Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

miłość? jak bd chciała sobie pocierpiec to przytrzasnę sobie rękę drzwiami...

"Wszystko co dawne zniknęło. Poprzedniej chwili także nie ma"

"Tyle wokół bezsensu, jakby sens gdzieś po drodze umknął, pozostawiając same ułamki emocji"

"Trzeba stworzyć sobie wewnętrzny świat, pozbierać w całość swoją tożsamość, uśmiechać się do napotkanych ludzi. Bo nic się nie zmieniło i zaraz zacznie padać śnieg"

"Jeżeli nawet wystarczająco się odsłonisz, mimo wszystko stoisz dopiero na początku drogi do samej siebie"

Unni Lindell-Czerwony Kapturek
~~~~~~~~~~

"-Mam czyste sumienie.
-Tak? Co za to kupisz?"

V.C Andrews-Perła we mgle
~~~~~~~~~~~~


"Na tym właśnie polegała prawdziwa śmierć. Co roku stajemy się coraz bardziej martwi, aż w końcu pochłania nas ciemność zapomnienia"

" Kiedy niebo za bardzo się chmurzy, trzeba mieć nadzieję, że przyjdzie burza i przegoni chmury"


M. Venturi, Moja na zawsze

~~~~~~~~~~~~


"-Zdradzę Ci teraz życiową zasadę numer dwa. Otóż każdy jest kowalem własnego losu.
-Masz te zasady gdzieś spisane? Chyba przyszedł czas, żebym zrobiła sobie kserokopie"


K. Jacobs-Piątkowy Klub Robótek Ręcznych

~~~~~~~~~~~~~


"Piekno to tylko słaby podmuch wobec wichrów rzeczywistości"

"Wspominamy tylko to, co nigdy się nie wydarzyło"

"Ocean czasu-chcemy czy nie-zawsze zwraca nam to, co w nim kiedyś pogrzebaliśmy"

"Znikają tylko ci, którzy mają dokąd wrócić"

"Natura jest niczym dziecko bawiące się naszym życiem. Znudziwszy się popsutymi zabawkami porzuca je i zastępuje nowymi. To my musimy pozbierać części i naprawić szkodę"

C.R Zafon-Marina

"czasami koniec jest dopiero początkiem i tylko śmierć może być tutaj wyjątkiem."


"bo zawsze tak jest . gdy czegoś potrzebujesz tego nie ma, a gdy jest Ci obojętne przychodzi samo, nieproszone i wpierdala się w ład życia jaki sobie ułożyłeś .."


"A ona po prostu miała tego wszystkiego dosyć, wiesz? Przestała się przejmować, zaczęła tłumić w sobie wszystkie uczucia."


"Wiesz co jest gorsze od płakania w poduszkę? Pustka. Taka chwila kiedy po prostu siedzisz i wpatrujesz się w niebo, wiesz, że nie możesz nic zrobić i ogarnia cię to przerażające poczucie bezsilności, które zżera cię od środka. A Ty nie robisz nic. Po prostu się przyglądasz."


"Dałeś mi tak wiele ..;) np. uśmiech . Tylko gdy Ciebie widzę moje usta się uśmiechają .;)) Tylko ty tak na mnie działasz . "

"polej kolejkę za te marzenia,
za wszystko co miało być,
a czego nie ma"

"Chowamy się samotnie po ciemnych kątach
byleby na siebie nie trafić"

"U Ciebie w mózgu chomiki grają w ping ponga"

"Niektórym skrzydła potrzebne są tylko do
robienia szumu wokół swojej osoby."

"Dopóki oddycham, wiem, że żyję.
Przynajmniej fizycznie."

Julian Tuwim
" BURZA (ALBO MIŁOŚĆ) "

Zamknij pamięć, bo idzie burza,
Wiatr firanki nadyma.
Idzie burza, niebo się zachmurza
I patrzy moimi oczyma.

Zamknij oczy, żeby noc opadła
Na burzliwe, na huczące dalekim gongiem.
Wieją firanki jak widziadła.
Zamknij okno. Rozpacz nadciąga.

