Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

dobra książka!

28 gru 2017 - 01:21:02

Wczoraj skończyłam czytać książkę PO PROSTU PRZYJAŹŃ- jest też film, polecam na jesienne/zimowe wieczory! czyta się szybko i przyjemnie, typowo ,,kobieca'' książka

dobra książka!

05 sty 2018 - 09:31:53

polecam dziwne, wrocławskie klimaty: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/4818115/rozewrzec-swiatlem

lekko się czyta, chociaż uprzedzam, że język jest miejscami koszarowy. Mocno mnie wciągnęła

dobra książka!

05 sty 2018 - 10:20:51

kończę właśnie książkę pt: To jest napad! Czyli kawałek nieznanej historii Ameryki czyta się świetnie

dobra książka!

23 sty 2018 - 14:48:46

Popieram mojego poprzednika. Nic dodać oraz nic ująć...

dobra książka!

18 wrz 2018 - 13:45:47

Jeśli ktoś lubi powieści sensacyjne pełne akcji, przygodowe, literaturę sci-fi to zachęcam do przeczytania moich książek w formie e-book. Uważam, że są naprawdę świetne. Poniżej zamieszczam opis i fragmenty.

1. Światy
Kiedy policja Nowego Jorku nie może uchwycić płatnego mordercy, wzywa na pomoc emerytowanego policjanta. Ten ma ryzykowny plan, który wkrótce wymyka się spod kontroli i w Nowym Jorku następuje chaos.
Osobowość płatnego mordercy i policjanta zmieniają się, kiedy ci trafiają do przeszłości gdzie szykuje się wojna oraz do przyszłości, gdzie planeta stała się pustynią.
Po powrocie do Nowego Jorku zostają tam chaos. Czy uda im się przywrócić porządek w tym mieście?
FRAGMENT 1
Wreszcie do celi spotkań został doprowadzony Ed Potter. Miał na sobie pomarańczowy, więzienny strój. Bracia padli sobie w ramiona i mocno się uściskali na oczach strażnika pilnującego ich rozmowy.
- Witaj Ed. Twoje oko - Mark ujrzał zasinienie pod okiem.
- To ludzie Alego. Pisałem ci, że oni mnie biją. Strażnicy nie reagują.
- Przestań kłamać! - wtrącił się strażnik i po chwili uderzył Eda w twarz.
Przerażony Mark miał ochotę wstać i pobić go, lecz brat go powstrzymał.
- Daj spokój Mark. On będzie nas pilnował. Jeśli powiemy coś źle to mi się dostanie.
Bracia Potter nachylili twarze ku sobie, żeby rozmawiać szeptem.
- Może złożę skargę do naczelnika - zaproponował Grabarz.
- To nic nie da. On ją przyjmie i wyrzuci do kosza. On jest z nimi. Czas się żegnać Mark.
- Jeszcze nie minął czas naszej rozmowy.
- Wiem. Ale dziś widzisz mnie ostatni raz żywego.
FRAGMENT 2
Mijały minuty, które dla Walkera trwały niczym godziny. Nie mogąc już dłużej czekać Sean wszedł do kuchni, wyjął z szafki kubek i napełnił go zimną wodą. Następnie podszedł do więźnia i oblał go. Ten zerwał się z łoża jakby męczył go koszmar lub nadchodził Armagedon. Ujrzał nad sobą śmiejącego się policjanta.
- Wstawaj! - Krzyczał na niego Sean.
- Pożałujesz tego - odgrażał się Parker.
Walker śmiał się z niego, lecz po chwili przestał. Musiał wykorzystać Parkera do odnalezienia mordercy, który zostawia po sobie czarne róże.
- Masz zadanie do wykonania - poinformował go Walker.
- Nie mam ochoty dla ciebie pracować.
Sean wcisnął przycisk na lokalizatorze a przez ciało Brzytwy przeszedł potężny strumień prądu.
- Wykonasz te zadanie Brzytwa. Inaczej będziesz cierpiał.
- Gdzie jest Daniel psie?! - Głośno i w nerwach zapytał Ted.
Zdenerwowany tym Sean po raz kolejny postanowił przeprowadzić przez ciało Brzytwy prąd.
- Pytasz gdzie Daniel? Powiem ci ale ty wykonasz najpierw moją misję - postawił ultimatum Walker.
W tej chwili Brzytwa nie był zdecydowany co zrobić. Pracując dla policji poniżyłby się. Za nic nie chciał stracić swojego honoru przestępcy. Ale też chciał się dowiedzieć, gdzie jest Daniel.
- A jakąż to misję masz dla mnie psie? - Zapytał Parker.
Brzytwa wiedział, że obrażając policjanta mocno wpływa mu na psychikę.
- Wyciągniesz od Maddoxa, kto jest jego płatnym mordercą - poinformował go Sean.
- I co ja z tego będę miał? - Zapytał Ted, który za darmo nie zamierzał pracować dla policji.
- Moją dozgonną wdzięczność.
- To ja to pieprzę - odmówił współpracy Brzytwa. - a na cholerę mi twoja wdzięczność.
- Powiem ci gdzie jest Daniel - zaproponował jeszcze Sean.
- Mało - nie zgodził się Parker. - Chcę jeszcze bilety do Europy dla mnie i Daniela oraz forsę, żeby się zabezpieczyć na życie.


