingowy

14 minut temu

kosmetyki samochodowe

59 minut temu

dresy na ulice

godzinę temu

wyposazenie gastronomi

wczoraj o 21:40

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Nie to co staramy się pokazać, lecz to co staramy się ukryć jest prawdą o nas.
Miłość może spotkać nas tylko raz i trwać całe życie i nigdy nie przeminie aż staniemy się jednością.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-02-07 14:11 przez marzka0000.

Największą niesprawiedliwością jaką wyrządzamy ubogim, jest niedocenianie ich wielkości.
Matka Teresa

Największa satysfakcja w życiu to świadomość, że się nikogo nie skrzywdziło
Antyfanes

" Odnalazłam spokojny ciepły świat,
w samym sercu szarech dni bezsensu,
odkryłam blask najjaśniejszej gwiazdy
w mrocznej i śmierdzącej uliczce...
Mogę Ci pokazać, że przeszłość naprwdę się zdarzyła,
podwinę do góry rękawy byś ujrzał me blizny i niezagojone rany.
Nie mam pretensji, że mi nie wierzysz
ja czasem miewam chwile zwatpienia,
przecież wczoraj było tak dawno temu
Ciche me trwanie w ogłuszającym hałasie,
dłonie moje ciepła spragnione
tak łapczywie chwyciły się nadzieji.
Cieszy mnie to , ze w końccu ta jedna jest spełniona...
Pamiętam jeszcze jak bolała mnie własna śmierć,
jak wbiłeś noż w me serce.
Poddałam się, zbłądziłam, dziś mam uśmiech na twarzy
i nie liczy się nic nawet moje wspomienie o Tobie.
Zamykam oczy i słyszę bicie swego serca,
jak miło je usłyszeć po tak długiej przerwie.
dziś jestem pewna nie umiałeś mnie kochać,
ale on to potrafi..."



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-03-27 18:17 przez misiaczek25.

„Tak, zwycięzcy są najsilniejsi. To oni przetrwali rzeź na arenie i uniknęli bagna biedy, w którym tonie reszta. Oni, a właściwie my, jesteśmy uosobieniem nadziei w świecie, w którym jej brak, a teraz dwudziestu trzech z nas zginie na dowód, że nawet ta nadzieja jest ułudą.” (Suzanne Collins „W pierścieniu ognia”)

„– Gdy przebywasz na arenie, reszta świata staje się bardzo odległa – dodaje. – Wszyscy ukochani ludzie i ulubione przedmioty, a także to, na czym nam zależy, przestaje istnieć. Ostateczną rzeczywistością staje się różowe niebo, potwory w dżungli oraz trybuci łaknący twojej krwi. Okazuje się, że tylko to się liczy. Nie ma znaczenia, jak człowiek się czuje – dobrze czy źle – po prostu trzeba zabijać, bo na arenie ma się tylko jedno życzenie i trzeba za nie słono zapłacić.
– Życiem – odpowiada Caesar.
– Och, skąd, to kosztuje znacznie więcej niż życie. Mordowanie niewinnych ludzi? Żeby to zrobić, trzeba poświęcić wszystko, czym się jest.
– Wszystko, czym się jest – powtarza Caesar cicho.” („Kosogłos” Suzanne Collins)

„Na dźwięk tego głosu ściska mnie w żołądku, czuję się winna, smutna i przestraszona. I tęsknię, do tego też mogę się przyznać. Tyle że tęsknota ma zbyt silną konkurencję, aby kiedykolwiek zdołała zdominować inne uczucia.” („Igrzyska śmierci” Suzanne Collins)

„Bezpieczni? I co mieliby zrobić z tym bezpieczeństwem? Głodować? Pracować jak niewolnicy? Posyłać dzieci na dożynki? Nie skrzywdziłaś ludzi, tylko otworzyłaś przed nimi drzwi, i teraz muszą znaleźć w sobie dość odwagi, aby przekroczyć próg.” („Kosogłos” Suzanne Collins)

„Nie wolno mi okazywać słabości. Prostuję się z wysiłkiem, odgarniam z dudniących skroni mokre strąki i przygotowuję się do rozmowy. Obie stają w progu, z herbatą i grzanką, a na ich twarzach maluje się troska. Otwieram usta, żeby na wstępie zabłysnąć jakimś dowcipem i wybucham płaczem.
Taka jestem silna.” („W pierścieniu ognia” Suzanne Collins)

„Dociera do mnie, że w razie śmierci Peety tylko jedna osoba poczuje się nieodwracalnie skrzywdzona. Tą osobę będę ja.” („Igrzyska śmierci” Suzanne Collins)

„Te rozważania budzą we mnie obrzydzenie, więc mój umysł nerwowo poszukuje innego tematu do przemyśleń, a jedyne, co skutecznie pozwala mi się oderwać od bieżącej sytuacji, to fantazjowanie o zabiciu prezydenta Snowa. Cóż, to raczej niezbyt przyjemne marzenia jak na siedemnastolatkę, ale przynajmniej dają mi mnóstwo satysfakcji.” („Kosogłos” Suzanne Collins)

„Nie zapomnę twarzy osoby, która była moją ostatnią nadzieją.”
„You don't forget the face of the person who was your last hope.”