Między oknem i pamięcią - przeciągiem
Ciemne myśli, jasne oczy - a przez ulicę
Dumy szumne i żałobne chorągwie.
Zamknij życie. Otwórz śmierć. Już błyskawice.


Jan Twardowski "samotność"
Nie proszę o tę samotność najprostszą
pierwszą z brzega
kiedy zostaję sam jeden jak palec
kiedy nie mam do kogo ust otworzyć
nawet strzyżyk cichnie choć mógłby mi ćwierkać
przynajmniej jak pół wróbla
kiedy żaden pociąg pośpieszny nie spieszy się do mnie
zegar przystanął żeby przy mnie nie chodzić
od zachodu słońca cienie coraz dłuższe
nie proszę Cię o tę trudniejszą
kiedy przeciskam się przez tłum
i znowu jestem pojedynczy
pośród wszystkich najdalszych bliskich
proszę Ciebie o tę prawdziwą
kiedy Ty mówisz przeze mnie
a mnie nie ma



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-09-13 21:48 przez NotSoBig.

"oczy są zwierciadłem duszy"

Nie ma zbyt wiele czasu, by być szczęśliwym. Dni przemijają szybko. Życie jest krótkie. W księdze naszej przyszłości wpisujemy marzenia, a jakaś niewidzialna ręka nam je przekreśla. Nie mamy wtedy żadnego wyboru. Jeżeli nie jesteśmy szczęśliwi dziś, jak potrafimy być nimi jutro?
Wykorzystaj ten dzień dzisiejszy. Obiema rękoma obejmij go. Przyjmij ochoczo, co niesie ze sobą: światło, powietrze i życie, jego uśmiech, płacz, i cały cud tego dnia. Wyjdź mu naprzeciw. =*

" - Byłaś okazją - mówi. - Okazją, by stanąć na wysokości zadania..."


"nikt się nawet nie domyśli, że za pozorem szczęścia kryje się samotność"


"... i spojrzeli sobie oboje po raz pierwszy w oczy. - Sposób, w jaki to się stało, niewart słów."

Raz anioł, raz diablica, jedno serce, dwa oblicza...
pod moim sercem,inne serce bije ...
nieznane, a jakże bliskie i jakże kochane :**



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-09-17 12:57 przez kikmenka.

Nie wierz mi, nie ufaj mi
Bo z rąk ci się wywinę
Nie jest tak, że w kilka dni
Zdobywa się dziewczynę


z góry przepraszam za te słowa
i ironiczny wyraz twarzy


Emigracja słodka alienacja rozkoszne spotkania mnie - z mną



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-09-17 14:56 przez Szyderczyni.

język to dzikie mięso, które rosnie w ranie,
w otwartej ranie ust, ust,, które żywią się kłamliwą prawdą.

Był taki ktoś
kogo nie zastąpi nikt
Był taki dzień
minął tak jak wszystkie dni
Był taki list
który nie zawierał słów
Był taki ktoś
kto nie wróci nigdy już K. Dzikowski



Była to głupia miłość.
Dawno już się skończyła,
Czasem tylko mi tamtej wiosny żal.
Była to głupia miłość.
Była to głupia miłość.
Czemu więc tej miłości tak mi brak? K. Dzikowski


Gdzie jesteś, Mały Książę, gdzie?
Odszedłeś z mej książeczki kart.
W świecie, gdzie nikt nie kocha róż,
Na zawsze ktoś pozostał sam. K. Dzikowski


Ja wiem, więc proszę, uwierz mi
Nieważne w życiu są przyszłe dni
I jeśli piękno żyje w nas,
To dajmy mu siłę i pozwólmy mu trwać. R. Gawliński


Ja wierzę, że miłość zawsze trwa,
Choćby zło miało najlepszy czas. R. Gawliński


Kiedy tak patrzysz na mnie i czuję twój lęk,
Taki sam jak mój, przed nieznanym,
Nie wiem, co będzie z nami,
I niewiele wiem sam o sobie samym. Gawliński


Mamy swoje dnie i swoje noce,
W sercach płomień,
Nie wierzmy tym, którzy mówią:
Wolność dopiero po śmierci
(...)
Oddajmy sobie serca,
Uciszmy w sobie złość
I nie wierzmy tym, którzy mówią:
Miłość kiedyś się kończy. Gawliński