2. Oblicza zła
Para młodych ludzi spędzających romantyczną noc pod gwiazdami jest świadkiem spadającego obiektu kosmicznego. Joanna i Dariusz udają się w miejsce, gdzie on spadł. Są świadkami dziwnego rytuału odprawianego przez grupę kapłanów. Czy Ziemii grozi niebezpieczeństwo!. Jak temu zapobiec? Na Ziemię przybywa także Taradyjczyk, który miał z tym styczność. Zamierza uratować tą planetę. Czy wykona swoje zadanie, które będzie dla niego misją priorytetową. W tą grę wplątani zostają zwykli ludzie a nawet płatny morderca.
FRAGMENT 1
- No co jest? Szybciej machaj tą łopatą bo nie mamy czasu.
- Daj spokój Blacha. Widzisz, że to ścierwo gra z nami na czas. Przywiąże go do drzewa. Zaczniemy od razu zabawę w chirurga i pacjenta.
Chwilę później Skorek został rozebrany od pasa w górę i przywiązany do drzewa. Wielki wyciągnął duży nóż, którym zamierzał krajać swojego dłużnika.
- Czekaj. Ktoś idzie - zauważył Blacha.
Wielki odwrócił się i zauważył jakąś postać w białym płaszczu i kapturze na głowie.
- Odstrzelę dziada - postanowił Wielki.
Wyciągnął swój rewolwer i oddał trzy strzały w kierunku nieznanej postaci. Wszystkie trzy pociski przeleciały jak przez mgłę.
- Nie trafiłeś - stwierdził Blacha.
- Co ty gadasz? Przecież celnie strzeliłem.
Postać była już tylko kilka kroków od Wielkiego i stojącego nieco dalej Blachy. Ten pierwszy ganster nie zamierzał czekać. Ruszył na nieznajomego ze swoim nożem. Osobnik w białym płaszczu dobył swój sztylet z czaszką węża na rękojeści. Wielki rzucił się do ataku.
- Co jest kurwa?! - Zapytał, kiedy zauważył, że jego nóż nie robi mu krzywdy.
FRAGMENT 2
Wstał z kanapy i sięgnął prawą ręką po telefon leżący tuż przy telewizorze na stoliku. Nagle poczuł ogromny ból. Jego dłoń wraz z telefonem została przytwierdzona do blatu stolika za pomocą ogromnego noża. Tuż przed nim stanął mężczyzna w skórzanym płaszczu z kapturem na głowie. Marek zląkł się człowieka. Szukał wolną ręką przedmiotu, którym mógłby obronić się przed napastnikiem. Chwilę potem poczuł ból w lewej ręce widząc jednocześnie dymiącą lufę rewolweru, którą trzymał nieznajomy gość.
- Może przyniosę panu wody... Tak jak pan lubi... - zaczął Marek.
- Nie! Teraz pogadamy. Wiem, że zablokowałeś drzwi restauracji a następnie wezwałeś gliny.
Marek przeląkł się i to bardzo. Przypomniał sobie wtedy słowa Klary, która ostrzegała go aby nigdy nie dzwonił na policję.
Skorpion podszedł do kelnera. Popatrzył na wystraszonego chłopaka. W tej chwili, kiedy widział strach w oczach swojej ofiary, dobył swój rewolwer i wcisnął go w usta Marka.
- Już ci kiedyś mówiłem - zaczął, - że jeśli zrobisz coś wbrew mej woli, lufa mojego gnata spotka się z twoją gębą. Ty wiesz co zrobiłeś.
Kelner przecząco pokręcił głową.
- Wezwałeś gliny, prawda?!
Tym razem potwierdził wersję mordercy.
- Chciałbyś abym wyjął rewolwer, prawda? - Zapytał Skorpion.
Kiedy zobaczył potakującą głowę kelnera, wysunął gnata z jego ust.
- Nie odstrzelę cię, ale musisz coś zrobić. Proste zadanie. Lej w gacie!