„Do dziś wyczuwam związek między Peetą Mellarkiem, chlebem, który dał mi nadzieję, a kwitnącym mniszkiem, źródłem wiary w to, że nie jestem skazana na śmierć.”

„– Katniss, to tylko polowanie. Nie znam lepszego myśliwego od ciebie.
– Nigdy nie zabiłam człowieka.
– A właściwie, co to za różnica? – pyta Gale ponuro.
Najgorsze jest to, że jeśli zdołam zapomnieć, że poluję na ludzi, nie będzie żadnej.” („Igrzyska śmierci” Suzanne Collins)

„– Peeta, miałeś mnie obudzić po paru godzinach – upominam go.
– Po co? Nic się nie działo – wyjaśnia. – Poza tym lubię cię obserwować, kiedy śpisz. Nie patrzysz wtedy spode łba. To bardzo dobrze robi ci na urodę.
Oczywiście, od razu spoglądam na niego spode łba, na co on uśmiecha się szeroko.” („Igrzyska śmierci” Suzanne Collins)

„Nie martw się, coś wymyślę. Niszczenie jest znacznie łatwiejsze od tworzenia.” („Igrzyska śmierci” Suzanne Collins)

„Kiedy mówiłam, ponownie do mnie dotarło, jak silnie wstrząsnęłaby mną śmierć Peety. Nawet nie podejrzewałam, że tak bardzo się o niego boję. Wcale nie chodzi o sponsorów. Ani o to, co się stanie, gdy wrócę do domu. Ani o to, że nie chcę być sama. Chodzi wyłącznie o Peetę. Nie mogę stracić chłopca, który podarował mi chleb.” („Igrzyska śmierci” Suzanne Collins)

„Niektóre drogi trzeba pokonywać samotnie.” („Kosogłos” Suzanne Collins)

„To ja was zabiłam, myślę, mijając stertę trupów. I was. Was też.” („Kosogłos” Suzanne Collins)

„I tak ich nienawidzę. Inna sprawa, że teraz nienawidzę prawie wszystkich, a siebie najbardziej.” („Kosogłos” Suzanne Collins)

„Mam poczucie władzy. Nigdy nie podejrzewałam, że dysponuję taką mocą. Snow zrozumiał to w chwili, gdy wyciągnęłam rękę z jagodami, Plutarch, gdy uratował mnie z areny, a Coin wie o tym teraz. Jest o tym przekonana do tego stopnia, że musi publicznie przypominać ludziom, że to nie ja rządzę.” („Kosogłos” Suzanne Collins)

„– Jak ty to znosisz? – pytam w końcu.
Finnick spogląda na mnie z niedowierzaniem.
– Nijak, Katniss! Nie daję sobie rady. Co rano budzę się z koszmarów, ale na jawie nie znajduję ulgi. – Chce powiedzieć coś jeszcze, ale powstrzymuje się na widok mojej miny. – Najlepiej się temu nie dać. Pozbierać się jest dziesięć razy trudniej, niż rozsypać.” („Kosogłos” Suzanne Collins)

„Już nie zbiera mi się na płacz, teraz trzymam się tylko jednej prostej myśli: wyobrażam sobie Snowa i jednocześnie słyszę w swojej głowie szept: Zabiję cię.” („Kosogłos” Suzanne Collins)

„Nie dość, że mnie nienawidzi i chce zabić, to jeszcze nie wierzy, że jestem człowiekiem. Mniej bolało, kiedy mnie dusił.” („Kosogłos” Suzanne Collins)

„– Tak naprawdę, to cały kraj patrzył i czekał.
– To ludziom wychodzi najlepiej – wzdycham. („Kosogłos” Suzanne Collins)

„Wiem, co mnie denerwuje, ale ta świadomość jest niemal zbyt upokarzająca, żebym ją zaakceptowała. Skończył się czas, kiedy było dla mnie zupełnie oczywiste, że Peeta uważa mnie za cudowną dziewczynę. W końcu dostrzegł, jaka jestem naprawdę. Ujrzał agresywną, nieufną i śmiertelnie niebezpieczną manipulantkę.
Nienawidzę go za to.” („Kosogłos” Suzanne Collins)