Zabijamy coś w nas, zabijamy coś w nas...
Może dlatego zabijamy, że jesteśmy wciąż sami
A może jesteśmy, sami bo wciąż zabijamy. Gawliński



Każdy dług można spłacić człowiekowi czymkolwiek, lecz miłość – tylko miłością. F. Rojas


To byłoby już największe nieszczęście. Żeby ktoś, kogo się postanowiło nienawidzić, okazał się nagle miły. Nie życz mi czegoś podobnego. J. Austen

Wyznacz swój kurs według gwiazd, a nie według świateł każdego statku, który Cię mija

CHIRURDZY



W którymś momencie trzeba podjąć decyzje, granice nie chronią cię przed innymi ludźmi, one odgradzają cię od świata, życie jest pokręcone. Tacy już jesteśmy. Tak więc można zmarnować życie wytyczając granice albo przeżyć życie, przekraczając je. Ale są pewne granice, których przekraczanie jest zbyt niebezpieczne. Wiem jedno, jeśli człowiek jest gotów zaryzykować, widok z drugiej strony zapiera dech w piersiach.



-------------------------


Chciałabym, żeby istniał kodeks intymności, jakiś przewodnik, który pozwoliłby stwierdzić, kiedy przekroczyło się granice. Dobrze by było móc przewidzieć te chwile, ale nie wiem, jak to umieścić na mapie. Zdobywamy ją tam, gdzie tylko się da, i zatrzymujemy, jak tylko długo się da. A co do zasad? Może w ogóle nie istnieją. Może zasady intymności są czymś, co każdy musi określić sam dla siebie.



------------------




Niestety, kiedy się już wyrośnie z aparatów na zęby, odpowiedzialność nie przemija. Tego się nie da uniknąć. Albo ktoś zmusi nas, żebyśmy stawili jej czoło, albo ponosimy konsekwencje. A jednak dorosłość ma swoje zalety. Buty, seks i nieobecność rodziców mówiących nam, co mamy robić, to cholernie fajna rzecz.


---------------


Jesteśmy dorośli. Kiedy to się stało? Jak to zatrzymać?





---------------



Kto się waha, ten przegrywa, nie możemy udawać, że nas nie uprzedzono, wszyscy słyszeliśmy przysłowia, cytaty z filozofów, dziadków ostrzegających nas, żebyśmy nie trwonili czasu, tych cholernych poetów wzywających, by chwytać dzień. A jednak czasem musimy przeżyć to sami. Musimy popełniać własne błędy. Musimy sami się na nich uczyć.(...) mitrężyć, hamować i przewlekać, dopóki sami nie zrozumiemy, co chciał powiedzieć Benjamin Franklin. Że wiedza jest lepsza niż domysły, że przebudzenie jest lepsze niż sen i że nawet największe niepowodzenie, nawet najgorszy, najbardziej nieodwracalny błąd jest sto razy lepszy niż niepodjęcie próby.




---------------



Jeszcze o tym nie wiesz, ale życie nie musi być takie ciężkie, może lubimy ból. Może tak po prostu jesteśmy ukształtowani. Ponieważ bez tego może nie czulibyśmy naprawdę, że żyjemy. Jak to szło, po co walę się młotkiem w głowę? Bo to takie cudowne uczucie, kiedy przestaję.



---------------




Kiedy byłyśmy mały dziewczynkami, wierzyłyśmy w bajki, fantazjowałyśmy, jakie będzie nasze życie. Biała suknia, królewicz, który zabierze nas do zamku na szczycie góry. Wieczorem w łóżku zamykałyśmy oczy i wierzyłyśmy gorąco w to, że marzenie się spełni. Święty Mikołaj, Wróżka i Królewicz byli tak blisko, że czuło się ich smak. Ale człowiek dorasta. Któregoś dnia otwieracie oczy i bajka pryska. Zwracamy się do ludzi i rzeczy, którym ufamy. Sęk w tym, że trudno całkowicie uwolnić się od tej bajki, bo prawie każdy chowa w sobie ten promyk nadziei i wiary, że pewnego dnia otworzy oczy i marzenie się ziści.
Wiara to dziwna rzecz. Pojawia się, kiedy tego nie oczekujemy. Po prostu któregoś dnia odkrywacie, że bajka może być trochę inna niż sobie wymyślaliście. Zamek, cóż, może nie być zamkiem. I nieważne, czy będzie się żyło „długo i szczęśliwie”, ważne, że się jest „szczęśliwym” teraz. Raz na jakiś czas, ludzie nas zaskakują i raz na jakiś czas ludzie potrafią nas nawet oszołomić.