Jeśli kogoś zainteresowały powyższe e-booki to zapraszam do kontaktu:
email: ****@**** (dla własnego dobra nie podawaj emaili na forum. Administracja)
tel. 514 056 083
Cena jednego e-book to tylko 15 zł. Wysyłam w formacie pdf. Pozdrawiam wszystkich czytelników.

dobra książka!

16 gru 2018 - 21:35:39

Zapraszam moze ktora z was ma ochotę na zakup książki Mikrokosmos N.Daviesa wydania z 2016 ze Znaku jak nowa dobra ksiażek historyczna na prezent jak znalazł.cena 60zl twarda oprawa

niezweryfikowana
Posty: 17
Ostrzeżenia: 7/5

dobra książka!

18 sty 2019 - 13:54:57

Polecam „Cisza przed burzą” Joanna Stańczyk, bo trochę o genotypie, mieszaniu ras, intryga na Śląsku, dużo magii, inkwizycja jakby, religia w kozacki sposób przedstawiona.

niezweryfikowana
Posty: 23
Ostrzeżenia: 5/5

dobra książka!

22 lut 2019 - 14:45:41

Niezła lektura Cisza przed burzą, za niecałe 15 złotych kupiłem na sprawdzenie, bo w nowościach wydawniczych spodobała mi się zapowiedź. Ostry kop, bo fabuła nie do przewidzenia. Fajnie autorka się porusza w ramach badań krwi, szaleństwa zagłady ras.

dobra książka!

14 mar 2019 - 12:01:51

ostatnio zakupiłam super książkę, jeśli ktoś szuka spokoju i harmonii w swoim zyciu to polecam Agnieszka Maciąg "pełnia życia" ksiazka dla tych co szukaja zmian a nie za bardzo wiedza od czego zaczac



dobra książka!

25 cze 2019 - 00:42:56

U mnie na na propsie zawsze jest Władca Pierścieni



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2019-06-25 00:43 przez Pola0328.

niezweryfikowana
Posty: 15
Ostrzeżenia: 6/5

dobra książka!

27 cze 2019 - 10:28:52

Romans w czaszach szlachty, Tadeusza Kościuszko „Szlacheckie gniazdo” Moniki Rzepieli. Sięgnęłam, bo przeczytałam wywiad z autorką na jednym z bardziej znanych portali czytelniczych. Prawdziwa pasjonatka i wie, co robi. Akurat w tej książce masz prawdziwy mezalians przedstawiony. Dawno tak dobrej książki nie czytałam i nie jest wcale krótka.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2019-06-27 10:29 przez Judytka78.

niezweryfikowana
Posty: 23
Ostrzeżenia: 5/5

dobra książka!

08 lip 2019 - 11:04:39

Monika Rzepiela i jej cała Saga Polska mnie zainteresowała. Rozpoczęła też kolejny cykl „Szlacheckie gniazdo” i widać, że ma już wyrobione pióro. Poprzednie książki super, a ta wydaje mi się będzie przełomem. Romans szlachecki trochę, historyczne wątki z Tadeuszem Kościuszko na czele.

dobra książka!

08 lip 2019 - 13:58:44

41 dni nadziei moim zdaniem całkiem przyjemna, lekka, na raz :)

dobra książka!

14 sie 2019 - 12:57:49

Książka niesamowicie mnie "wciągnęła" pomimo, że nie przepadam za fantastyką, jest fajnie napisana i już zamówiłam 2 kolejne części. Gorąco polecam na wakacje!

niezweryfikowana
Posty: 206
Ostrzeżenia: 5/5

dobra książka!

16 cze 2020 - 12:56:21

Dionisos Sturis - " Nowe zycie - jak Polacy pomogli uchodźcom z Grecji " - świetna książka - nasz kraj przyjął pod koniec lat 40-stych XX wieku uchodźców z tego kraju , w którym toczyła się wojna domowa.
Aktualnie czytam pierwsza czesc cyklu Stefana Ahnhema o Fabianie Risku...Ofiara bez twarzy...super ksiazka,trzymajaca w napieciu..nie da sie od niej odejsc...

No i przekonałam się do ebooków, czytnik świetna sprawa. W jednym małym urządzeniu mozna mieć wiele dobrych pozycji. Niezły abonament oferuje <moderacja>, można tam w niewysokiej cenie wypożyczyć sobie ksiązki. Zerknij sobie <moderacja>



Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2020-07-01 07:50 przez moderator.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

13-latka często śpiewała tę piosenkę tacie