Obecnie rozmawiamy o:

transportery taśmowe

gorący temat

Zapalenie pęcherza

17 minut temu

sprawdzony stomatolog

godzinę temu

sklep detailingowy

dzisiaj o 9:17

kosmetyki samochodowe

dzisiaj o 8:33

dresy na ulice

dzisiaj o 8:22

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Moje Wielkie Cyganskie Wesele

01 paź 2011 - 13:13:01

Ostatnio jedna ze stacji telewizyjnych emituje program o koczownikach. Głównym tematem programu są koczownicze wesela, choć poruszane są też inne wątki takie jaki ich życie, obyczaje, tradycje itp.
Oglądałam już kilka odcinków tego dokumentu i chciałabym poznać wasze zdanie na temat ich ślubów. Podoba Wam się, chciałybyście mieć w przyszłości taką bajeczną suknię?
Ja osobiście nie jestem za tego typu imprezami i strojami, ale zdaję sobie sprawę, że to jest inna kultura, inne wychowanie i obyczaje. Która nie widziała, zachęcam do obejrzenia



Moje Wielkie Cyganskie Wesele

01 paź 2011 - 13:18:12

ja oglądałam jeden odcinek i byłam w szoku. dziewczyna zbierała przez 10 lat na sukienkę, w której wyglądała tak komicznie że ojciec nie miał jak ją do ołtarza zaprowadzić. i za kogo ona wyszła? jakiegoś kolesia, którego poznała w necie i widziała 2 razy na żywo.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 10.026

Moje Wielkie Cyganskie Wesele

01 paź 2011 - 21:03:18

Oglądałam dwa odcinki... i byłam w szoku.
Jedna wielka parada kiczu, tandety.

Te suknie, które były prezentowane w tych odcinkach były wręcz koszmarne.
Jak zresztą całe te wesela...

Ostatnio też trafiłam na odcinek o cygańskich komuniach....


Moje Wielkie Cyganskie Wesele

01 paź 2011 - 21:05:45

ja oglądałam też jeden odcinek i też o komuniach cygańskich. Na wedding.tv leci

Moje Wielkie Cyganskie Wesele

01 paź 2011 - 21:05:52

Ja oglądałam, najlepsze były laski na weselu w spodenkach i białych stanikach z diamentami bardziej mi przypominało dyskotekę, nie wesele ;)

Moje Wielkie Cyganskie Wesele

01 paź 2011 - 21:09:19

Ja to oglądam i suknie są straszne:((( widziałam że jedna miała różową, ciężką, pełno pierdół na niej nawet świeciła- suknia jak z koszmaru he he:) i co najbardziej mi się nie podoba to że kobiety są takie zależne od mężczyzn i to "ciąganie" w ostatnim odcinku czy jak to się nazwywa? Okropne- brak szacunku do kobiet;/

Moje Wielkie Cyganskie Wesele

01 paź 2011 - 21:13:24

właśnieee nie wiecie może gdzie mogę to obejrzeć online?? Proszę o linka na prv , baardzo ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-10-01 21:18 przez helyanwe.

Moje Wielkie Cyganskie Wesele

01 paź 2011 - 21:16:39

Nie ciąganie a raczej "chwytanie" :)
No tak ich kultura trochę się różni- na wesele nie trzeba mieć zaproszenia idą wszyscy, nie ma u nich randek (spotykają się na jakiś imprezach i uroczystościach), dziewczyna w wieku 22 lat uważana jest za starą pannę...
Te suknie nie dość, że są tandetne i kiczowate do tego sprawiają mnóstwo bólu-bandażują sobie biodra, aby mniej bolało. Mało tego, zaszczytem jest mieć bliznę po takiej sukni.

Moje Wielkie Cyganskie Wesele

01 paź 2011 - 21:22:30

Tam liczy się tylko przepych. Im bogaciej, tym lepiej. Rozwalają mnie te suknie ślubne. Szczególnie jak panny młode ledwo się poruszają, ale im suknia większa tym lepsza.



Moje Wielkie Cyganskie Wesele

01 paź 2011 - 21:22:50

widziałam kilka odcinków i nie stawia to w dobrym świetle koczowników:/ ten program i ci ludzie sa tak prześmiewczo pokazani i wystawiają opinię o całej społeczności:/ w jednym z odcinków była dziewczyna która miała zwykła (jak na ich kulturę), wąską suknie bez żadnych udziwnień i miała eleganckie wesele bo nie chciała ze swojego ważnego dnia robić cyrku:) niejestem jakąs zagorzała feministką ale to straszne co robią tym dzieciom, już od dziecka wpaja im sie że wesele, mąz (byle jaki w wiekszości przypadków) i lezenie tylkiem do góry i klepanie biedy to jakiś zaszczyt na który trzeba czekac i marzyc o tym:/

Moje Wielkie Cyganskie Wesele

01 paź 2011 - 21:25:36

Uwielbiam to oglądać!!! Jestem w takim szoku!. Te ich suknie i dresy mężczyzn w kościele. No jeden wielki banan na ustach!

Moje Wielkie Cyganskie Wesele

01 paź 2011 - 21:27:14

dlaczego te suknie ranią?

Moje Wielkie Cyganskie Wesele

01 paź 2011 - 21:27:20

Oglądałam. Dziewczyny piękne ale suknie koszmarne.

Moje Wielkie Cyganskie Wesele

01 paź 2011 - 21:30:57

Czemu ranią?? BO maja taaaaakie wielkie koła w których druty się wbijają się w ciało.

Moje Wielkie Cyganskie Wesele

01 paź 2011 - 21:33:58

chyba przesada...koła ? ranienie ? w dzisiejszym świecie szyją takie suknie, które mają dwa metry średnicy i nie są torturami...oni mają tyle kasy, że badziewia nie kupią...może bycd la nas brzydkie, ale nie badziwene...zresztą mieszkam ulicę dalej od domu Romów i głowę dam, że nikt tam nikogo suknią nie rani, a za buty tej pani to bym miesiąc żyła :D chociaż jem sporo

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

NAJCZĘŚCIEJ odwiedzane STRONY