---------------



Jedno jest pewne: cokolwiek staramy się ukryć, nigdy nie jesteśmy gotowi, kiedy prawda wychodzi na jaw. I w tym tkwi problem z sekretami. Tak jak niedola, lubią towarzystwo. Wspinają się wciąż do góry, dopóki nie przejmą kontroli nad wszystkim, dopóki nie będzie miejsca na nic innego, dopóki nie będziesz tak pełen sekretów, że będziesz się czuł, jakbyś miał wybuchnąć.
I to, o czym ludzie zapominają, to, jak dobrze można się czuć, kiedy w końcu zrzuci się ciężar tajemnic. Nieważne, czy były dobre, czy złe, przynajmniej już nie ciążą. I czy ci się to podoba, czy nie, kiedy twoje tajemnice już ujrzą światło dzienne, nie musisz się za nimi ukrywać. Najgorsze w sekretach jest to, że nawet kiedy myślisz, że masz nad nimi kontrolę, wcale tak nie jest.



---------------



Tak naprawdę, wszystko, czego pragniemy, to po prostu jeszcze więcej, niż mamy.


---------------


Ból. Musisz go pokonać, bo prawda jest taka, że nie da się go ominąć. A życie ciągle przysparza nowych.


---------------



Może szczęście nie jest nam pisane. Może wdzięczność nie musi łączyć się z radością. Może wdzięczność to świadomość tego co mamy. To radość z małych zwycięstw. To podziw dla walki jaką trzeba toczyć, żeby po prostu być człowiekiem. Może jesteśmy wdzięczni za zwyczajne rzeczy o których wiemy. A może jesteśmy wdzięczni za rzeczy których może nie poznamy. Ostatecznie liczy się to, że nadal mamy odwagę stać na nogach i to jest powód aby świętować.



---------------


Skąd wiemy że dużo jest zbyt dużo. Zbyt dużo i zbyt wcześnie. Zbyt dużo informacji. Zbyt dużo przyjemności. Zbyt dużo miłości. Zbyt dużo wymagań. I kiedy tego wszystkiego jest zbyt dużo na nasze siły?



---------------



Kto decyduje kiedy się kończy stare a zaczyna nowe? To nie jest dzień w kalendarzu jak urodziny czy nowy rok. To jest wydarzenie duże lub małe. Coś co nas zmienia. Dobrze jeśli daje nam nadzieje. Nowy sposób życia i patrzenia na świat. Pozbywamy się starych przyzwyczajeń, starych wspomnień. Grunt to nie przestawać Wierzyć, że możemy zacząć od nowa. Ale trzeba pamiętać, że w cały tym bajzlu jest kilka rzeczy, których naprawdę warto się trzymać.


---------------


Prawda o prawdzie jest taka... że rani. Więc kłamiemy.



---------------


Bo nigdy nie myślisz, że ostatni raz jest ostatnim razem. Myślisz, że będzie więcej. Myślisz, że masz wieczność, ale nie masz. Potrzebuję znaku, że coś się zmieni, potrzebuję powodu, żeby iść dalej. Potrzebuję jakiejś nadziei.



---------------


Ludzie potrzebują wielu rzeczy, aby poczuć, że żyją: rodziny, miłości, seksu. Ale tak naprawdę potrzebujemy tylko jednej rzeczy, by rzeczywiście żyć. Potrzebujemy bijącego serca. Bo kiedy jest ono zagrożone, działamy w dwojaki sposób. Uciekamy... Atakujemy. Jest na to naukowe określenie. Walcz albo uciekaj – to instynkt. Nie możemy go kontrolować. Czy... możemy?