„Nazywam się Katniss Everdeen. Mam siedemnaście lat. Pochodzę z Dwunastego Dystryktu, który już nie istnieje. Jestem Kosogłosem i to ja doprowadziłam do upadku Kapitolu. Prezydent Snow mnie nienawidzi. Zabił moją siostrę, a teraz ja zabiję jego. Dopiero wtedy Głodowe Igrzyska dobiegną końca…” („Kosogłos” Suzanne Collins)

„Nic dziwnego, że zwyciężyłam w igrzyskach. Przyzwoici ludzie nigdy ich nie wygrywają.” („W pierścieniu ognia” Suzanne Collins)

„No proszę, znowu to zrobił. Zdetonował bombę, a eksplozja przyćmiła wszystko, co starali się zaprezentować inni trybuci.” („W pierścieniu ognia” Suzanne Collins)

„Pamiętaj, dziewczyno, która igrasz z ogniem. Nadal na ciebie stawiam.” („W pierścieniu ognia” Suzanne Collins)

„Szkoda, że ona żyje. Wszyscy powinniśmy byli umrzeć, tak byłoby najlepiej.” („W pierścieniu ognia” Suzanne Collins)

„Kątem oka zauważam wyciągniętą dłoń Peety. Zerkam na niego niepewnie.
– Jeszcze raz? Dla widowni? – W jego głosie nie słyszę gniewu. Brzmi głucho, co jest jeszcze gorsze. Chłopiec z chlebem już zaczął się ode mnie oddalać.
Chwytam jego rękę i ściskam ją mocno, przygotowując się na spotkanie z kamerami. Boję się chwili, w której w końcu będę musiała ją puścić.” („Igrzyska śmierci” Suzanne Collins)

„Nie mogę dopuścić do tego, aby Kapitol skrzywdził Prim.
Nagle uświadamiam sobie, że przecież już ją skrzywdził. Ludzie z Kapitolu zabili jej ojca w tej przeklętej kopalni. Nie zrobili nic, kiedy śmierć głodowa zajrzała jej w oczy, wybrali ją na trybuta, a potem zmusili, by patrzyła, jak jej siostra walczy na śmierć i życie na arenie. Skrzywdzono ją znacznie bardziej niż mnie, kiedy miałam dwanaście lat, a przecież nawet jej cierpienie blednie w porównaniu z tym, przez co przeszła Rue.” („W pierścieniu ognia” Suzanne Collins)

„– Co mam zrobić? – szepczę do ścian, bo naprawdę nie wiem.” („Kosogłos” Suzanne Collins)

Moja ukochana trylogia "Igrzyska śmierci"!

Najłatwiej powiedzieć - kłamiesz
Najprościej - przestań
Najwygodniej - nie błaznuj
Najdelikatniej - nie chrzań
Najtrudniej - rozumiem.
/K.Daukszewicz/

Może kiedyś, nieoczekiwanie,
przyjdzie list ten. I nic się nie stanie.
Tylko patrząc w oczy Panu Bogu
rzeknę z cicha: "Za późno, mój Panie!
/M.Pawlikowska?

„Czerń jest kolorem nocy – mruknął Charles. – Biel jest prawdziwym kolorem śmierci. – Przez moment spojrzał z niepokojem na swój czarny garnitur.” („Błękitnokrwiści” De la Cruz Melissa)

„Przez noc droga do świtania –
Przez wątpienie do poznania –
Przez błądzenie do mądrości –
Przez śmierć do nieśmiertelności.”(Roman Zmorski)
Dziewczyny, dodawajcie swoje cytaty!
Dziewczyny, dodawajcie swoje cytaty!
„Lepiej jest rzucać cień, niż w cieniu stać, ale tymi co stoją w cieniu też nie wolno pogardzać, zwłaszcza w upalny dzień.”

„Człowiek jest wielki, nie przez to co posiada , lecz przez to kim jest; nie przez to co ma, lecz przez to czym się dzieli z innymi.” (Jan Paweł II)
„Lepiej jest rzucać cień, niż w cieniu stać, ale tymi co stoją w cieniu też nie wolno pogardzać, zwłaszcza w upalny dzień.”

„Człowiek jest wielki, nie przez to co posiada , lecz przez to kim jest; nie przez to co ma, lecz przez to czym się dzieli z innymi.” (Jan Paweł II)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-02-12 18:15 przez igulina99.

Podoba mi się pewny cytat z książki, ale nie za bardzo pamiętaj z jakiej ona jest :D

"To nie jest początek,
To nie jest początek końca,
To jest koniec początku"

"Ludzie maja dziwną skłonność do wybierania tego, co prowadzi ich do zguby".

