Obecnie rozmawiamy o:

Syfilis?

gorący temat

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Cześć dziewczyny :). Bardzo lubię czytać wszelkiego rodzaju wiersze, aforyzmy etc..[mam 3 kalendarze zapisane nimi ;)]

Mimo wszystko jestem pewna, że o większości tych najpiękniejszych jeszcze nie wiem, dlatego namawiam Was gorąco o wpis swojego ulubionego:
*aforyzmu, cytatu, sentencji,
*wierszy [autorstwa wybitnych pisarzy jak i własną twórczość - którą bardzo cenię]
*fragmentu piosenki [o konkretnym przesłaniu]

Chciałabym razem z Wami stworzyć nasz UNIKATOWY ZBIÓR .. :) (Ps- przepraszam, jeśli taki wątek już był)


Mówią, że kiedy rodzi się człowiek - z nieba spada dusza i rozpada się na dwie części..
1dna część trafia do kobiety, a 2ga do mężczyzny..
Sens życia polega na odnalezieniu tej 2giej połowy..
Połowy swojej własnej duszy..
Połowy siebie..



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-06-17 20:30 przez getfreakyy.

Też bardzo lubię czytać i też mam cały brulion nimi zapisany :d Trudno wybrac ten ulubiony..:)
Są tajemnice, które łączą, sa jednak i takie, które w wypadku klęski- dzielą na zawsze.
Człowiek jest jak ćma- rwie się do ognia choć wie, że ją boli, i że się w nim spali.

(...)Nie mam zamiaru spełniać czyichś oczekiwań
w życiu nie chodzi o to by sympatię zdobywać
wiec czasem ktoś zarzuci ci egoizm i co z tego?
Masz wszelkie prawo do tego by się bronić
to boli, kiedyś blisko teraz sobie obcy ludzie
i trudno tak musiało być, nie mam złudzeń
nie mam pretensji, nie czuję nienawiści
wszystkiego najlepszego, obcy jest mi smak zawiści
mszczą się słabi, nawiedzeni chcą cię zbawić(..) ELDO 'Granice'



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-06-17 20:36 przez getfreakyy.

"nigdy nie robuj klocic sie z diabłem. Jest lepszy w klotniach niz Ty, mial tysiace lat,zeby cwiczyc' R.Waren

"Wiem już gdzie byłem, chciałbym wiedziec dokąd zmierzam" N.Roberts

"Zycie nie jest lepsze ani gorsze od naszych marzen. Jest po prostu inne" W.Szeksir


ja tez kocham cytaty, mam swoj zeszyt z takimi slodkosciami:D i czytam jak mi zle na sercu:P

O i jeszcze ten, bardzo mądry...
Boże, chroń mnie od przyjaciół, z wrogami poradze sobie sam.

"Wyzwanie nie czeka. Życie nie ogląda się za siebie. Tydzień to aż nadto, by zdecydować, czy godzimy się na nasz los, czy nie. "

"Kiedy idę, to idę, i tyle. A jeśli przyjdzie mi walczyć, jeden dzień nie będzie lepszy od drugiego, by umrzeć. Bo nie żyję ani w przeszłości, ani w przyszłości. Dla mnie istnieje tylko dzisiaj i nie obchodzi mnie nic więcej."

"Kiedy widzimy ciągle tych samych ludzi stają się oni w końcu częścią naszego życia. A skoro są już częścią naszego życia, to chcą je zmieniać. Jeśli nie stajemy się tacy, jak tego oczekiwali, są niezadowoleni. Ponieważ ludziom wydaje się, że wiedzą dokładnie jak powinno wyglądać nasze życie."

"Nadchodzi taka chwila, kiedy tracimy całkowicie panowanie nad naszym życiem i zaczyna nim rządzić los. W tym tkwi największe kłamstwo świata."

"godziny - wszystkie ranią, ostatnia zabija "

to takie co w tej chwiili pamiętam, oczywiście jest tego o wiele więcej ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-06-17 20:52 przez maadeleine.

Ja ogólnie dużo czytam :) Ostatnio nawet zaczytałam się w książce "po co nam socjologia", bardzo ciekawa, polecam :)

To jest piękne...

Lepiej jest umrzeć stojąc niż żyć na kolanach- bo czyż życie jest tak miłe a pokój tak słodki, aby był kupiony za cenę łańcuchów i niewolnictwa? Przebacz mi, Wszechmogący, nie wiem jaką drogę obiorą inni, ale jeśliś na los mój wrażliwy, to daj mi wolność, albo daj mi śmierć!

ja uwielbiam takie cytaty. a jednym z fajniejszych [podpatrzonym na łóżku na obozie] jest:
'Cause you know sometimes words have two meanings

Pamiętam, kiedyś to powiedziałam katechetce: Miłujący Boga nie mają religii, tylko samego Boga... Przez 15 minut siedziała w milczeniu :)

A,że Pan Bóg ją stworzył, a szatan opętał odtąd jest na wieki i grzeszna, i święta. I zdradliwa, i wierna, i dobra, i zła, i rozkosz, i rozpacz, i uśmiech, i łza. Początek i koniec - Kobieta...

Szczegółowo analizując płatki nikt jeszcze nie pojął piękna róży - uwielbiam go :)
autor : Anthony de Mello

Każdy zachowuje się tak, jakby był pępkiem świata. Może z wyjątkiem osób naprawdę ważnych - ci [...] nie muszą nic nikomu udowadniać.


Paulo Coelho — Zwycięzca jest sam

Dwóch ludzi patrzyło przez te same kraty. Jeden ujrzał kałużę, a drugi gwiazdy...

Tak przy okazji piosenki "czarny chleb i czarna kawa" mi się przypomniało :D

"Ludzie uczą się w 25 procentach od mistrza, w 25 procentach słuchając samych siebie, w 25 procentach od przyjaciół, a w 25 procentach uczy ich czas."
Coelho.

Stoimy tu teraz, tak obok siebie,
1dno o 2gim prawie nic nie wie, tak wiele nas dzieli, przed sobą zamyka,
a całe życie w sztywnych rubrykach (..)



Powiedz mi czy jesteś tu jeszcze -
zamykasz drzwi...
Tak mało radości spotyka nas co dzień,
a szczęście kradnie pospolity złodziej (..)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

STARE PIOSENKI!!