---------------

Im łatwiej mogę go mieć, tym bardziej przed nim uciekam.



---------------


Wiele osób nie wie, że mamy w polu widzenia tak zwaną plamkę ślepą. Są rzeczy, których po prostu nie widzimy. Sęk w tym, że czasem nie widzimy rzeczy, których naprawdę nie można ignorować. Czasem dzięki plamce ślepej nasze życie jest wesołe i promienne.




---------------



Chwytamy się każdej nadziei. Sięgamy w nicość i czasem wbrew wszystkiemu, wbrew logice udaje nam się ją schwycić.


---------------


Ludzie mają blizny w różnych dziwnych miejscach. To jak mapa ich przeszłości, ślady starych ran. Niektóre goją się i zostają po nich tylko blizny inne. Niektóre rany zostają na zawsze i choć skaleczenie zabliźnia się, ból pozostaje.



---------------


Chciała, byś pozwalała sobie na upadki, popełniała błędy. Bo to składa się na naszą osobowość. Tak się uczymy. A największą radość sprawiają nam rzeczy, których nie planowaliśmy.



---------------


Za często chcemy tego, czego nie możemy mieć. Pragnienia łamią nam serce, męczą nas. Pożądanie może rujnuje nam życie. Ale jeśli chodzi o pragnienia, najbardziej cierpią ci, którzy nie wiedzą, czego chcą.



---------------




Wmawiamy sobie, że rzeczywistość jest lepsza. Wmawiamy sobie, że byłoby lepiej, gdybyśmy nigdy nie marzyli, ale najsilniejsi, najbardziej zdeterminowani z nas trzymają się swoich marzeń. Albo przychodzi nowe marzenie, którego nie braliśmy pod uwagę. Budzimy się i odkrywamy, że mimo wszystko jest nadzieja. I jeśli mamy szczęście, uświadamiamy sobie wbrew wszelkim przeciwnościom, wbrew życiu, że prawdziwym marzeniem jest móc w ogóle marzyć.

---------------



Nie mamy nieograniczonych szans, by mieć to, czego chcemy. Tyle wiem. Nie ma nic gorszego niż stracić szansę na coś, co mogło zmienić twoje życie

---------------


Zmiany. Nie lubimy ich, obawiamy się. Ale nie możemy ich powstrzymać. Albo dostosujemy się do zmian. Albo zostajemy w tyle. Dorastanie boli – ktokolwiek wam powie, że tak nie jest – kłamie. Lecz prawda jest taka: czasem, im bardziej coś się zmienia, tym bardziej jest jak przedtem. Zdarza się też, że zmiany są dobre. Czasem zmiana jest Wszystkim.

---------------


Prawda jest bolesna... W głębi serca nikt nie chce jej usłyszeć, szczególnie kiedy uderza blisko serca. Czasami mówimy prawdę, bo prawda jest wszystkim, co musimy dać. Czasami mówimy prawdę, bo potrzebujemy powiedzieć to na głos, by usłyszeć ją sami dla siebie. I czasami mówimy prawdę, bo po prostu nie możemy sobie pomóc. A czasami... mówimy im, ponieważ... jesteśmy im winni przynajmniej tyle...


---------------


Każdy z nas chciałby wierzyć, że jest twardy. A nie wystarczy być nieustępliwym. Chodzi o akceptację. Czasem trzeba sobie pozwolić na to, żeby raz nie być twardym. Nie trzeba być twardym przez cały czas. Może przestać się bronić. Są chwile, kiedy to najlepsze wyjście. O ile odpowiednio wybierzesz moment.



---------------


Dobrze jest się bać. To oznacza, że ciągle masz coś do stracenia.


---------------

Postaram ci się zaufać, bo razem możemy być wyjątkowi, a osobno zwyczajni.

"Zobacz ile wokół dróg, jesteś panem swego losu" tekst z piosenki Blask (sidney polak ft eastwest rockers) uwielbiam, od roku mam jako dzwonek w telefonie i opis na gg
I polecam wszystkie piosenki Dżemu, można nie lubić tego typu muzyki, ale teksty wymiatają



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-09-18 15:04 przez ulcia414.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

ateistka?