— Joanne Kathleen Rowling
Baśnie Barda Beedle\'a

" I padło wtedy pytanie, niby takie zwykłe, przeciętne a jednak nie wiarygodne. Nie zastanawiałam się ani przez chwilę, patrzyłam w Twe oczy wtulona w Twe ramiona i myślałam sobie<< czekałam na Ciebie całe swoje życie. Nie było chwili, w której bym o Tobie nie myślała, jeszcze wtedy zanim Cię poznałam już wiedziałam, że jesteś tym właściwym.>> Nie było we mnie żadnych wątpiwości, znam siebie, dobrze wiedziałam, że Cię kocham. Otworzyłam usta i z jak najbardziej poważną miną odpowiedziałam<<TAK>>. Wydawało mi się, że na chwilę, mały ułamek czasu, może mniej niż sekundę świat wstrzymał oddech, stanął w miejscu czas i powietrze straciło swój urok, istnieliśmy tylko my, zakochani stojący na przystanku pewnego zimowego wieczoru."

" Chciałabym żebyś był mimo moich klęsk lub zbyt głośnych zwycięstw.
Abyś trwał gdy będę milczeć czy też krzyczeć,
w momencie w którym będę cierpieć albo grzeszyć.
Gdy Cię skrzywdzę, może co najgorsza zapomnę jak mam Cię kochać,
wystarczy mi że będziesz, wiem że wtedy znajdę droge do samej siebie. Nic mi więc nie obiecuj tylko, ze zostaniesz kiedy wszystko się będzie walić. Potrzebuję jedynie tego zapewnienia, innych mi nie trzeba."

„Dlaczego w to wszystko wierzyłem? Czy przeszłość nie powinna nauczyć mnie ostrożności? Tymczasem co robię, zamiast brać nogi za pas? Wierzę w każde jej słowo, nawet najbardziej niewiarygodne. To ona dała mi nadzieję, ostatnią deskę ratunku. Nie wiem, ile mógłbym jeszcze mordować, by samemu przetrwać. Nie wiem, czy nie zmieniłbym się bezpowrotnie w krwiożerczą bestię bez duszy...
Wybawienie przyszło nagle, niesione przez równie ważnego i niespodziewanego posłańca.”

I dwa cytaty z "tożsamości anioła":
„Czasem największym darem, jaki możesz komuś ofiarować, jest wolność.”

„Człowiek staje się takim, jakim widzą go inni, trzeba więc wyjątkowej odwagi, by przeciwstawić się stereotypom i walczyć o swoją tożsamość”

niezweryfikowana
Posty: 530
Ostrzeżenia: 1/5

myślę, że zupa powinna CIę natchnąć :)
http://cytaty.soup.io/

"Po drugiej stronie chmur zawsze jest czyste niebo".

zweryfikowana
Posty: 42
Ostrzeżenia: 1/5

Też mam cały zeszyt cytatów, ale to jedne z moich ulubionych:

"Nazwał to nudą, a nie brakiem miłości lub radości, bo nudę da się wytrzymać, bo od nudy można uciec " ~Clifford Case

"Ucz się siły i wzmacniaj swój charakter, bo ci którzy są wiecznie słabi [...] zostaną pochłonięci przez niszczycielską siłę" ~Beata Pawlikowska

"Czułam, że muszę dziś cierpieć, bym jutro mogła być szczęśliwa"

"Odkryć samego siebie to nie lada wyzwanie"

"Każdy krok prowadzi do celu, ruchy w tył też się w życiu przydają"

~Karolina Otwinowska

"Śmieszą mnie ludzie, którzy mówią, że mi nie wybaczą" ~Barbara Rosiek

" Idziemy, latarnie roświetlają mrok. Gęsta mgła osadza się na Twoich rzęsach i włosach, nawet nie wiesz jak bardzo lubię na Ciebie patrzeć.
Trzymasz mnie, tak głeboko zaglądając w moje oczy, nikt inny dotąd się na to nie odważył. Wypełniasz moje sny, budujesz dla nas nowy świat, rozumiesz, co przeszyłam, gdy mój zburzyła szara rzeczywistość...
Idziemy, drogi nasze równolegle w przyszłość biegną,
nie słucham niczyich ostrzeżeń, po raz pierwszy wiem co robię
ufam Tobie, wierzę że gdzieś dojdziemy..."

"Są tacy, którzy uciekają od cierpienia miłości. Kochali, zawiedli się i nie chcą już nikogo kochać, nikomu służyć, nikomu pomagać. Taka samotność jest straszna, bo człowiek uciekając od miłości, ucieka od samego życia. Zamyka się w sobie".

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

ipla pomocy !!!